Rallyman - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: závodní
Čeština: není
Vydavatelé: Rallyman
Autoři: Jean-Christophe Bouvier
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Úplnou náhodou jsem ji objevil na BGG, má blíže k závodění než Formula D a komentáře ke hře jsou docela nadšené. Ačkoli na jedné dráze "jede" více aut, nevyhraje ten, kdo dojede jako první, ale ten, kdo nasbírá kartičky s nejkratšími časy za projeté úseky. Zatáčky lze projet pomalu a bezpečně, nebo driftem a rychle.. Zajímavé.
Docela o tom přemýším, kdyby měl někdo zájem, ozvěte se - poštovné z Francie je bohužel 25 Euro, ale tvůrce hry mi napsal, že by s tím mohl ještě něco udělat. Jinak hra je něco přes 40 Euro.
web: www.rallyman.fr
9.2.2011 23:38:37

rbx

Polda
a neuvazoval jsi o tomto? http://www.boardgamegeek.com/boardgame/8986/junkyard-races
me se to po skouknuti Vaselovy recenze hodne zalibilo. Pravda, provedeni by mohlo byt lepsi, ale tyhle grunge zavody me na PC vzdycky moc bavily.

9.2.2011 23:45:03

Polda
já na to koukal v Essenu, jak to borci hráli a vypadalo to hodně zajímavě. A všichni vypadali, že se velmi baví. Víc detailů bohužel nemám, ale rozhodně zaujalo.

10.2.2011 10:05:03

F:AT
http://fortressat.com/index.php?option=com_myblog&show=essen-roundup-v2-7-wonders-and-rallyman.html&Itemid=100095

10.2.2011 10:07:22

Sydo, rbx
a nebyl by rallyman zajimavy i pro vás? :)

Myslím ze se najde dost rally fandů, kterym by se to mohlo líbit
Je treba zajimavé, ze na některých tratích si můžou hraci z celého světa pomerovat... časy které zajeli :)

Rbx: tu hru jsem jen zbezne shlednul na bgg.. Taky vypadá zajimave. Proč ma ale tak "nízké" hodnoceni?

10.2.2011 10:43:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Rbx
shlednul jsem konečně video na ty Junkyard races.. Hra se zatím ani moc neprodává, takze komentářů k soucasné verzi je málo. Asi to bude zábavné, ale na jak dlouho? K dispozici jsou dve tratě, obcas muže byt hra zdlouhava..
Uvidíme až se bude o hře vice psát..

Ten rallyman bude oproti tomu více napínavý, už jen protože se můžou porovnávat časy na různých tratích. Zase je max. pro čtyři a není tam uplne i terakce. Stejne jako v rally..

Nenajde se tady další pripadny zájemce? ;-)

11.2.2011 10:04:12

Polda
Možná bych se i přidal. Napiš mi prosím SZ. Díky :)

26.3.2011 21:37:08

Pravidla
Tak jsem se prokousal pravidly a musim rict, ze se fakt tesim, jak si to o vikendu zahrajem. Nicmene za anglickej preklad by si zaslouzili nakopat, je to prelozeny hodne divne mi prijde:)

31.3.2011 22:51:01

Hraní
Jestli budete zkoušet v Palubě nebo Outpostu dejte prosím vědět, rád bych se přidal a vyzkoušel :)

1.4.2011 13:51:08

Chosen
No ted o vikendu v Mnichove Hradisti na akci;) Ale kdyz to bude dobry, tak muzeme neco namyslet i v Praze;) Polda to od nas bere, takze bychom pripadne mohli zkusit usporadat nejakou vetsi Rally;)

1.4.2011 13:59:28

anaken
Díky, taky zvažuju jeden kousek pro bráchu, ale jelikož je nedeskovkař a navíc neangličtinář tak chci nejprve zkusit, zda by mu to sedlo. Překlad bych mu už udělal. Pokud se tedy bude něco plánovat v Praze tak se moc rád zúčastním :)

1.4.2011 14:23:46

Dojmy
Tak jsme to s Poldou a ostatnima o vikendu radne projeli a je to fakt pekne. Je treba zvolit nejen spravnou stopu, ale i vyvazit miru rizika, protoze poslat auto ven z trati je v tehle hre safra snadne;) Jinak je to ale svizne a velmi zabavne, fajn jsou treba jine podminky pro jizdu na snehu a na asfaltu. Jedine, co me docela fest mrzi, je, ze vyrobce nedal do hry aspon osm auticek. Moc navic by ho to nestalo a tahle hra si vylozene rika o to, aby se jela nejaka poradna masovka;) Ostatnich komponentu je tam dost, takze jsme auta holt nahrazovali kde cim (tankem z ASL ci fufnikem z Red Dragon Inn;))

3.4.2011 15:04:46

Dojmy
Tak pokud pravidla unesou více hráčů (rozumné prostoje ve více lidech), tak doplnit miniaturky autíček je asi ten nejmenší problém. :)

Pokud to někdy vezmete do herny .. dejte mi prosím vědět :) Díky.

4.4.2011 14:24:32

DD

Prvni dojmy
No nevim, mne ta hra zase tak zasadne nenadchla. Mozna pro fandy Rally to bude pekne, ze si muzes stavet trate podle realu a tak. Ale jinak je hra dost stereotypni, a kdyz predemnou jede nejakej hrac, tak muzu jet porad stejne a pokud nebudu mit smulu ze mi padnou 3 vykricniky a jemu ne, tak proste budeme mit uplne stejnej cas.
Neni tam zadne poskozeni vozidla, krom prorazeni kola kdyz projizdis zatacku mimo silnici, coz znamena jen to ze nemuzes vyuzivat jednu z kostek. Stejne tak vylitnuti mimo silnici (kdyz mi padnou 3 vykricniky a neskonci to jen smykem) znamena ztratu kostky. Formula D mi v tomhle prijde mnohem vymakanejsi, ruzne poskozeni ruznych casti vozu, podle toho jak agresivne jedu, mnohem vetsi interakce mezi hracema (vsichni startuji zaroven takze se na te draze ovlivnuji, zde jsem to nejak uplne nepobral jak to je, budu jeste muset procist pravidla jestli jsme to hrali dobre), a kazdy musi jet jinak protoze ti padaji jina cisla na kostkach. Tady ti to bud padne nebo nepadne, neni to ze ti to padne lepe nebo hure.

4.4.2011 15:05:13

názor
Formuli D neznám, ale četl jsem o ní a lidi dost nadávají na hody kostkou, které činí ze hry relativně dost náhodnou věc. Rallyman na to jde jinak. Když člověk nebude chtít riskovat, dojede v pohodě do cíle. Ale pomaleji než ostatní.
Autor hry sám jezdí rally a chtěl hru, která bude jednoduchá, a přece bude trošku simulovat podmínky rally. A to se mu myslím povedlo. Start a průběh hry je dělaný tak, aby ve hře nedocházelo často k interakci. Stejně jako při skutečných závodech, kdy se startuje v intervalech.
My to hráli na 1 etapu, proto všichni hodně riskovali. Ale kdybychom jeli etap víc bez možnosti opravovat auto mezi zkouškami.. Dopadlo by to asi jinak. Ztráta každé kostky je strašně znát.
Takže s hodnocením opatrně. Pro lidi co mají vztah k rally je tohle skoro nutnost, jiným se to líbit nemusí.. Pokračování později :)

4.4.2011 16:19:19

DD

Formula D vs. Rallyman
Nj, ale kdybysme to jeli na 3 etapy, tak ta hra bude trvat vic jak 3 hodiny, coz bych u toho asi nevydrzel. Ve formuli D kdyz budu chtit tak taky dojedu, sice posledni ale dojedu, ale je tam mnohem vetsi variabilita jak to muze cele vypadat. Tady kdyz to risknu a zkratim si zatacku a prorazim kolo, tak jsem odepsanej, pripadne kdyz nekdo hodi 2 vykricniky a ja 3 tak to same, prijdu az o 2 kostky on ne. Ten kteremu to vyslo tim hrozne ziska. Ve Formuli D, kdyz hodim 14 a nekdo 19, tak ma sice vyhodu, ale ta se da pri dalsi zatacce smaznout, v Rallymanovi uz to nesmazes.

A co se interakce tyce, tak ja prave hraju abych si to hracema uzival. Tohle je hra, kterou si muze clovek sam odhazet, spocitat cas a muze jit hazet dalsi. Jako pro fandy rally urcite zajimava vec, pro hrace deskovek jako ja bych rekl ze uz tak moc ne, ale to je muj nazor, hralo to vicero lidi, takze urcite se muze vyjadrit i nekdo dalsi.

4.4.2011 16:28:57 | Upraveno autorem (porovnej)

DD
Tak jsem to vcera zkousel zas a v porovnani s Formulou mi to porad prijde lepsi. Je velkej rzdil mezi tim, jestli jedes na jistotu, nebo na nahodu, kazda vterinka se pocita. A vzato kolem a kolem tu mam nad hrou porad vetsi kontrolu, nez ve Formuli, kde to, ze ti nepadne JEDNA kostka, muze byt dost fatalni (treba aby ses vlezl do zatacky, potrebujes hodit cokoliv krome 20, ale jak na svini ji hodis a nemuzes s tim delat nic...). Tu klidne muzes jet do dvou vykricniku a pak toho nechat, nebo to napalis a riskujes, tvoje volba... Je taky dulezity, kde se rozhodnes riskovat, da se to v usecich, kolem kterych je trava, v hornatych moc ne;)

6.4.2011 13:06:04

Rallyman
na stránkach autora se daji stáhnout "polepy" kostek. Říkám si jak urychlit hru, a to, ze by měl kazdý vlastní sadu kostek (nebo třeba 2 sady na hru..) by mohlo pomoct.
Je fakt, ze jedna etapa na hodinu není OK, i kdyz rozložení etap do vice sezení taky není problém.. Fajn by bylo dostat se k 30min na etapu.. A kdyz člověk ví kam sáhnout, nemelo by to byt nereálné.

A jak píše Aneken, to jestli ma smysl riskovat nebo ne se dá odvodit od terénu, kudy se jede. Ve skalách se mi to třeba vůbec nevyplatilo :)

7.4.2011 00:25:19

Rallyman
Dnes jsem mel moznost si hru zkusit v planete - mimochodem jeste jednou diky za to :-)
Rekl bych, ze je to velmi zajimava hra, porovnani s Formuli nemam, ale system se mi fakt libil a celkove me to bavilo.
Samozrejme, ze diky hodu kostkama je tam mira nahody, ale je na kazdem hraci, jakou kombinaci kostek zvoli a jak si to spocita. Takze za me jednoznacne kladne hodnoceni.
Jediny minus je teda to, ze je to jen pro 4, ale jak zaznelo nize, neni problem si dodelat modely auticek a myslim, ze hra to i ve vice hracich ustoji, jen pak tyy prostoje budou vetsi...

7.4.2011 23:36:29

Rallyman multiplayer
ted mě napadla takova věc.. Kdyby každy měl opravdu svoji sadu kostek, mohli by hrát všichni najednou. Asi by bylo dobré zachovat nejaké počáteční odstupy, ale pak by v rámci kola mohly probíhat tahy jednotlivych hráčů zároveň. Asi by bylo třeba řešit potenciální kolizní situace, ale možna by zo bylo prave o to zajímavější. Např. by se dala jiste vymyslet jednoduchá pravidla pro kolize.. Které b vznikly špatným odhadem soupeře, ale odnesli by to oba :-)
Příklad: 2 hráči předpokládají vjezd do zatáčky. Rozhodnou se, každy zvlášť, jakým zpusobem pojedou.. A pak se rozhodnuti vyhodnotí, nejdriv ten s lepším umístěním, pak ten druhý..

No rozhodne by to pak mohlo mít jiné grády, i když by to bylo trosku na úkor původnímu pojetí hry. Co na to říkáte?

Zkusil bych to navrhnout a pak otestovat :)

7.4.2011 23:50:19

Polda
Toz zkusit by se to dalo;) Ale me osobne nejak zasadne nevadi ty prostoje. Pokud to teda nehraju nekdy kolem druhe rano, jak na Ozzyconu;)

8.4.2011 09:54:41

Prudké brždění
Narazil jsem na fóru na zajímavé pravidlo "prudkého brždění". V podstatě je to podobné jako pravidlo vysoké rychlosti před skokem..

Př.: Brzdím z 5 na 3. Vynechávám tedy jednu rychlost, ale když mi na kostce "3" padne vykřičník, rovnou bourám. Je to další možnost, jak umožnit různé způsoby hraní. Autor hry dokonce uvažuje, že tohle pravidlo přidá mezi ta oficiální, asi v nějakém rozšíření...

8.4.2011 13:31:58

Polda
To je hodne zajimave pravidlo, otestuju v praxi. Moznost jeste riskantnejsi jizdy je fajn, s touhle zmenou to muze byt ddobra divocina;)

9.4.2011 11:12:56

názor
ahoj. taky přispěju svou troškou do mlýna:) hráli sme to dvakrát a mě a kámoše to dost baví ale mojí přítelkyni ne:)bál sem se že pojedou právě všichni stejně ale to v praxi opravdu nenastává protože ty dva vykřičníky padnou ani se nenaděješ:) a navíc nelze uplně jasně a lehce říct která taktika projetí trati je nejlepší,jestli je lepší zastavit kolo někdy dřív nebo prostě házet co to de...takže podle mě je to moc fajn hra a atmosfére rally je tu ve velké míře a opravdu si připadám jak na závodech:)porovnání s formulí D bohužel zatím nemám.

5.9.2012 15:17:16

Znovuhratelnost
Hraje to ještě někdo? Zajímala by mě znovuhratelnost. Já mám za sebou asi tak 10 her a moc mě to baví. Vy, co jste to hráli, před těmi dvěma roky, když to bylo nový, jak jste na tom, baví vás to, nebo se to rychle ohrálo? :-)

4.9.2013 16:03:14

ta"jemná"
U mě dobrý... ;-)

4.9.2013 21:35:20

Vybíráme z Bazaru

Prodám Intriky
Prodám Intriky
Akt. cena: 99 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas