Red Dragon Inn, The

xxxxxxxxoo hodnoceno 39x (Seznam vlastníků)

Red Dragon Inn, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Pegasus Spiele
Slugfest Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DD
DD - avatar

Jake to je?

Zdravim,
kdo mate tuhle hru jake to je?
Pripadne kde jste ji kupovali? A mate i rozsireni (2jku)?
Uvazujem o koupi teto hry vcetne rozsireni aby sla hrat i ve vice jak 4 hracich, tak nas zajimaji nejak nazory. Na BGG pisou ze v 7+ hracich to chce troska poladit pravidla aby hraci nevypadavali driv nez se dostanou na radu.
Pripadne vyrabel jste si ji nekdo z tech obrazku na BGG?

Diky za nazory/odpovedi.
DD
16.11.2009 15:33:41

Prvni dojmy
Tak jsem si to zahral na Silvestra jako odlehcenou hru, dojmy slusne, je to velmi interaktivni, zabavne a i docela nahodne. I kdyz uz ted vim, ze bych hral trochu jinak a nahodnost mohl snizit. Asi rozbalim i dvojku a testnu to ve vice lidech:)

3.1.2010 21:23:07

DD

Taky uz jsem to testoval
Tak ja jsem to testoval nejprve na vytisknute verzi z BGG, nacez jsem hru zakoupil. Mam jak 1cku tak 2jku a prijde nam to na party dost fun hra, kdyz se clovek nauci nejake ty karty a zvykne si vyslovovat ten nazev karty kdyz ji hraje aby tomu dodaval tu atmosferu tak je to dost sranda.
Hral jsem to od 2 do 6ti hracu a vzdy v pohode. Akorat v 7mi a 8mi hracich jsem cetl ze je potreba udelat lehke modifikace pravidel protoze se jinak stava ze si nekdo ani nezahraje a je out na prachy.

4.1.2010 13:44:14

Alkodragon
Tak o vikendu se mi podarilo otestovat Dragona tak, jak jsem chvili planoval, a to s pitim:) Pili jsme jen zelenou a jen k vetsim drinkum, ale i tak jedno zahrani v sesti stacilo teda dostatecne:) Na jednu stranu doporucuju to zkusit, na druhou je treba pocitat s bolesti hlavy rano;)

9.5.2010 11:50:08

Red Dragon Inn
Zatím jsme nehráli víc než ve čtyřech, ale je to velice zábavná hra, která skutečně svádí k nadměrné konzumaci alkoholu.

9.5.2010 16:46:57

Alkodragon
Jak psal aneken, velmi podařená hra: bronz s half-ogrem a v reálu 12 panáků zelené :-/
Jeden z hráčů (Hrabinho) díky alkho smršti do druhého dne prakticky zapomněl, jak se hra vůbec hraje :-)

9.5.2010 21:56:08

Shimi

No fuj...
Panove, ani mi to nepripominejte, hra byla skvela, ale to rano pak... :-))
Jinak muzu doporucit jako jednoduchou oddechovku, kdyz se hraje s alkoholem, chce to silnejsi povahy. Kazdopadne dobra vec, jen skoda pomerne vysoke ceny.

7.6.2010 16:32:07

Shimi
no pokud chlastáš tolik jako postavy v té hře, tak tě stejně mnohem dráž než hra vyjde útrata v hospodě ;-)

7.6.2010 17:00:49

Red Dragon Inn
Výborná oddechovka, ale dost závisí na hráčích. Pokud se trochu vžijí do postav a čtou názvy karet, je to neskutečná sranda. Pokud se to hraje suše stylem: "plus dva alkohol; ruším; mínus dva odolnost...", nebude to bavit nikoho.

Hráli jsme to teď na Zatroconu třikrát nebo čtyřikrát a vždy nás to bavilo. Jenom si člověk musí dávat bacha na servírku, člověk konečně porazí ostatní v hazardu a když si chce vzít výhru, přijde servírka a vše schrábne v domnění, že jde o dýško :-D

Jediná nevýhoda je v tom, že když někdo vypadne hned na začátku, tak má smůlu, ale narozdíl od jiných her s tímhle problémem se člověk baví samotným sledováním hraní ;-)

P.S.: S Anekenovou úpravou to musí být zabijácká hra, víc jak jednu si člověk asi nezahraje :-D

7.6.2010 17:21:37

:)
Ja myslim ze je to jako oddechovka super, pokud se hraci aspon trochu vciti do roli ... po vikendu mam v hlave nekolik hlasek, ktere asi jen tak nevysumi ...

Napriklad
knezka "Ja nejsem zadna takova ..."
Kouzelni "hvezdy rikaji ze ano!"
:)

7.6.2010 17:32:11

Hlášky
Na hlášky je to výborná hra, pamatuju si jich tady víc, ale vypisovat je, jsem tu snad ještě zítra ;-) Ono kolikrát stačí jenom samotný název karty, natožpak, když na sebe ty věci navazují.

7.6.2010 19:35:12

Thales
Jj, s mou upravou se nepocita, ze bys to hral vicekrat;)

8.6.2010 09:37:05

Cena
Nejak sem nepochopil tu premrstenou cenu u teto hry. Opravdu to stoji za to ? Neni to jen takova "blbost" do hospudky ? Jaka je znovuhratelnost ? V jakem poctu hracu je to nejlepsi ? A jak slozita jsou pravidla ? Vzhledem, k CZ prelepkam o tom uvazuji. Diky

6.7.2012 11:00:47

BladeBrown
Znovuhratelnost je dobrá, vzhledem k tomu že se nejdřív musíš vyspat z opice :-)

6.7.2012 11:47:33

1. hra
Pořídil jsem tuto hru v ENG verzi a využil zde vytvořených CZ polepek na karty.
Bohužel polepky jsou překládany pravděpodobně z DE verze hry, tudíš mi připadá, že narozdíl od ENG se možná pár maličkosti ztratilo v překladu (na ENG kartách mi subjektivně připadá více textu).
Zkusili jsme první hru ve třech hráčích a mé dojmy jsou rozpačité.
Od hry jsem si sliboval, že to bude takový hospodský nenáročný, veselý filler.
Ze začátku jsme měli celkem problémy, jakou kartu a kdy zahrát (i když jsou zde CZ pravidla, problém bude zřejmě v tom, že překlad karet a pravidel dělal pokaždé jiný člověk).
Postupně jsme se do hry sice dostali, ale i tak nám přišla celkem málo zábavná (obzvláště, když 3. hráč vypadl poměrně brzy a musel čekat na dokončení partie).

Doufám,že spoluhráče přemluvím k další partičce, naučíme se více karty a změníme na tuto hru názor.
Zatím z ním máme rozporuplné pocity (i díky vyším pořizovacím nákladům), ale byla to zatím 1. hra.

Podělí se někdo další o zkušenosti ?

10.12.2012 15:20:36

BB
Hra je zábavná hrozně moc. Ve zkutečnosti jedna z mých nejoblíbenějších hospodských fillerů. Existuje rčení, které se sem moc hodí: Neviňte hru, ale její hráče. Domnívám se totiž, že hrajete špatným způsobem. Spiknout se proti jednomu hráči hned v začátku je poměrně velká chyba, ale jestli jste hráli jen jednu hru, tak je to pochopitelné. Dejte tomu ještě šanci a okusujte se spíš tak jakože postupně po troškách. Pakliže hrajete jen ve třech, zážitek taky není takový jako ve v plném počtu. Jako variantu pro tři doporučuju začínat s 8 mincemi - pokud jich má každý 10, tak gamble někoho vyřadí jen tak v 10% případů a to je pak velká škoda.

10.12.2012 17:12:39

BladeBrown
Tuhle hru nesmíte hrát, tu musíte prožívat. Zkus se vcítit do postavy (super je mluvit jako Gog), když hraješ kartu, tak to opravdu "udělat" - ne jen odložit kartu a říct: "Dejte mi všichni zlaťák." Lepší je odložit kartu, vyhrnout si rukávy, říct: "Teď vám ukážu kouzlo," zamávat rukama, říct:"Se to nějak nepovedlo," a následně za špičkovou produkci chtít od každého zaplatit.
Se špatnými spoluhráči je tahle hra suchá, s dobrými skvělá.

10.12.2012 18:16:15

1.hra
No on bude zřejmě náš největší problém se "naučit" karty (které jsou dobré, které jsou útočné/obranné) a "časování" (kdykoliv, někdy) karet a pak to zřejmě bude ok .
Navíc jsme měli hokej v termínu opuštění partie v Gamblingu, protože pojem pass, brali spíš všichni jako položení karet/opuštění hry ( z pokru) a ne jak tady, že jde jen o "přeskočení", ale hráč se stále účastní partie.
Už jsme domluveni,že tomu určitě ještě dáme šanci :-)

10.12.2012 19:13:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Malé velké galaxie
Malé velké galaxie
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas