Resident Evil Deck Building Game - Alliance

xxxxxxxxxo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Resident Evil Deck Building Game - Alliance - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Bandai
Autoři: Tylar Allinder
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

dotazy k některým kartám aneb jak to hrajete vy
5.7.2011 19:22:29

karta Cornered
Chtěl bych se zeptat jak hrajete tuto kartu. "...Then Gain 3 card costing a total of 100 or less Gold....". Musím brát právě 3 karty, nebo třeba jednu za 100 ? Obávám se že 3 ale radši se zeptám.

5.7.2011 19:27:38

to panzer
chybi mi tam magicka fraze 'up to' takze bych hral 3. a jeste by tam melo byt cards a ne card

5.7.2011 19:29:15

ndru
Jasně, 'up to' tam není, takže akce celkem na prd. Každopádně dík. A samozřejmě "cards" blbě jsem to opsal.

5.7.2011 19:36:06

dotazy
1. V partner modu využívá partner všechny své vlastnosti, ale dostat může pouze karty zbraní nebo vybraných akcí. Co tedy třeba Claire Redfield jako partner a její schopnosti s Green herbem - ty nelze využít ?

2. Co obecně léčení partnera Green (Red) Herbem. Předpokládám že nelze (viz pravidlo výše), ale Steve Burnside má léčení jako vlastnost, může se tedy léčit ?
edit: partner se léčí společně s Main Characterem použitím Green + Red Herbu dohromady, takže i Steve se asi sám léčí

3. Akce Archrival - "All Players Discerd down to 1 or less cards attached to their Partners"
dost dobře nerozumím k čemu má akce sloužit a jak si vysvětlit to "...or less". Pokud má hráčův partner jednu kartu odhodí ji, pokud 2 karty odhodí jednu nebo obě ? A akce je povinná pro všechny , tedy má být jako škodící ?

4. Ta nešťastné akce Cornered. Není jasné jestli se text doplňuje nebo podmiňuje, tedy jestli musí už mít partner jednu Cornered kartu aby zafungovalo braní (poslední věta), nebo prostě druhá karta zruší i tu první kartu (která partnerovi zůstala z předchozího tahu) a bere se na každou kartu ?

5.7.2011 21:25:39 | Upraveno autorem (porovnej)

ještě jednou
Zkusí, prosím, nějaký hráč REA reagovat na dotazy níže 1,3,4 ? (dvojka je jasná) Rád bych si to upřesnil. Dík

27.7.2011 09:33:56 | Upraveno autorem (porovnej)

panzer
1. Podle mne část postav nemůže být partnerem, respektive může, ale bez svých schopností.

2. Pokud použiješ green, tak se rozhodneš, komu to doplní život. Stevova schopnost by měla normálně platit.

Zbytek nevím.. :-/ Chce to pročíst diskuzi na oficiálním fóru.

27.7.2011 12:22:17

panzer
1. částečně jak napsal Deathmers, ale podle pravidel partneři levelují stejně jako hlavní postava, takže sdílíš i její schopnosti (pokud souhlasí počet ocenění) vyjímku podle official fór tvoří Jill Valentine (brainwashed) a Josh Stone (paradoxně ti dva co jsou v RE5 spolu :)) kteří by neměli být jako využiti jako partneři (pouze jako hlavní), samozřejmě poslední slovo má hráčovo rozhodnutí, ale jejich schopnosti na druhé pozici nelze splnit prostě. Já osobně hraju s náhodným tažením postav a u druhé volby ty dva vyřazuji

2. Steve má napsáno "Heal Steve´s Health by 10" takže jasné :) Jinak to hrajeme, že musíš každého léčit bylinami zvlášť (stejná pravidla použití), až na tu vyjímku s red herbem který léči oba na full.

3. Ano i ne. Ty sám bereš dvě karty, ale všichni hráči vč. tebe vyhazují připojené karty od partnera následujícím způsobem: Všichni hráči vyhodí všechny karty připojené k partnerovi až na jednu (deufaultně -1 karta, vyjímka je schopnost Joshe Stonea, skrze něj všechny až na jednu), ale může se rozhodnout vyhodit i onu poslední kartu, pokud si tak bude hráč přát.

4. Prostý překlad: Připoj k partnerovi pokud nějakého máš. Pokud na začátku svého tahu má tvůj partner připojeny 2 karty "Cornered", trashuj (navrať do zdrojů). Následně vem 3 karty (ne víc, ne míň) v celkové hodnotě 100 zlata (ale i méně) a nasaď je na inventář v jakémkoliv pořadí.
Ona ta karta má strategický potencionál, když nasadíš na partnera 2x "zahnán do úzkých" tak sice nemá zbraně na útok (limit dvě karty) ale můžeš si nasadit na vrchol inventáře karty ze zdrojů, které ti mohou zachránit krk (kombinace bylin například). Ale přiznám se, že taky ji moc nebráváme.

Krom toho sem se chtěl zeptat jaký názor máte na plamenomet, karta mi příjde v určitých momentech značně přesílená a tak používáme House Rule z offic fora, kdy plamenomet nemůže nosit parťák a z ruky lze zahrát Flamethrower pouze jeden.

3.10.2011 13:26:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Roy

Rozdíl
Jak moc se liší pravidla Aliance od základní verze? Případně nechystá někdo jejich překlad?

15.12.2012 18:40:32

to Roy
Pravidla původní hry a alliance se v zásadě neliší, alliance má pouze jiné karty a navíc "partner mód" kdy každý hráč ovládá 2 postavy, překlad této části mám možná někde uložen popřípadě bych ho zde zveřejnil...

20.12.2012 15:48:49

Roy

to Prcek
To bys byl moc hodný, uvažuji o koupi této hry, ale základní verze (k níž jsou zde přeložená pravidla) už není nikde k sehnání a údajně se už nebude vyrábět.

24.12.2012 01:00:26 | Upraveno autorem (porovnej)

to roy
trochu mi to trvalo, ale dnes jsem to dal ke schválení, tak by to tam mělo zanedlouho být a kdybys měl zájem tak k záložce hry RE: Nightmare jsem dal navíc překlad karet.

8.1.2013 14:19:54

Vybíráme z Bazaru

Heroes of Land, Air and Sea + Order and chaos
Heroes of Land, Air and Sea + Order and chaos
Akt. cena: 2700 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas