Proroctví - Dračí říše

xxxxxxxooo hodnoceno 145x (Seznam vlastníků)

Proroctví - Dračí říše - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Proroctví
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Z-Man Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Info k rozšířením

Tohle mi poslali z Altaru
---------
Dobrý den,
Dračí a Vodní říše hratelné s 3. vydáním základu by měly být dostupné v
průběhu
července, nové rozšíření Říše Chaosu snad do konce roku.
S pozdravem
Martin Kučera
3.6.2009 09:32:04

To Tormentr
Ahoj,
no Altar..... Takže tě asi nepotěším, když řeknu aby jsi v to moc nedoufal.Říši chaosu mají tendenci slibovat více než 2 roky a to v intervalech na prázdniny a na Vánoce..Takže Altar ber trochu s rezervou...:D
Ale pokud to splní tak budu jen rád..:D

3.6.2009 10:34:55

Altar
Máš pravdu, znám jak to funguje v Altaru. Ale na druhou stranu vím, že ne vždy za to mohou oni. Snaží se a aspoň něco dělají a to jim nikdo vyčítat nemůže.

3.6.2009 10:57:00

To Tormentr
NE, to neměla být výčitka.Ale rozhodně nemůžou slibovat na každé Vánoce toto rozšíření a pak, když se lidi ptají tak mlčí. Já jsem na jednu stranu rád za Proroctví ale to věčné čekání mě prostě nabaví..A pak, když mluvím s lidmi, kteří si koupili třeba Dorn a stěžují si na komponenty tak to moc o Altaru nevypovídá.
U nás mám rád firmu Mindok,super přístup a hlavně, jejich hry jsou opravdu na špičkové úrovni.Jestli se pletu, opravte mě..

3.6.2009 11:03:54

Altar
Njn, v tom máš pravdu. Já zase mám dobré zkušenosti s Albi. To jsou zase moji oblíbenci. Altar je v šedém průměru a koho opravdu nemám rád za jejich hamižný přístup je Blackfire. Klidně se do mě pusťte, kdo máte jiný názor.

3.6.2009 11:29:08

Ceske firmy
Mindok a Albi - obe firmy jsou naprosto v pohode, spolupracuji s obema rekl bych na nekolika urovnich - obchodni partner, prekladatel:) Corfix - mam tam taky kamarada, tak do nej vidim, maji problemy s tim, ze boss odmita dat penize na propagaci vydanych kousku a navic vydavaj prakticky jen Queen + karetky kvuli dobrym vztahum. Dino - zacli treba San Juanem, ale brzo skoncili, berou jen Ravensburger... Altar - stalice, byl tu prvni, orientuje se hlavne na fantasy, to mu zuzuje potencialni okruh vydatelnych veci. BF - obchodne profesionalni, cenovou politiku nebudu komentovat.

3.6.2009 15:19:47

Kdybych doplnil z pohledu Zatrolených her :-)
Albi - mrtvý brouk, ač jsem spolupráci nabízel, nemají příliš zájem (zkoušel jsem několikrát :-)

MindOk - mrtvý brouk, ale vykládám si to tím, že mají Hrajeme a ZH chápou jako konkurenci

Corfix - firma, která hry úmyslně vydává utajeně. Aspoň tak to na mne působí. Stejně jako u Albi jsem se snažim o spolupráci v podobě novinek apod, nulový zájem.

Blackfire - naopak zájem největší. Ač jsem jim jako hráč dříve nemohl přijít na jméno, hodně svůj přístup mění (něco spolu kujeme, ale je to zatím tajné a je to otázkou cca 14 dní ;-).

Ostatní - taky mrtví brouci, ale jsou spíše menší, takže jsem se ani moc nesnažil...

3.6.2009 15:34:20

konkurence
jestli hrajeme.cz bere ZH jako konkurenci, tak v konkurenčním boji fest prohrávají. Pořád opakují, jak chtějí být stránkou zahrnující všechny deskové hry a teď mají v nově přidaných hrách Runebound :D brzy, brzy...

3.6.2009 15:41:54

rbx

Zeus
no, vzhledem k tomu, o jake hry je tady na ZH nejvetsi zajem, tak se ani BF nedivim.

3.6.2009 15:43:37

rbx
Jasný. Ale jen mě udivuje, že právě když je ze strany Blackfire takový zájem o ZH, tak z diskuzí by mohli pochytit, že spousta lidí si kupuje jimi distribuované hry přes jiné distribuční kanály a reflektovat toto např. do své cenové politiky...

3.6.2009 15:46:15

rbx

Kedrigern
Kdyby se jim to nevyplacelo, tak to nedelaji. Ze se nam to nelibi, to jim muze byt sumafuk. Myslim, ze valna vetsina lidi kupuje hry v obchodech a tam maji veci od BF. Komu to prijde sproste, ten si to objedna ze zahranici, nebo z jinych netovych obchodu tady. Ja od nich mam Battlelore a Fury of Dracula a pokud je takovych hlupaku, jako ja, vic, tak se nemuzes divit.

3.6.2009 15:57:10

To rbx
Ahoj..:D Taky jsem koupil Battlelore a pak po cca 1měsíci jsme našel jiné dodavatele a rval jsem si vlasy!:D přece jenom 1800 nebo 2500,- :(

3.6.2009 16:21:22

rbx
Jo, to je jasný. Já to spíš myslel tak, že na základě takovéto zpětné vazby by mohli urvat větší podíl na trhu ;-). Mě jejich politika trochu irituje, ale na druhou stranu věci od nich většinou neberu, takže je mi to šumák...

3.6.2009 16:39:20

Kedrigern
Otazka je, jestli jim vetsi podil na trhu za snizeni zisku stoji:)

3.6.2009 17:05:57

Zeus
Zajimave, pritom Mindok ma pravidelne infomaily, kde o vsem informuje, i o pripravovanych vecech;) Albi asi beru s ohledem na to, ze se s nima casto potkam, tak mam prehled:) BF je v marketingu zatim nejdal, to se jim uprit neda...

3.6.2009 17:07:52

aneken
To není až tak přesné - při snížení marže a navýšení odbytu může naopak čistý zisk stoupnout. Neviděl bych to tak jednoznačně... Nicméně, jak říkám - jejich problém... ;-)

3.6.2009 17:12:41

Kedrigern
Jasne, mas pravdu, nevyjadril jsem se presne, nicmene porad si myslim, ze naprostou vetsinu toho proda v CR BF (hlavne pred Vanocema, to prodas cokoliv) a proto ty seny proste drzi. Kdyby jim to vadilo, uz by na to reagovali;)

3.6.2009 17:29:37

aneken
Jasný. Je patrné, že když s cenama nejdou dolů, tak jim výše čistého zisku zjevně vyhovuje... Nicméně pro mě platí, že se radši obejdu bez českého návodu mnohdy pochybné kvality a koupím si hru od zdroje, který ji bere ze zahraničí s úsporou v řádu stakorun.

3.6.2009 17:38:04

Re
No jenže sběratelů není asi tolik aby pro BF byly nějaký terno.
Navštívil někdo z vás nějakou známou hračkárnu? Tam to maj BF podchycený a "laik" neví že existuje třeba planeta her.

3.6.2009 18:56:18

Bouchi

pro SSZGSA
"A pak, když mluvím s lidmi, kteří si koupili třeba Dorn a stěžují si na komponenty tak to moc o Altaru nevypovídá."
A proc se u vsech bohu na Altar neobrati a nepozadaji o vyreseni problemu s komponentami? Ktery samozrejme muze nastat, opravdu neni v nasich silach (a IMHO v silach zadneho vydavatele) zajistit stoprocentni bezchybnost kazdeho kusu (to by znamenalo detailne kontrolovat vsechny komponenty kousek po kousku, coz by vyrobu straslivym zpusobem zdrzelo a prodrazilo). Nebo vis o nekom, kdo se na Altar obratil a problem s komponentami zustal nevyresen?

"Ale rozhodně nemůžou slibovat na každé Vánoce toto rozšíření a pak, když se lidi ptají tak mlčí." Nemlci, odpovida (ale uznavam ze obcas nestiham). Jenze s Risi Chaosu je to hodne komplikovane. Vlada ji skutecne ma rozpracovanou uz hodne dlouho, jenze se do toho primotalo US vydani zakladu (kde dost veci upravoval - ty upravy se pak promitly i do noveho ceskeho vydani), upravy prvnich dvou rozsireni pro US vydani, no a Risi chaosu musi ted doladit tak, aby fungovala jak s 2. vydanim Proroctvi (jehoz hraci na ni cekaji), tak s upravenym 3. vydanim (ktere je v prodeji aktualne).
Plus jeste mezitim spoluzalozil CGE a vydal v nem tri hry (Galaxy Trucker + GT Big Expansion, a Space Alert).

4.6.2009 21:45:57

To Bouchi
Ahoj,
K těm komponentům.Rozhodně jsem si nestěžoval na nějaký žeton, který by byl poškozen.To je jasné, že nelze vše kontrolovat.Ale jde mi o lepení papírových skládaček na dřevěné špalky. ( Omlouvám se za špatný popis.. ) Každý, kterého znám a který si koupil právě Dorn si na to stěžoval.A to z jednoduchého důvodu,nechtějí mít olepené,křivé nebo poškozené herní díly.
Myslím si, že tohle šlo vyřešit lépe. :)
Je pravda, že jsem to slyšel od cca čtyř lidí ale ani jeden se na vás neobrátil.

Věřím, že vytvořit roz. Říši chaosu je složité a za to se nezlobím.Jen nemám rád, když se člověk těší a je opakovaně zklamán.

4.6.2009 22:38:19

To Bouchi
Mě docela mrzí, že třetí edice Proroctví nevyšla kvalitativně ve stejné úrovni jako AJ vydání. Grafika se mi také líbí víc v AJ. Nicméně z nostaligie a vzhledem k tomu, že to mohou hrát i lidé nemluvící anglicky jsem koupil třetí české vydání (mimo jiné mám i úplně první vydání plus všechny rozšíření). Musím pochválit změny k lepšímu a snahu urchylit hru, co se změn týká.

Co mě trochu u Altaru štve je, jak vše trvá - dotisk Dračí říše a Vodní říše kompatibilní s 3. edicí. Chápu, že se dějí nějaké změny vzhledem ke změnám v 3. vydání. Nicméně i samotný dotisk rozšíření k 2. edici je problematický (z doslechu je to nedostatkové zboží)...

Nechci být hnidopich, jen si myslím, že to jak je vše kolem Proroctví zdlouhavé jej trochu zazdívá do pozadí...

4.6.2009 22:54:40

Bouchi

odpovedi
SSZGSA: Aha, tak o tohle jde. Inu, provedeni postav v prvnim vydani Dornu bylo pranim autoru. Neosvedcilo se, takze v druhem vydani je "tradicnejsi" - kartonove figurky v plastovych podstaveccich.

Kedrigern: To je dano dostupnymi moznostmi. US Proroctvi se vyrabelo v Cine a ve vetsim nakladu nez CZ, takze se samozrejme mohli dostat na lepsi vyrobni cenu i pri "bytelnejsich" kartonovych komponentach.
Co se grafiky, zejmena grafiky karet, tyce, ta musela jaksi zustat stejna kvuli Risi Chaosu - aby se mohly ze stejnych desek tisknout karty pro 2. i 3. edici (jinak by se to dost prodrazilo).

"Co mě trochu u Altaru štve je, jak vše trvá - dotisk Dračí říše a Vodní říše kompatibilní s 3. edicí." No ale tohle Altar proste nema jak urychlit, protoze dokud Vlada neudela upravy karet a pravidel, tezko se muze realizovat ten dotisk.

"Nicméně i samotný dotisk rozšíření k 2. edici je problematický (z doslechu je to nedostatkové zboží)..." Vodni rise (pro 2. edici) je u nas stale k dispozici (cili primo u nas se objednat da). Ale obchodnici ji pochopitelne neberou, kdyz je nekompatibilni s 3. edici zakladu.

4.6.2009 23:54:40

Bouchi
Díky za odpovědi. Samozřejmě důvody chápu, jen je to škoda, protože Proroctví není špatná hra a byla vůbec první (první edici), kterou jsem si koupil a tehdy jsem měl představu, že touhle dobou už budou k dispozici rozšíření pro všechny sféry...
Jak jsem již psal, tak jsem nyní pořídil 3. edici (spíše z nostalgie) a ještě ji nezahrál, ale jak jsem si procházel pravidla a změny, tak byly jednoznačně k lepšímu.
Komponenty, ikdyž nejsou tak kvalitní, jako v US edici, tak oproti předchozím edicím jde o krok dopředu...
Nechci, aby to vypadalo, že jen kritizuju ;-) Btw. až rozšíření koptabilní s 3. edicí vyjdou, tak je kupuju znova ;-)

5.6.2009 07:53:56

vyjde?
Tak už jsem přišel na chuť Proroctví a rád bych jej rozšířil o Dračí říši, ale jak to vypadá, tak si asi budu muset počkat na neurčito..., nebo je snad něco nového ohledně vydání. Vánoce 2009 se konat asi nebudou, nebo snad ano?

29.11.2009 17:00:52

vyjde
Tak Altar oznámil, že na konci dubna vyjde toto rozšíření, které bude hratelné s 3. vydání. Nyní je k předobjednání za 390,-Kč.
Více zde http://obchod.altar.cz/index.php?main_page=product_info&products_id=953.

11.4.2010 13:42:43

Vybíráme z Bazaru

Karak - věž na kartičky
Karak - věž na kartičky
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 21 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas