Revolution: The Dutch Revolt 1568-1648

xxxxxxxxxo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Revolution: The Dutch Revolt 1568-1648 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 300 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: intriky, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Mayfair Games
PHALANX
Autoři: Francis Tresham
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká je?

Předně děkuji Sasovi za překlad pravidel. Půl roku už mám hru doma, neboť mě zaujala tématem a provedením, ale s angličtinou jsem na tom bídně, takže zatím ležela ve skříni. Takže teď už louskám pravidla. Před první hrou bych rád věděl zda to už někdo hrál a jaké jsou Vaše dojmy??
9.1.2011 18:09:26

nehrál jsem
ale taky jsem po ní dost dlouho pokukoval, nicméně jsem ji nakonec nepořídil, herní doba a nedostatek hráčů byl proti. ale láká mě tématem i provedení a kritiky jsou pochvalné. rád bych někdy vyzkoušel...

9.1.2011 23:18:35

První dojmy
Zatím jsem to testoval pouze sám proti sobě, abych měl představu jak se to vůbec hraje. Tudíž první a zatím spíše zmatené dojmy:
- zmatek na mapě - strašně špatně jsem se orientoval na mapě, neustále jsem musel hledat, kde je která provincie, město, nebo velkoměsto. Po zažití už to nebude asi problém, ale napoprvé to je masakr
- je to hra s nulovou náhodou. Ač je plně žetonková, není v ní ani jedna kostka, nic se nelosuje, netahá se z balíčku. Skutečně náhoda je 0.
- komplexní - spousta věcí co se dá dělat. 20 fází v kole je 20 fází. Bude to chtít několik zahrání aby člověk vůbec pochopil, co je důležité dělat v kterém okamžiku.
- variabilita - každá z 5 frakcí má vlastní cíle. Jsou určité cíle společné, za které dostávají vítězné body všichni, ale jsou i cíle specifické přinášející vítězné body pouze určité frakci.
- hodně počítání - několikrát za kolo musí člověk počítat, kolik má provincií, měst atd...
Škoda, že mi to nevyjde na lednový ZatroCon, určitě bych si ji tam chtěl zahrát. Je to takové euro tvářící se jako AT.
Detailnější popis hry čeká na schválení.

10.1.2011 12:55:14

pro vsechny
Hru bych rad vyzkoušel, takže pokud bude někdo z vás hledat spoluhráče v Praze, tak jsem k dispozici. (tedy pouze přes týden ne vikendy)

10.1.2011 16:22:51 | Upraveno autorem (porovnej)

hra
Koukám, že autorem je známý "železničář" Francis Tresham! :) Líbí se mi téma a Sasovy dojmy tomu dávají dalšíé plus, ale jen jestli to není opravdu spíš pro 5 hráčů. A v jednom obchodu to mají za 12 ojro, sakra, to bude zase dilema :)

18.1.2011 16:19:51

Hra
Hrajete to někdo v Praze?

1.6.2011 10:47:06

hra
vcera jsem si ji diky deckardovi poridil a chci to zkusit, najdou se dalsi 4 odvazlivci? vypada to na hodne sofistikovany zetonkovy euro, coz mozna vypada trosku jako omyl, ale mohlo by to fungovat :-)

9.2.2012 11:08:33

ozzy
Ja bych to zkusil.

EDIT: Ale nejdriv bych radej vyzkousel Lords of the Sierra Madre, to me laka vic.

9.2.2012 11:35:32 | Upraveno autorem (porovnej)

sydo
tak fajn, v sobotu holky vyhodime na mraz a dame particku :-)

9.2.2012 11:42:24

Vybíráme z Bazaru

Pan Am
Pan Am
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 10 minut

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas