Railways of the World

xxxxxxxxxo hodnoceno 39x (Seznam vlastníků)

Railways of the World  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Eagle Games
Autoři: Glenn Drover
Martin Wallace
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nastupovat?

Ahoj, premyslim o nejake vlackove hre, ktera by nebyla uplna ptakovina a pritom by se to dalo hrat i s detma. Ac jsem, ani nevim proc, dlouho RRT zavrhoval, kdyz jsem nakonec zkoumal Steam a dalsi, prislo mi, ze RRT bude opravdu asi nejvhodnejsi. Ted jsem narazil na RotW, ktere ma prijemnejsi cenu (ze je to jinak prakticky to same jako RRT jsem pochopil). Po prostudovani pravidel jsem nadseny, jak je to vlastne jednduche a pritom zajimave vyresene.

Jenze - jak jsem zjistil, tak obchodu, kde se to da sehnat je jen hrstka, u rozsireni je situace asi jeste horsi (asi bych toho nechtel moc, ale jaksi z povinnosti bych nejspis chtel poridit prinejmensim Evropu). Jenze vzhledem k cene to nechci porizovat vsechno najednou a mam tedy obavu, aby, az si nekdy za pul roku ci rok vzpomenu, ze tu Evropu chci, se mi ji podarilo sehnat.

A tak se chci zeptat, zda je to dano tim, ze hra neni uplne mainstream a proto se sem vozi jen minimalne (presto je ale sehnatelna), nebo je proste uz konec a na trhu jsou jen posledni kousky (cehoz se obavam)? Ma tedy smysl jeste nastupovat do tohoto vlaku?

Predem dekuji za info.
21.9.2014 09:05:27

Doporučuji
Mám doma RRT i s rozšířením a je to i po 5 letech asi má nej hra. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé hráče. RotW je podle mě v podstatě kopie, takže bych se toho nebál.

21.9.2014 09:15:18

Bluda
Souhlas s Joudou. On se ten základ zase tak rychle neohraje, protože je to děsně návykový a jakmile jednou začneš vozit,tak nechceš přestat. A pokud jde o rozšíření, tak bych v tom taky takový problém neviděl. Zkus se zeptat v nějakém obchodě jestli by ti to rozšíření přivezli a za jakou cenu.

Já jsem zatím nerazil jenom s tím, že jsem si chtěl objednat nějaké karty k mexicu, ale nikdo to neměl a při objednání od eagle games je poštovné v podstatě dražší než hra samotná. Tak jsem řekl díky nemám zájem, ale bez toho se dá žít i v základu je ta hra super.

21.9.2014 10:10:34

RRT
RRT a RotW jsou prakticky totozne, jediny rozdil, pokud vim, je v oznaceni bilou teckou uprostred hexu pohori, Major lines soucasti planu, nikoli karet a ujasnena nektera pravidla, ktera u RRT upravuji az jeho rozsireni...
Jinak i u me je tato hra stale na prvnich prickach oblibenosti...
Rozsireni Europe ovsem povazuji jako nutnost. Jednak je vyrovnanejsi nez USA a jednak neustale hledani mest jako Mobile, Baltimore apod. pomerne zdrzovalo...

21.9.2014 12:12:32

RotW
Diky moc za reakce. Ze to bude nejspis pecka jsem pochopil, i to, ze je to prakticky stejne jako RRT. Slo mi predevsim o to, zda nehrozi, ze k tomu za chvili nec nesezenu, ale snad se opravdu budou dat ta rozsireni jeste chvili sehnat.

Kazdopadne diky za ujisteni, ze jde o dobrou hru, je to sice (i s pouhym zakladem) vetsi investice, ale myslim, ze to opravdu bude vec, na kterou se doma nebude zbytecne prasit.

Diky moc.

21.9.2014 22:05:08

Bluda
Tak na RotW se ti prasit ROZHODNE NEBUDE. O tom jsem presvedceny. Jak je ta hra jednoducha, tak je genialni...

21.9.2014 22:40:21

Bluda
Tak co koupil jsi nakonec? Jsi spokojen s kupem? Co se týče mě tak tyhle vlaky by rozhodně neměly zklamat. Já jsem se rozhodl je sbírat (po té co jsem je několikrát hrál jako verzi RRT) a v té době to byl fest problém je sehnat, ale ptal jsem se a ptal a nakonec jsem doptal na dotisk a pořídil RotW, kde je navíc ještě mapa mexica vhodná pro menší počet a také kratší dobu. No každopádně mi to nestačilo a začal jsem se shánět po rozšířeních a byla to fuška. Kromě dvou je mám ale všechny a jsem spokojen, protože mám neskutečnou variabilitu a když člověk neví zrovna co hrát, tak po tomhle rád rozhodně sáhne.
Pokud teda budeš chtít rozšíření, tak bych spíš nečekal, protože pak to v době, kdy to budeš chtít je velká pravděpodobnost, že na to budeš muset čekat, nebo už to nebude vůbec

14.1.2015 09:36:04

Vybíráme z Bazaru

Spring Meadow EN/DE
Spring Meadow EN/DE
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas