Republic of Rome, The

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Republic of Rome, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní, diplomacie
Čeština: undefined
Vydavatelé: Avalon Hill
Jeux Descartes
Valley Games, Inc.
Autoři: Don Greenwood
Richard Berthold
Robert Haines
Rok vydání: 1990
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla online - verze i pro dva a solitér!

VG vypustili pravidla:
http://files.boardgamegeek.com/file/download/5nsggyu5tz/RoR_Rules_V5_LowRes.pdf
18.12.2009 18:04:53

Living Rules - lepší verze pravidel
http://boardgamegeek.com/filepage/53063/living-rules-v1-04

abyste nedopadli tak jako já - vyplácal sem barevný toner na inkoustovce na pravidla, a pak sem zjistil, že na BGG existuje i verze, která má opravené chyby a vylepšené formátování

15.3.2010 13:55:12

aha
ono už je to i ve druhém vlákně ... no to neva, aspoň to tu nezapadne

15.3.2010 13:57:36

trohat
a už to máš nastudováno? já pořád váhám, váhám a bojím se že neodolám...

15.3.2010 14:00:44

kandelabr
tak trochu - mám doma zároveň rozečtená i dvoje další pravidla (i když tyhle sou z nich nejdelší), ale určitě to chci stihnout do srazu Relative Range, který je v půlce dubna

15.3.2010 15:01:22

Mám doma
krásná mapka, krásné, žetonky ...děsné pravidla...
už jsem stáhl living rules...bojím se sice, že budu hrát sám, ale však je to i pro jednoho...

25.3.2010 10:20:20

ocasek
Neboj, na trachtaci to spolu dame;) Slibuju;)

25.3.2010 10:26:33

Tak jak konzulové?
Už někdo testoval? Zatím, co jsem pročetl, mi z toho vychází Battlestar Galactika, kde všichni jsou cyloni.
Jinak jsem rozhodil sítě a hledám překladatel(e)ku, bo sám mám poněkud problém to přesně pochopit.
A jak je to s těma erratama? to bude třeba vše přelepit? i mapku?

29.3.2010 12:53:34

ocasek
Já zatím vzdal, ta pravidla jsou fakt horor. Počkám až budu mít čas to doma rozložit a cvičně dát pár kol.

29.3.2010 13:28:21

To Sydo
Tak na pravidla nadává i Jiřík ač se mu hra hodně líbí. :) Nojo, bude to muset nějak přelouskat.. ( najednou jsou i GMT pravidla zlatá! :D )

29.3.2010 14:03:35

Ocasek
Mam v planu si to zahrat na herni akci za tri tydny...;)

29.3.2010 14:11:10

Aneken
o jaké to mluvíš? já vím až o zatroconu a pak Korunka opékačce v červnu?
Jinak rozloženo to už mám, ale nebýt článku na BGG, tak ani nevím co s tím...zkusím si to přes týden cvičně s imaginárním přítelem Sociennusem Exercitatiem, ale bojím se, že výsledek bude Hanibal trans portas:)

29.3.2010 14:31:00

už jste se prokousali pravidly?
našel jsem inteligentní sumarizaci pravidel, mrkněte na to:
http://geekdo.com/thread/498101/republic-of-rome-rules-explained-valley-games-edit

6.4.2010 15:46:37

nově překopaná zjednodušená a logicky vyhlížející pravidla
http://www.boardgamegeek.com/filepage/54403/republic-of-rome-core-rules-streamlined

milé počteníčko na 54 stránek

7.4.2010 14:20:29

ocasek
díky za tip, mrknu na to. vypadá to (c)hutně.

7.4.2010 16:34:50

tak jsem je pročetl,
ale kurnik hodně chybí v pravidlech example of game...o víkendu se snad otestuji v samostatné hře proti hře...jinak bez přečtení zde níže uvedených recenzí a rules na BGG, bych nevěděl, kterou stranou mapu položit na stůl...doporučuji pročíst vše.

Ale samozřejmě překladatelům s volným časem se meze nekladou, moc by to pomohlo...hlavně karty.) já jsem rád když si je přeložím sám a pochopím pravidla.

21.4.2010 15:13:05

ocasek a ostatní
první materiál o RoR dostupný v češtině !!! :))
základní principy hry sem se pokusil shrnout do recenze, v naději, že to novým hráčům tápajícím v pravidlech pomůže
snad mi ji Zeus brzy zveřejní
ale zestručňovat sem musel maximálně, i tak mi to vyšlo ve Wordu na tři stránky :))

24.4.2010 21:39:49

trohat
a hrál jsi? jaké máš dojmy?

25.4.2010 11:22:58

kandelabr
když pominu tu komplikovanost a nejasnost některých pravidel, tak je to výborné. Pokud do toho hráči vloží trochu hraní rolí při vyjednáváních a proslovech v senátu, může to být perfektní. Bez tohohle "divadla" to ale trošku ztrácí. Proto mi přijde trochu nadbytečná varianta pro jednoho (a v podstatě i dva) hráče, tam není s kým vyjednávat.

25.4.2010 12:02:34

trohat
aha, zajímavé. to bude chtít tedy hodně specifické hráče-tj. ty co zvládnou složitá pravidla a dlouhou herní dobu a zároveň mají jsité herecké vlohy? hm...
a v kolika jste hráli? jak dlouho vám to zabralo? v kolika myslíš že to je ideální?

25.4.2010 12:05:03

kandelabr
Dá se to hrát i bez hereckých vloh, ale pak si myslím, že o část zážitku přijdeš. (Asi jako když budeš hrát Dračí doupě bez fantazie, pak se to redukuje na pouhé házení kostkou a sbírání zkušeností.)
Ideální bude asi pět nebo šest, ve čtyřech to taky jde docela dobře. Ve třech už to asi bude slabší.
Hráli sme to několikrát, první hra byla hlavně o tom, naučit se pravidla, která sme předtím pouze četli, takže Early Republic a kooperativní přístup ke hře. Pak jsme dali Middle Republic, ta už moc kooperativní nebyla. Obě tyhle hry byly v šesti. A pak znovu Early, tentokrát ve čtyřech, a při téhle hře sem byl u stolu jediný, kdo pravidla znal, a taky to šlo - takže i bez znalosti pravidel se hrát dá.
Herní čas asi 6 hodin, už si to přesně nepamatuju. A kdyby to někomu bylo krátké, tak se dají dvě éry spojit a hrát Early a z ní rovnou přejít do Middle, nebo Middle + Late :))

25.4.2010 12:36:57

kandelabr
můžeme zkusit zahrát na ZatroConu, i když tam, z důvodu konkurence mnoha jiných zajímavých titulů, maximálně jednou :)

25.4.2010 13:08:18

Salut Trohat:)
a vivat atd. já místo hraní stavím ohrady pro ovce, tak se těším na tvou recenzi...a samozřejmě i na možné brzké zahrání této pro mne zatím nerozluštěné hry.

25.4.2010 17:52:21

Optimát Marcus Porcius Cato Censor si bere slovo
"Ceterum autem censeo, Carthaginem esse delendam!" pronesl starý plešatý muž. Což překvapilo většinu senátorů. Co má zas ten starý censor zalubem?
"Vidím ve Vašich tvářích překvapení, v té mé můžete zas spatřit Zděšení! Co se to stalo s mocným Římem?“ odmlčí se.
„ Barbaři se blíží k hranicím ze severu, na východě se bouří potomci Alexandra a hlavně ta nekonečná přetahovaná s Hanibalem! Naši hrdinní legionáři umírají daleko od domovů, naši občané jsou nespokojení, státní kasa zeje prázdnotou. Ptám se, co se stalo s mocným Římem!
O neschopnosti našich konzulů porazit naše nepřátele si již kejhají posvátné husy na Kapitolu. Frakce si hrabou do vlastních pokladniček, korupce ovládá senát a na Řím málokdo myslí!“, rozhlédne se a svou ruku položí na rameno mladšího muže.
„Proto navrhuji, aby zde přítomný konzul Julius Pius se stal Doživotním konzulem!“ Nesouhlasný ryk.
„ Tento senátor, který ve svém diktátorském období naplnil státní kasu až po okraj, který daruje každoročně Římu nemalé prostředky z vlastních úspor, je tím pravým mužem. Neméně se tak činí i členové jeho partaje, kteří odhalili loni zrádce v senátu a stále potírají na každém kroku korupci!
Proto navrhuji, hlasujme!“
Prohnilí senátoři z jiných frakcí se shlukli k poradě, chtějí všemi prostředky překazit Catův návrh. Naštěstí Juliova partaj v posledních dnech posílila o dva významné senátory, kteří znechuceni politikařením a vojenskými neúspěchy svých předsedů opustili své strany.
Volby proběhly dramaticky, hlasy se sčítaly do pozdních hodin. No a peníze nakonec hrály hlavní roli.
Julius se stal Consulem for Life a Řím má konečně po letech tápaní schopného muže v čele! A věřte, udrží se tam navěky.

Děkuji všem a hlavně Tacudovi za skvělou dramatickou hru, bude třeba dopilovat pravidla a Republic of Rome bude hrou, která nemá konkurenci.

7.5.2010 12:32:48

ocasek
Teda !!
Připadám si jako kdybych někomu dohodil luxusní partnerku a sám při tom nemohl najít ani kamarádku na pokec a na kafe :((
Tak hlavně že ste si to užili a doufám, že bude někdy příležitost dát si s váma ;-)

7.5.2010 13:37:24

sakra
já chci taky :)

ocasek: tak napiš nějaké další dojmy, kolik vás hrálo, jak dlouho to trvalo atd.
co nějaké fotky?

7.5.2010 14:05:22

Vybíráme z Bazaru

Blood Rage CZ 2. edice
Blood Rage CZ 2. edice
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas