Řím - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Corfix
Queen Games
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz

Ahoj vsichni,
mam dotaz. Kdyz budu mit vylozeny dve karty TURRIS (vez), pak obranna hodnota vsech ostatich karet se zvysi o dve a kazda vez ma obranne cislo o jedna vetsi?
4.3.2009 10:10:21

re Dotaz
Nejsem si takhle z hlavy jist, ale myslím, že věž působí i sama na sebe, takže všechny karty mají obranu o dvě vyšší ... pokud se pletu, tak mě někdo opravte ...

4.3.2009 10:13:54

2 věže
Merlin: Není tomu tak... Efekt věže má vliv pouze na obranu ostatní karet, které má hráč vyloženy.

Jumbo: A protože není nikde uvedeno, že by 2 věže byly nějak limitovány, tak je podle mého úvaha Jumba naprosto správná. Protivník pak bude mít výrazně ztížen destruktivní cestu za výhrou, ale i přesto ty věže zbourat lze (centurion, koňské spřežení atd.)

4.3.2009 10:31:43

re Dotaz
Ja si myslim to samy, jak Merlin, ale pravidla po ruce nemam. Kazdopadne ucinky vezi se urcite dubluji, takze vsechny ostani karty +2 maji stopro.

4.3.2009 10:32:38

to Zeus
Aha, tak to jsme to asi hrali blbe:) Diky za objasneni:)

4.3.2009 10:36:57

novy dotaz
Ahoj vsem, taky bych mel dotaz, je mozne dat v jednom tahu vsechny tri kostky na penize pripadne karty?

10.10.2009 13:11:35

to machca
Samozřejmě.

10.10.2009 13:44:40

Odpověď
Jumbo má 100% pravdu, je to tak jak si myslíš.

10.10.2009 20:58:57

dalsi dotaz
Mam na vas jeste dve otazky, dnes sem si hru konecne nekolikrat zahral a objevil sem dve veci, na ktere sem nenasel odpoved
1. pokud utocim kartou, ktera muze utocit na jakykoliv cil (ne pouze na kartu ktera je naproti ni) musim prvne urcit na koho utocim a pote hodit kostkou nebo lze prvne hdit a pote vybrat cil?
2. lze konsulem zvysit hodnotu kostky na 7?

12.10.2009 19:57:41

to machca
1. ano, zvolíš cíl a pak hodíš kostkama.
2. ne, neplatí to pro útočnou kostku (ta v podstatě není na stole v době, kdy provádíš akci konzulem - tou hodíš v té akci, ve které útočíš a pak je zas pryč). Sedmý žeton taky nemáš, jediné hypotetické využití je tak pro kostku, kterou použiješ na získání bodů při použití fóra, případně na peníze nebo na karty, ovšem mě sedmistěnné kostky nedali, takže já to udělat nemůžu. Jestli máš ve hře sedmistěnnou kostku, tak to provést samozřejmě můžeš :-)

12.10.2009 22:17:18

kren
Jaké samozřejmě? Vždyť v pravidlech se jasně píše, že na žeton peněz lze položit jen jednu kostku, to samé na dobírání karet. Takhle by si borec mohl na peníze položit všechny 3 kostky a velmi brzo se lehce napakovat.

23.7.2010 12:54:36

to Karasaman
To jsem se teda fakt utnul, co? A to jsem Řím hrál už mockrát.

23.7.2010 13:05:56

PJ

Karasman
"Samozřejmě" možná proto, že křen umí (na rozdíl od Tebe) číst pravidla.
Kostek lze umístit libovolný počet na libovolný disk. Tečka.

23.7.2010 13:06:47

PJ

kren
Klid, hraješ to dobře.

23.7.2010 13:07:21

Křen
Fakt to hraješ dobře.

23.7.2010 13:13:14

to Karasman and Kren
Noooo, já bych řekl, že nemáš pravdu, Karasmane. V pravidlech se píše, že akce můžeš používat v libovolném pořadí a kolikrát chceš. Pak je u každé kostkové akce napsané: "Polož jednu kostku na ..." a to včetně akce aktivování karet, která se může dělat několikrát i se stejnou kostkou. Z toho tedy usuzuji, že i na peníze a karty se dají kostky dávat vícekrát za kolo. (Je to mimochodem součástí ničivé Mercator strategie.)

23.7.2010 13:14:54

to PJ & Sappho
Sakra, jsem nějaký pomalý :-)

23.7.2010 13:15:31

Kadaver
moc se rozkecáváš :)

23.7.2010 13:22:52

Tak jsem se mrknul do pravidel ...
... a fakt to hraju dobře. Jen je třeba upozornit, že u braní karet se vlastně celá akce provádí tolikrát kolik na braní karet použiju kostek. U braní peněz je to jedno, tam se mohou hodnoty na všech použitých kostkách sečíst.

23.7.2010 14:10:10

ok
kren: V tom případě se omlouvám, špatně jsem to pochopil.

Kadaver: Díky za vysvětlení.

PJ: Tak jsem něco z pravidel špatně pochopil, to se tobě určitě nikdy nestalo, pane dokonalý čtenáři, co? ;-)

23.7.2010 23:13:21

Herec imituje Nera
Ahoj.
Mám jeden dotaz. Když Herec (Scaenicus) kopíruje akci Nera nebo Atentátníka (Sicarius), znamená to, že se stejně jako Nero či Atentátník po použití odhodí? Podle pravidel bych řekl, že ano, ale nejsem si jistý. Díky.

29.9.2011 20:01:29

...
ano

29.9.2011 20:02:50

Poradce a Stavební jeřáb
Tak bych měl ještě další dotaz.

U karty Poradce (Consiliarius) je napsáno: "Hráč vezme své osobní karty a znovu je položí ke KTERÝMKOLIV žetonům s kostkami."

U analogické karty pro budovy - Stavební jeřáb (Machina) - je napsáno: "Hráč vezme své vyložené karty stavebních objektů a položí je ke KTERÝMKOLIV JINÝM kostkovým žetonům."

Můj dotaz zní: Pokud bych bral tento popis doslova, znamenalo by to, že zatímco u Poradce můžu dát karty znova ke stejným žetonům, u Stavebního jeřábu je ke stejným dát nemohu, nýbrž musím je dát všechny k jiným. Opravdu chtějí říct pravidla toto a mezi těmito dvěma analogickými kartami existuje taková diference, nebo se jedná o překlep a obě dvě karty působí stejně (v tom případě jak)?

Moc díky!

6.10.2011 19:01:57

Ichthys
Obe majú určite rovnaký efekt, líšia sa len uplatnením na stavby resp. osoby:

Consiliarius: zoberieš karty osôb a môže ich uložiť ako chceš, pričom môžeš prekryť karty stavieb.
Machina: zoberieš karty stavieb a môže ich uložiť ako chceš, pričom môžeš prekryť karty osôb.

Pod prekrytím samozrejme rozumej vyhodiť spodnú kartu a položiť vybranú kartu namiesto nej :)

6.10.2011 19:10:34 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Tak mi to přišlo logické. Zmátla mě ta formulace v pravidlech, tak jsem se radši zeptal.

6.10.2011 19:14:17

Ichthys a ost.
Je to jak píše acedrac. Machina je na přesun stavebncíh karet, Conusul na přesun osobních karet. Přitom můžeš překrýt karty navzájem.

K těm kostkám jste si to vyjasnili, je to tedy už jasné. Pokud ti cyhbí peníze, lze v jednom tahu použít všechny kostky na dobrání peněz. (např.)

K tomu hecri imitujícímu Nera či Atentátníka jsme to hráli tka, že jsem vždy odstranili pouze herce. Podle mne je to pochopitelné. Herec - neboli-imitátor. Odstraněním obou karet byhc byl potrestán vlastně 2x a v následujícím kole bych platil za neobsazené žetony 2x, což se mi zdá blbost. Ale nevím, já to prostě tak hrál.

Co se týká věží, tak se mi to nezdá zvyšovat obranou hodnotu karet vyložením další karty věže. Opět jsme to hráli vždy jen na 1 věž a opět se mi to zdá nelogické, zvyšovat obranu vyložením další karty věže. Myslím si, že o tom hra je. Pokud mám max. hodnotu na kostce 6 a věž mi zvýší obranu o 1, je logické, že musím ke zničení stavby či osoby použít min. 2 kostky (nemám-li třeba Consula a pod., ale to bych musel zase další kostku použít na žeton s kartou Consula atd.)

Takže já se přikláním k verzi - Herec imitátor - při použítí Nera či Antetntáníka - jde pryč pouze herec.

Věž - vyložím pouze 1 kartu a to jem max.

Asi sem vznesl zmatek, ale já to tak vždy hrál a nikdy se nám to nezdálo nelogické.

6.10.2011 19:28:29

Vybíráme z Bazaru

Euthie angl. Verze
Euthie angl. Verze
Akt. cena: 3600 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas