Puzzle Strike - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Sirlin Games
Autoři: David Sirlin
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

bude k sehnání u nás?

Spolu s Yomi mě tohle taky zaujalo. Sice bych raději karetní verzi, ale ta se mi teda vyrábět nechce...
22.1.2011 12:55:44

o com to je?
mna by skor zaujimalo o com tato hra je,sorry som lenivy to citat v angline na bgg.

22.1.2011 14:03:09

dajo26
je to v podstatě Dominion co se týče akcí, ale nekupuješ body. Pokud jsem to dobře pochopil, tak místo kupování bodů kupuješ gemy a nějakým způsobem je předáváš hráči a plníš mu prostor jako v tetrisu, jakmile se mu nějakým způsobem zaplní řada nebo určitý počet těch gemů tak prohrává. Jako v tetrisu, když se ti zaplní pole kostkama tak prohráváš. Vařím trochu z vody, nějak extra jsem herní systém nestudoval. Ale ta podobnost s Dominionem (deckbulding) je jistá (dokonce i některé akce jsou v podstatě kopiemi akcí v Dominionu). Další věc je, že to je o mnoho více interaktivnější a škodící než Dominion. A poslední co bych k tomu řekl, místo karet jsou kartonové chipy, které si losuješ z pytlíku. Tohle kriticky zhodnotil Tom Vasel a já s ním souhlasím. S chipy se "operuje" asi hůř než s kartami. Deset karet udržíš o mnoho pohodlněji než 10 chipů a 5 karet na konci kola si přibereš daleko pohodlněji a rychleji než vylosuješ 5 chipů ze svého pytlíku. Na druhou stranu míchání chipů v pytlíku je asi pohodlnější než míchání karet :). Ale jinak existuje placená print&play karetní verze.

Co jsem si neuvědomil je to, že přítelkyně se mnou hraje v pohodě anglický Dominion, protože si karty pamatuje podle obrázků, tady žádné obrázky nejsou, takže nevím jestli by to se mnou přítelkyně hrála :(

EDIT: Ber tento můj příspěvěk s hodně velkou rezervou a raději si o tom přečti na BGG :), jen jsem se podíval na pár videí a tak nějak si z toho dal dohromady ten Dominion, gemy, tetris, ale jak se to přesně hraje s těmy gemy nevím

22.1.2011 14:21:04 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Beholder
videl jsem fotky, kde si tu print and play verzi dali na poker zetony. To me laka.

22.1.2011 18:24:35

rbx
to me se spíše líbí ta deluxe dřevěná verze. Poker chips jsou těžké jak kráva :)). Navíc kvalitní barevný tisk na kvalitní samolepící papír a k tomu koupit kufr s 500 žetony. To je celkem investice :).

22.1.2011 18:30:36

Beholder
No ono to sem dostat pujde, ale bude to pripadne slusna investice i tak;)

23.1.2011 08:45:56

aneken
Na ebay to jde sehnat za cca $39, tak jsem myslel, že to tak nějak zhruba i stojí, ale na jejich stránkách je cena $60 :((...+ poštovné. To je moc za kartonové žetonky. Ale láká mě to hodně.

23.1.2011 09:33:50

Drakkenstrike's Puzzle Strike Components Breakdown Review in HD
http://www.boardgamegeek.com/video/5155/puzzle-strike/drakkenstrikes-puzzle-strike-components-breakdown

25.1.2011 17:29:38

rbx

Beholder
mno, tak do toho jdu!

25.1.2011 19:21:32

rbx
jo, jo, Salinasovy recenze jsou přesvědčivé. Ale tohle se mi zalíbilo už po Vaselově recenzi :). Deckbuilding prostě můžu. Taky bych to rád měl.

25.1.2011 19:32:19

Chips
Mi se absolutně nelíbí to, že zvolili žetonky místo karet. Pár důvodů Salinas zmínil ve svém Breakdownu (absence artworku u takovéhle tématické hry, problém s čitelností a zacházením, vytahování z pytlíku, aby protivník nic neviděl) a plně s ním souhlasím. Přihodím ještě jednu hodně nepříjemnou věc, kterou takové žetonky přináší - opotřebovatelnost. Kdo někdy hrál deskového Starcrafta, tak ví, jak se ojíždějí order tokeny, které hráči ve fázi plánování muchlají v ruce. Po pár hrách na nich jde krásně vidět opotřebování a obaly na tyhle žetonky člověk asi těžko sežene. Doporučuju všechny přelepit izolepou, a pomůže to i při rozeznávání té správné strany při vytahování z pytlíku.

25.1.2011 20:34:24

Kadaver
jj, ty chipsy možná nejsou nejlepší nápad, ale to je fuk. Je to deckbuilding a ten já můžu i kdyby ho udělali z kamenných oblázků :D

25.1.2011 20:45:32

rbx

Kadaver
tak podle prvotniho posouzeni musim konstatovat, ze ty zetonky jsou v perfektni kvalite. Karton je asi 4mm tlusty a i vysek si celkem ohlidali. Na povrchu zetonu to vypada na matne lamino, ale vylupovat jdou perfektne, vlastne samy vypadavaji. Soucasti jsou 4 kozi pytliky (zasveceni vedi :-). Sydo nad tim slintal, az si se slovy "nene, nemuzu, pockam si na Quarriors" rozbalil svoji Barbarossu, alias hexove peklo.:-) Je mi sice blbe, ale kvuli tomuhle se vyplatilo jet do prace. Jinak pardon za ty oslavne ody, ale ja se na to fakt tesil, dokonce vic jak na YOMI, protoze pohled na krabici plnou zetonu me tak nejak vic uspokojuje.

Nehral jste nekdo tu online verzi, ze byste mi dali malou lekci pravidel?

8.2.2011 14:26:41

rbx
já se na to furt chystám, ale nechce se mi trapasit proti nějakému člověku, škoda že tam není to CPU AI jako u Yomi

8.2.2011 14:30:33

rbx

Beholder
a ty uz pravidla znas? Muzes trapasit proti me.

8.2.2011 14:36:01

rbx
právě že ne, kdyby tam bylo AI, tak si je projedu jen tak zhruba a zbytek se doučím při hře :). Ale takhle je třeba se naučit pravidla pořádně a na to jsem zatím neměl čas :)

8.2.2011 14:46:35

rbx

Beholder
tak vyloupano, roztrideno a jdu premluvit Syda na prvni hru. Pravidla jsou jednoducha.

8.2.2011 16:48:51

rbx
tak objednáno, spousta peněz v čudu, spokojenost na duši :D

EDIT: že by ještě ten Flash Duel? Držte mě... :D

8.2.2011 22:44:04 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Beholder
no tak to jsem zvedav, co tomu budes rikat. Vcera jsem dal dalsi dve hry s Midori, ktery ma zase uplne jinou strategii. Plati tedy to, ze co postava, to jiny zpusob boje. Kdyz si k tomu pridam moznost udelat pocatecni setupy uplne jine, stejne jako to ma treba Resident Evil, tak je to fakt hodne variabilni hra. A oproti Yomi se mi libi to, ze je az pro ctyri hrace. A ze se tam da svinit vsem naraz :-) Jsem zvedav, az to nekdo vyzkousi ve ctyrech :-)

9.2.2011 10:26:26

rbx
no jasný, ta variabilita ve schopnostech je fajn, ale nastává riziko, že to nebude vyvážené. V Dominionu se nemůžeš na nic vymlouvat, každý má (pomineme-li náhodu v přibírání karet) stejné šance a stejný start. O 100% vyváženosti v RE třeba dost pochybuju, protože Chris Redfield je nehorázná sra*ka. Snad si to ten David Sirlin pořádně ošéfoval :)

9.2.2011 10:37:37

rbx

Beholder
no, delal na tom dost dlouho, aby to vychytal. A co jsem cetl na jeho strankach, tak se snad primo balancovanim her zabyval profesionalne. A je to matematik. Az me udivuje, ze si takovyto clovek dokazal uhlidat takto vypadajici hry. Cekal bych spise neco podobneho High Frontier apod. Ale vzhledem ze delal na Street Fighterech, tak asi ma kontakty na spravne grafiky.

9.2.2011 11:30:38

rbx

Beholder
tak co?? Uz? Co tomu rikas? Ja jsem nadsen.

10.2.2011 14:54:06

rbx
ještě ne :(, snad zítra...

10.2.2011 14:57:54

rbx
tak už :)...vypadá to skvěle, chipy jsou krásné, hladké a hrubé, ale věčnost asi nevydrží...

15.2.2011 13:46:12 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Beholder
hele, pro me je to zatim hra mesice. Odehrana za chvili, ale pritom neuveritelne zabavna, mraky kombinaci a to provedeni me fakt dostava. U nas ted proste vladne Puzzle Strike. Minimalne do doby, dokud neprijde Conquest of Planet Earth.

15.2.2011 13:49:39

rbx
no těším se až to zkusím

Akorát nevím kam dát ty pytlíky :). Jediná možnost je, dát je pod insert, který budu muset pořády vytahovat

15.2.2011 14:20:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Scythe Vzestup Fenrise - krabice
Scythe Vzestup Fenrise - krabice
Akt. cena: 370 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas