Puerto Rico - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Albi
Alea
Devir
Lacerta
Rio Grande Games
Tilsit
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Puerto Rico: Anniversary Edition

Aký je rozdiel medzi "klasickým" Puerto Rico a touto výročnou edíciou?
26.12.2011 12:31:43

PR: AE
Už mám krabici doma, takže ti můžu popsat rozdíly takříkajíc z první ruky.

Prvním zásadním rozdílem je to, že AE obsahuje obě dosud vydaná rozšíření: "Nové budovy", které vyšly už poměrně dávno tuším v nějakém Spielboxu, a také "Šlechtu", rozšíření, které bylo součástí krabice Alea Treasure Chest, kde byla rozšíření pro 6 různých her od tohoto vydavatelství.

Dále jsou podstatně vylepšeny snad všechny komponenty: hrací desky a destičky s budovami mají novou grafikou a jsou z výrazně tužšího kartonu, peníze jsou nádherné kovové, zboží už nejsou barely, ale výrazně větší "bedny", a nakonec také kolonisti jsou také mnohem větší, výrazně lépe se s nimi manipuluje. Prostě celá hra vypadá tak nějak líp, jako by šlo o novinku.

Kdybys chtěl vidět nějaké fotky, mrkni třeba sem:
http://boardgamegeek.com/boardgame/108687/puerto-rico-anniversary-edition

Případně krátké představovací video z letošního Essenu: http://boardgamegeek.com/video/11504/puerto-rico-anniversary-edition/puerto-rico-anniversary-edition-boardgamegeek-bo

26.12.2011 19:57:18

CZ?
Vďaka za urýchlenú odpoveď. :) Ešte ma zaujíma jedna vec, totiž bude niekedy k tejto edícií oficiálna CZ distribúcia s prekladom? Prípadne, kde si to kúpil a aká je náročnosť ENG jazyka na komponentoch a v pravidlách (aj keď predpokladám, že budú použiteľné pravidlá aj z klasickej verzie)?

26.12.2011 21:06:11

CZ
Považuju za krajně nepravděpodobné, že by se chystala nějaká česká edice. Já mám verzi německou (přitom německy umím jen pár slov), pravidla jsem si vytiskl anglická a nemám s tím vůbec žádný problém. Po pár hráš přesně víš, co která budová dělá.

26.12.2011 21:10:41

kovove mince
Ahoj, pouzivate pri hre - limitovana anniversary edicia, kovove mince? Ide mi o to, ci tym, ze su kovove a maju ostre hrany, nenicia kartonovu hraciu dosku? vdaka

5.7.2012 20:37:05

mince
Kovové mince používám, nemám s nimi problém. Jediné, co mi na nich vadí, je to, že tam nejsou mince v hodnotě 5. Když se hra rozjede a hráči mají před sebou více peněz, pořád se někdo ptá, kdo že to kolik má k dispozici.

5.7.2012 21:05:52

Ranca
dik, tie mince maju trochu ostre hrany, tak sa mi napadlo, ci neposkriabu karton, ked sa bude s nimi manipulovat...

5.7.2012 21:16:18

Vybíráme z Bazaru

Heroes of Land, Air and Sea
Heroes of Land, Air and Sea
Akt. cena: 1900 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas