Res Arcana: Lux et Tenebrae

xxxxxxxxxo hodnoceno 23x (Seznam vlastníků)

Res Arcana: Lux et Tenebrae - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Res Arcana
Počet hráčů: 2–5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ceska verzia

Ak mate nejake info o tom ci sa chysta ceska verzia tak sem s nim.

Rozsirenie zevraj vyrazne zlepsuje znovuhratelnost tak by som chcel vediet ci si pockat, alebo pripadne ist do anglickej verzie.
31.1.2021 01:19:33

Česká verze

Nejdřív si počkej na českej základ, pak počkej asi tak rok, a pak se podle prodeje základu uvidí, jestli bude rozšíření.

31.1.2021 01:33:38

CZ
Člověk už má strach něco napsat.
Ať se na mě zase nesesype parta "spravedlivých".
Vydává bf,takže rozšíření podle prodeje jak píše Fox.Mulder21.
A lehká matematika ,jak to většinou prezentuje bf.
1:4(minimálně) tzn. prodá se 4000ks základu a možná udělají rozšíření.Zase cena není tak strašná 800kč,tak by se to mohlo prodávat.

31.1.2021 01:55:41

...
Ako sa tu pise ... preklad rozsirenia zavisi od
uspesnosti predaja zakladu. Tato hra je uz v zaklade fakt dobra, rozsirenie z nej robi vybornu hru, ktora je minimalne o level vyssie oproti zakladu.
Osobne by som zhodnotil do akej verzie ist ... hlavne s prihliadanim na znalost anglictiny svojej aj spoluhracov (aj ked na kartach je ta anglictina zakladna a doplnaju ju aj piktogramy)
Ale ako som pisal, uz zaklad hry je dobry a znovuhratelnost tiez.

Tommi

31.1.2021 03:20:16

Ahoj, nějaké nové zprávy ohledně vydání rozšíření? Je to nádherná hra :)!

7.7.2021 13:05:13

Nevím, ale též doufám, že se brzy oznámí. :) Jako dvojkovka to je super.

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

7.7.2021 14:00:16

Řešíme obě rozšíření, ale bohužel lokalizace probíhaly v době, kdy ještě “nebyl venku” český základ, takže to šlo ještě mimo nás. Jakmile bude vydavatel sbírat objednávky na dotisk, jdeme do toho. Bohužel nám na požádání nedotisknou ani základ, který je skoro pryč, musíme čekat na ně. Vyrábí vždy X jazyků najednou.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

7.7.2021 15:30:17

To je vlastně dobrá zpráva:-) I když si chvilku počkáme:-) Diky

7.7.2021 15:49:33

To je nádhera, obě rozšíření !

7.7.2021 23:12:06

@Michal-BF odhaduji že první rozšíření vyjde v CZ až s tím druhým, je to tak? Je reálná první ½ 2022?

Mimochodem, přidáte i v CZ alternativní obrázky mágů, nebo si je mám objednat v EN? Pokud by byly tak bych na ně počkal (tedy přijde na to za jak dlouho by to mělo být :))

16.10.2021 15:25:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Ještě nemáme termín výroby, vše se bude dělat najednou. Na Mágy se zeptám.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

24.10.2021 20:15:12

Tiež sa neviem dočkať oboch rozšírení… Stále nie je známi ani približný termín?

11.12.2021 19:03:36

Bohužel, stále nemáme termín ani na to, ani na dotisk základu.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

11.12.2021 21:14:31

@Michal-BF 
Všimol som si pred časom info o preklade oboch rozšíriek na Vašej FB stránke. Je niečo nové okolo termínu vydania? (aspoň kvartál?)

Ďakujem

4.2.2022 09:32:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak vraj možno cez letné prázniny… Bez záruk. (V dnešnej dobe pochopiteľné ;) )

edit:

zdroj - z komentárov na FB profile

 

10.2.2022 09:41:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak jsem otevřel návod, koukám na Obsah, abych věděl co mě čeká, a už tam zase vidím chyby

  • červené slovo Démon ukazuje na kartu, která není démonem (místo karty s ikonou démona je tam karta mága)
  • červené slovo Symbol rozšíření ukazuje na kartu, která ten symbol nemá (protože tam je vyobrazen Trezor ze základní hry, nikoliv karta z rozšíření)
  • Magické předměty ukazují karty s anglickým názvem, přitom zbytek jsou české karty.

To už se člověk fakt musí smát, co BF dokážou poslat do oběhu. Ještě, že to jsou drobotiny, je to spíše ostudné a možná to mírně zamotá hlavu nováčkům.

27.7.2022 15:18:50

@eMenthal a překvapuje to někoho?

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

27.7.2022 17:17:41

Externí obchodní partner dělající překlad to asi zase pokazil. Nechápu, jak to dělá třeba liška, že se dokáže chybám vyhýbat tak přesvědčivě :)

Nicméně tady BF podpořím už jen kvůli tomu, že jsou česky i rozšíření 

 

 

27.7.2022 18:05:40 | Upraveno autorem (porovnej)

To je fakt smutný. Jsem rád, že jsem si druhé rozšíření sehnal přes Amazon, i když vyšlo o 2 stovky dráž. Někde by měly být vypsané sázky, jak moc BF posere Zaklínače.

27.7.2022 18:34:57

Ja jsem si koupil obe rozsireni. Je to mrzute, ale je ptakovina, ktere jsem si ani nevsiml pri cteni pravidel. Na samotnou hru to nema dopad. Ten, kdo hral zaklad, tak nema problem se hrou (uz i proto), ze “rozsireni” je vlastne vykosteni hry, aby byla levnejsi. Horsi by to bylo, kdyby to bylo na kartach artefaktu, mistech moci, monumentech nebo svitcich.

27.7.2022 22:07:27

Jj, je to drobnost, stejně jako v rozšíření s perlami, kde jsem se dle českého návodu těšil na dřevěné perly (opět uvedeno v Obsahu) a ony jsou, světe div se, plastové, ale zkrátka stávat by se to nemělo, v BF se však chyb stává moc.

28.7.2022 00:52:45

Čaute, obě rozšíření jsem překládala já, stejně tak základní hru. Nějak se mi nezdálo, že bych při kontrole PDF přehlédla nesedící grafiku… A skutečně, v mých souborech odeslaných po kontrole je grafika správná. Démon i symboly rozšíření na svých místech. Chyba není na mém přijímači a vznikla nejspíš při zanášení úprav, ač nechápu jak. :) Za dřevěné perly se omlouvám, to popravdě netuším, jak vzniklo. Nejspíš jsem chtěla být víc eko než vydavatelé. :D Snad se vám rozšíření budou dobře hrát.

 

4.8.2022 10:33:48

@Bilajz86 Ano, u toho Zaklínače se také obávám, jak to dopadne. Ale jsem v KS za All in a to už je hodně peněz. Jestli tohle poserou a bude tam chyb hodně, jako v Pánovi prstenů, tak už moje trpělivost dojde a budu chtít vrátit peníze. Doufám, že to jde u KS, nikdy jsem tam zatím nic nepořizoval. Jinak to budu muset řešit přes ČOI, nebo soudní cestou, třeba se i někdo připojí. Prostě paskvil ala Pán prstenů nechci, to budu chtít zpátky svých 6k stůj co stůj. Jak se tu již v diskuzi zmiňovalo, chyby se můžou stát, ale tenhle vydavatel jich má skutečně pravidelně více, než je zdrávo a přípustné. Upřímně, u mně už se to, že je hra od nich i dostalo do položky minusů, když se rozhoduji, jestli do nějaké hry jít, nebo ne.

4.8.2022 15:57:21

OT ON

@Conan70 no bohužel v rámci KS máš smůlu, protože to kupuješ od KS, potažmo toho, kdo dělá Pledge manager. A navíc je Crowdfunding, takže se to nemusí úplně povést, že :-) Kdybys to koupil v klasickém kamenném obchodě, tam je to jiná. Ale odpovědnost by asi zase nenesl BF, ale ten daný obchod. 

OT OFF

4.8.2022 20:50:05

Vybíráme z Bazaru

Zombicide: Wulfsburg (změněný obsah)
Zombicide: Wulfsburg (změněný obsah)
Akt. cena: 975 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas