Railways of the World

xxxxxxxxxo hodnoceno 39x (Seznam vlastníků)

Railways of the World  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Eagle Games
Autoři: Glenn Drover
Martin Wallace
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Miniatury budov, železničních staveb

právě se mi podařilo sehnat Railways of the World Aniversy a k mému překvapení již neobsahuje miniatury budov ale takovou "nehezkou" značku prázdného města (docela mě to zklamalo). Nemáte někdo nějaký tip kde sehnat malinkaté železniční stavby co by vypadalo jako důl, továrna, železniční semafór nebo něco podobného, popř nedokázal by někdo něco takového vytisknou na 3D tiskárně.
28.5.2018 07:53:37

Ma to svuj duvod
Tady:
http://www.eaglegames.net/product-p/102016.htm

Jinak taky jsem pri rozbaleni 10th anniversary takhle brblal. Ale pak jsem se podival do pravidel na dodatecna pravidla a ma to podle me svuj duvod. Prave pri hrani hotelu, cerpacich stanic, dolu, vyhybek jsou prave tyhle budovy stejnych tvaru v barve hracu pouzivany na mape. Tak bych cekal, pro odliseni na hernim planu, prave takove odliseni novym tvarem.

p.s.: mluvim o tomhle
http://www.eaglegames.net/product-p/101516.htm
http://www.eaglegames.net/product-p/101517.htm
http://www.eaglegames.net/product-p/101518.htm
http://www.eaglegames.net/product-p/101519.htm

28.5.2018 12:28:13

diky za odpověď

...ale když se tak nad tím zamyslím tak je to akorát tahání peněz. Myslím si že ta základní sada v jedné barvě by měla stačit. K hotelu máš kartu a postavíš max 4 hotely (není důvod aby měl každý 4 svoje), důl je jedno jakou má barvu a 6ks si myslím stačí (12ks určitě), fuel depot pod něj můžeš dát svoje značky (tady by to chtělo asi 12ks), výhybky nedokážu odhadnou jak hodně se využijí ale dáváš je na svoji trať tzn že opět nepotřebuješ v barvě. Teď jen nedokáži zjistit kolik je poštovné, pokud bude rozumné určitě si minimálně jednu (možná 2) sadu objednám

28.5.2018 13:31:29

Poštovné z USA
Tak mně to vyčíslili na 90USD:-( Objednával jsem Evropu 2017, západ USA pro propojení mapy z Anniversary a nová pravidla a všechna zmiňovaná minirozšíření. Když na to nebudeš moc chvátat, pošlou to lodí, což by při mé objednávce bylo cca o 20USD levnější. No a pak plus DPH. (poštovné ti obecně vyskočí při objednávce po zadání doručovací adresy a množství zakoupeného zboží, pak se můžeš ještě snažit korespondenčně hledat jinou alternativu - právě tu přepravu lodí). Moc si ale nedělej iluze - ta minirozšíření budou díky ceně přepravy ekonomická sebevražda a žádnou jinou alternativu dostupnou v Evropě jsem nenašel. Jedině se dohodnout s ostatními, objednat více kusů a poštovné si pak rozpočítat mezi sebe. I tak to ale bude docela pálka.
Jinak mě osobně taky Anniversary edice spíš zklamala - insert je sice dobrý, ale nechápu, jak použít ty růžové dělicí karty, v tom insertu přečuhují. Co se mapy týče, ta je sice menší a údajně přehlednější, ale určitě není tak pěkná, jako ve starém Railroad Tycoonu. A na penězích i akciích se vyloženě šetřilo...

28.5.2018 15:47:19 | Upraveno autorem (porovnej)

@totalpan
To jsi me uplne nepochopil. To jsou volitena/dodatecna pravidla, ktera prave vyuziji hracovy specificke budouvy. Viz strana 7 v Compedium (pravidlech). Takze ty barevne budovy se pak vyuzivaji ve smyslu, ze na planu pro majitele plni konkretni roli.

28.5.2018 15:50:41 | Upraveno autorem (porovnej)

@saiwer
Jj postovne do .eu :(. Kdyz neposilaji krabice (rozsireni) tak to jeste jde: postovne 20$ (USPS First-Class Mail International). Ale jakmile v objednavce skonci jedina krabice s rozsirenim tak to vysplha na postovne 50$+.
Nebo pockat/otuknout mistni prodejce.

A penize, no mizerie. Proc musi setrit zrovna takhle, to nechapu.

28.5.2018 15:56:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@cuiviemen

ale pochopil a snažil se vysvětlit že ta rozšíření jsou zbytečná. např. hotel - podle pravidel pouze upozorňuje že v tomhle městě máš bonus, k hotelu je třeba operační karta (bez té ho nepostavíš), operační karty jsou 4, nikdy na mapě nebude více hotelů než 4, je úplně zbytečné mít 4 od každé barvy ten svůj si vždy ohlídáš. Důl - vůbec nemusí mít barvu, je úplně jedno kdo ho postavil jen přidá kostičky do města (zde je možná 6ks málo). Výhybka - opět je jedno jakou má barvu protože ji stavíš na svou trať takže je jasné že je tvoje (opět nedokážu posoudit jestli je 6ks dost). Jedině u fuel depotu je barva důležitá, ale můžeš použít žetony a na ně pro zvýraznění použít tu hnědou figurku. Proto si myslím že je to tahání peněz kupovat 4x barevnou sadu, když by možná stačila 1 maximálně 2 základní.

28.5.2018 17:20:06

poštovné

tak za jednu základní (hnědou) sadu 6x 4d ruhy je 13,50, ale za 2-4 sady je poštovné 23, za 5 sad už se opět navyšuje. Měl by někdo zájem? Já bych si vzal 2 takže 2 by ještě byly s poštovným 5.75 za sadu

28.5.2018 17:32:16

Vybíráme z Bazaru

Mikromakro 2
Mikromakro 2
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas