Resident Evil Deck Building Game - Alliance

xxxxxxxxxo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Resident Evil Deck Building Game - Alliance - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Bandai
Autoři: Tylar Allinder
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Co je to za dementní marketingovou strategii, dělat všechna rozšíření k deckbuildingovým hrám "samostatně hratelné"? To je prostě maximálně smutný, u Intrik jsem to přežil, ale pak Thunderstone, Nightfall, tohle... Jdete do toho někdo?
23.5.2011 20:28:50

to Eyron
ja zatim jdu i od zakladu (e;

23.5.2011 21:05:11

Eyron
Ja do toho jdu rozhodne, uz jsem to objednal v Tomovkach, ted jen cekam, az to bude :-) Rekl jsem si, ze kdyz uz mam "zaklad", chci mit i tohle. Nove zbrane a priserky jsou fajn, navic Resident Evil se mi libi tematicky, u karet se mi vybavuji zazitky pri hrani na Wii, takze u mne dobry :-)

23.5.2011 21:33:31

eyciir
Fajn, těším se na reference ;-)
A opovaž se napsat, že to je hrozně dobrý :-)

24.5.2011 11:23:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Eyron
Máme za sebou kolem desítky her Story módu se zakomponovaným pravidlem z rozšíření - přidání partnera a můžu to jedině doporučit. Story mód se mění z pomalého, bojácného sbírání karet, na akční řežbu, kdy se hráči předhánějí v počtech explorů :)

24.5.2011 12:46:51

rozšíření
Po pravdě mi to taky trochu vadí, že to vydávají jako samostatně hratelnou hru a ne jako rozšíření. Po rozšíření bych chmátl hned (vypadá stejně dobře, né-li lépe než první RE), to že je to samostatně hratelné ve mně vyvolává pochybnosti zda si koupit stejnou hru podruhé, nebo sáhnout po jiném deck buildingu.
Ale stejně do ní asi půjdu.

25.5.2011 13:43:24

dojmy
Muj nejsilnejsi dojem z rozbaleni a skladani karet - nasrani (s prominutim) ;-)
V puvodni hre se karty do poradace nevlezou v obalech.
V rozsireni se karty nevlezou do poradace ani samy o sobe!
Nedelam si legraci, kupte si to a presvedcte se sami. Jsou tam pidi prihradky o sile 5 karet - ale nacpat jich tam standartne potrebujete 7. Nemluve o nabojich a monster decku.
To je neprofesionalita nejvyssiho stupne... Ale co uz - proste je dam do krabicky na Ascension nebo neceho takoveho a udelam si tam vlastni oddelovace z kartonu.
Jo - a karty se krouti podobne, jako v zakladni sade :-)

28.5.2011 16:07:51

eyciir
jo, jo, kopírovat umí každý, ale dobře kopírovat to je umění :). Já mám teda původní hru v těch lepších economy obalech a vlezlo se to tam (musel jsem ale skalpelem podle pravítka ořezat přesahující část obalu, jinak by se to nevlezlo :) ).

Každopádně zpracování karet a insertu je podle mě u RE tak špatné, že u mě osobně to kazí požitek z celé hry. Karty se kroutí jak žížaly na háčku, insert je pitomě očíslovaný místo popsaný názvy, takže nachystat a sklidit hru je pro mě tak otravné, že raději vytáhnu Dominion a narandomuju si v iPodu set jedním stisknutím tlačítka :).

A pokud zprasili rozšíření ještě více co se týče insertu, tak nemám nejmenší chuť do tohoto projektu investovat :)

28.5.2011 16:35:26

pro ty co mají
Jak to "rozšíření" hrajete ? Samostatně, nebo kombinujete s původním RE ? Mohli alespoň do pravidel přidat nějaké scénáře s promíchanými balíčky aby měl člověk větší důvod pořizovat si RE znova akorát s jinými kartami.

17.6.2011 16:37:23

Panzer
Pár scénářů s promíchanými balíčky v pravidlech je. Jinak my si většinou vybíráme karty podle nálady a chuti. Když hrajeme ve dvou hráčích, tak většinou vynecháváme škodící karty.

17.6.2011 17:23:08

partner mod
Tak po pár hrách naprostá spokojenost. Většina akčních karet (a i některé postavy) je zaměřená na nový partner mod, takže opravdu nová hra. A partner mod přináší další taktické možnosti do hry - nasazování vlastního krku nebo partnerova. Řekl bych že i hra více odsejpá. A plamenomet je úžasný, zvláště s ohromným odkládacím balíčkem :) Už se těším na kombinování s kartami akcí z RE1.
U nás doma hra měsíce června a obávám se že i července a srpna :)

5.7.2011 19:32:48

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne: Hostince a katedrály - CZ, původní!
Carcassonne: Hostince a katedrály - CZ, původní!
Akt. cena: 799 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas