Puzzle Strike - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Sirlin Games
Autoři: David Sirlin
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojmy

Tak bych se rád podělil. Dneska jsem byl u Toma a Radka v jejich sluji. A mimo jiné jsem se sydem stihl dvě partičky téhle věci. Jak začít? Pokud si rádi hrajete na vlastním písečku a štve vás každý zloděj a milice v dominionu tak rovnou přestaňte číst. Pakliže tuhle interakci, která je v těhle hrách (dominion, ascension, thunderstone jsem nehrála ale asi to bude podobné) poměrně vzácná, hledáte. Tak na tyhle hry zapomeňte. Je to suchařina. Puzzle strike je našlapanej akcí. Hrál jsem to chvilku a jsem nadšený. Jenom ve dvou a hra slibuje nevšední zážitky ve více hráčích. Podobně jako v dominionu lze hrát různé setupy a tím pádem prakticky jinou hru. Jen tak se tuším neohraje. Ale je tu několik věcí, které prostě, dle mého soudu, strčí standartní deckbuildingovky do kapsy. V první řadě se mi děsně líbilo, že každý začíná se třemi unikátními žetony, které charakterizují jeho postavu. Tedy nemáte stejné karty jako soupeři, a už od začátku, každý hraje trochu jinak. Pro mě jasné plus. A potom ten gem pile. To je vám geniální věc. Když máte deset gemů tak ste prohráli, ale pomocí těhle šutýrků útočíte. No já si prostě chrochtal. Takže u mne jasný wishlist. Moc se těším až zkusím další postavy a setupy. Tahle hra mne opravdu zaujala a protože mám rád deckbuilding, ale chyběla mi tam interakce, tak tohle mi splnilo sen.
17.2.2011 19:53:48

Jojo.. je tomu tak..
Jak píše zde velký Elenistar.. Je to parádní hra.. bohužel se mi ji podařilo zahrát jen jednou ale přiznám se, že mě to vzalo. :)
Hned říkám, že Dominion mě naprosto nebaví a ani jiné podobné hry ale tohle joooo.. :D Ta možnost škodit ostatním a vlastně podle toho zvolit strategii je parádní.. Budu muset zase někdy zahrát.. :) Už jsem o tom povídal v celém Liberci.. :D Ach jo, zase to budu muset koupit.. :D ( Ale teď mám od doktora peněženky nařízeno odpočívat... :) )

18.2.2011 00:03:22

dojmy
je to tak, ja mam rad ruzne Dominiony ale tohle je proste narez, hned od prvniho tahu do sebe rubete. Dalsi vyhodu oproti dominionu ze komba nejsou tak nekonecny, v dominionu se mi stavalo +2 akce, +3 karty, +2 akce... atd. a pak si koupil jednu vec.
Tady je to zeton, + akce, combine, BAM dvojkovej na tebe. Dalsi na radu prosim.

18.2.2011 01:15:57

druhé zahrání
Tak jsem tam byl zas. Ta hra je vážně špičková. Zkoušeli jsme nové a nové postavy a hraní je pokaždé jiné. Možná ne každý charakter se hodí na všechny setupy, ale to nikomu nevadí. Panda ja například vynikající. Nutí vás hrát velmi riskantně, protože je v zásadě i kyselině velmi slabá, ale pakliže se pohybuje na hraně prohry dostává šílené bonusy. konečně jsem si vyzkoušel i hru ve třech. A přemýšlet komu teď zavařit je velmi obtížné. Hra má spád. často do hry promlouváte i mimo svůj tah. Přijde mi, že někdo se podíval na dominion a přečetl si všechny diskuze a zjistil co lidem vadí. A opravil to. Takže už lepím přelepky přes dominion, at ho mám než si tohle pořídím. Vesnici mužu nechat ta je stejná :D . Málem si to koupila i Elissa. Viděla krabici a hned, že to musí mít. Sydo ji tedy inteligentně naznačil, ať si to nejprve zkusí, že to nemusí sednou každému. ted už akorát sním o deluxe verzi na poker chipech.

18.2.2011 17:43:43

:D
Eliška z nás musí mít hlavu v pejru, každé naše druhé slovo bylo Puzzle Strike :) Ale je to chytlavá hra, hned bych jí dal zase :)

18.2.2011 17:46:43

Ele + sydo
Vy ohavní hypeři! Doufám, že vám na těchto stránkách nikdo nevěří už ani dobrý den.

Ale nahlodali jste mě, musím to alespoň zkusit ;)

18.2.2011 17:55:35

Elenistar
vy hrajete poker s dřevěnými chipy? :D

btw ta deluxe dřevěná verze (1. verze) asi sehnat nepůjde. Možná jedině v aukcích.

sydo: Obchodník se srdcem :))

EDIT: my budem zkoušet až zítra, dneska jsem dali přednost půjčeným 7 wonders, tak možná přibudou další pochvalné ódy (a nebo taky ne :) )

18.2.2011 17:56:35 | Upraveno autorem (porovnej)

beholder
proto jenom o ní sním. NN deluxe ve dřevě bych nechtěl... spíš kdyby někoho napadlo to udělat v klasický gramáži. :)

18.2.2011 17:57:59

tak jsme to dneska 3x taky zkusili...
Ale jo, je to dobré. Jakožto fandovi deckbuldingu se mi to líbí. Rozdílné vlastnosti postav jsou fajn, ale takový Rock se svým reflektováním jakéhokoliv počtu gemů, které jdou k němu mi přijde ultra silný. Z toho pytlíku a chipů extra nadšený nejsem :). Raději operuji s kartami a klidně si je i xkrát v jedné partii zamíchám než to přehrabování v pytlíku a lovení chipů. Ale jinak je to pěkná (a drahá) chipbuilding hra :).

PS: Ale na zadek mě to zase neposadilo, jako tenkrát před rokem a půl Dominion :)

19.2.2011 15:13:12 | Upraveno autorem (porovnej)

re
První testy mě nadchly, je v tom hoodně interakce, je to hodně rychlé, někdy až moc. Zkoušeli jste někdo hrát na větší počet gemů v gem pile? Třeba 12 nebo 15? Mě přijde, že to vždycky skončí těsně předtím, než mi přijde první pořádné kombo :-)

7.3.2011 18:35:43

eyron
Nejvíc mě to bavilo za pandu. Ona musí hrát kolem tý prohry. JInak je slabší. Tohle je opravdu vychytávka. A na ten vyšší počet, to taky musím zkusit.

7.3.2011 18:58:30

rbx

Eyron
hral jsem s Elenistarem jakozto pandou a hral to uplne super. Na to, ze vlastne musis neustale balancovat na hranici prohry, tak jsem jenom cumel.
A co se tyce zvetseni poctu gem v gempilu, tak me 10 prijde akorat. Ono spis zalezi na mixu banku. Zkus si tam dat same defenzivni, tedy modre a hnede zetony a uvidis, jak se ta hra prodlouzi a bude cas na poradna komba, ale gem komba.

Jeste me napadlo, ze Eleňistar na nas za pandu hral 2x Puzzle Master. To byl veletoc.:-)

7.3.2011 19:52:28

+
prvni deck-buildingovka, ktera ve mne zanechava pozitivni dojmy (a to je co rict, protože všechny ty Dominiony a Thunderstony lidi jen otravuji a mely by se zakazat :D )... libi se mi ze je to rychle a oproti jinym hram nemusi byt nutne hrac odepsany i kdyz se mu nedari, protoze v tu chvili dostava herni vyhodu v podobe dobirani vice chipu... asi si to nekoupim, ale zahraju si to rad...

7.3.2011 20:24:45

Vybíráme z Bazaru

Etherfields+d.5 hráč+SG ENG/poštovné v ceně
Etherfields+d.5 hráč+SG ENG/poštovné v ceně
Akt. cena: 1799 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas