Příšerky z podzemí

xxxxxxxxxo hodnoceno 191x (Seznam vlastníků)

Příšerky z podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
MindOK
REBEL.pl
Z-Man Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Tady by se měla probírat pravidla.
11.4.2012 09:32:52

Karta lektvaru
A hned první dotaz... Asi jsem ne moc dobře pochopil kartu lektvaru. Když ji použiju, co se stane s danou příšerkou? Musím ji nakrmit? Zmutuje? Nebo se neprovede žádná akce?
Pokud se neprovede nic, jak je to pak se soutěží a prodejem?

11.4.2012 09:35:44

Karta lektvaru
Co mě mate (citace z pravidel):

Lektvar vaši potvůrku spolehlivě uspí.

Jakmile při vyhodnocování použijete tuto kartu, nemusíte dělat nic se svou příšerkou.

11.4.2012 09:48:27

zruda
Karta lektvaru je zolik, ktery muzes beztrestne (tzn. bez efektu) pouzit misto jakekoli akce. Nestane se nic, ale karta dava jiny symbol, takze kdyz ji napr. pouzijes misto krmeni, nemusis zahodit kosticku, ale pokud je ten den soutez v krmeni nebo ma zakaznik rad/nerad krmici se zvirata, lektvar se nepocita jako karta jidla, protoze na sobe proste nema symbol misky. Naopak pri soutezi, kdy je potreba mit co nejvic ruznych symbolu u priserky je vyhodne lektvar pouzit, protoze se pocita jako dalsi mozny symbol.
Doufam, ze takhle je to srozumitelne :)

11.4.2012 09:50:53

Kew
Vyložení lektvaru chápu, prostě ji dám místo jiné barvy. Jde mi o to, jestli to pak znamená, že ta příšerka vůbec nic nedělá nebo jestli provede všechny vyložené akce.

11.4.2012 09:58:14

to zruda
Lektvar nahradí jen jednu kartu. Zbylé karty musíš normálně vyhodnotit.

11.4.2012 09:59:49

to Kadaver
Taky to tak chápu a v první hře jsme to tak i hráli. Ale bylo to až po delším zkoumání pravidel, protože to není napsáno zcela jasně.

11.4.2012 10:02:16

zruda
Nezabudni na to že pri použiti lektvaru zahodiš jednu kartu z danej farby.
Priklad:použil som lektvar namiesto zelenej karty lebo nemam jedlo,zostaly my 2 zelene karty jednu z nich vyhodim.
Na toto pravidlo sa zabuda aspoň u nas :-)

11.4.2012 10:13:10

zruda
Nepamatuju si, že by v pravidlech tohle bylo napsano nejak nejasne, kazdopadne - hrajeme to stejne jako Kadaver, tzn. vsechno ostatni vyhodnotime (proste potvora usnula jen na 5 minut ;) ).

11.4.2012 10:32:08

Lektvar
Mám po ruce jen anglická pravidla, ve kterých je to napsáno velmi jasně - lektvar nahrazuje jednu kartu, ostatní se normálně vyhodnocují.

11.4.2012 10:36:54

zruda
hlavně to jasně popsal Kew:

"Nestane se nic, ale karta dava jiny symbol, takze kdyz ji napr. pouzijes misto krmeni, nemusis zahodit kosticku, ale pokud je ten den soutez v krmeni nebo ma zakaznik rad/nerad krmici se zvirata, lektvar se nepocita jako karta jidla, protoze na sobe proste nema symbol misky."

11.4.2012 11:45:44

to all
Indibaldini: To nám jasné bylo :-) Musí zbýt jedna karta od každé barvy (+ případné další za artefakty).
Kew: Taky jsme to tak hráli, ale spíš jsme se řídili jen "duchem" hry.
Ranca: Na BGG jsem na tento problém taky narazil, tam byl prý problém s nejasným německým překladem.
Wolfsen: Zrovna jeho odpověď mě zmátla ještě víc. Co znamená to "nestane se nic"? :-) Vůbec mi nejde o to, co nemusím dělat nepoužitím dané karty, ale co mám dělat s těmi ostatními použitými. Spokojuju se s tím, že jsme to hráli správně a česká pravidla jsou zde napsána nejasně :-)

Dík všem za ujasnění v pravidlech!

11.4.2012 12:20:55 | Upraveno autorem (porovnej)

zruda
Karta lektvaru nahradí právě jednu kartu potřeb. Za tuto kartu není potřeba s příšerkou dělat nic, ale za ostatní přidělené karty potřeb samozřejmě ano, ty mají všechny obvyklé efekty. Při vyhodnocování představuje karta lektvaru samostatný symbol. Připouštím, že text možná trošku nejasný je.

11.4.2012 15:53:30

k pochopení?
Prosim vas,jak moc tezka 0-10/10 jsou pravidla tezka na nauceni/pochopeni? Je to hra,do ktere se rychle dostanete,nebo hra,kde i po 5 hre musite mit v ruce pravidla a neco dohledavat?

13.8.2013 09:49:15

Obťiažnosť postáv
My sme to síce hrali len dvakrát, ale osobne si nemyslím, že je problém pochopiť pravidlá... skôr bude potreba viac hier, kým sa človek zorientuje vo všetkých možnostiach a čo je dobré a potrebné kedy hrať a kým si tie pravidlá osahá, aby sa mu hralo plynulejšie - ale tak to je asi ku každej hry, kde je viac možností. (My sme sa napríklad hneď na začiatku vrhli na kupovanie klietok a príšeriek a potom sme nemali dosť impov, ktorí by sa o ne postarali, alebo dosť jedla, aby sme ich nakrmili).

13.8.2013 09:54:57

pochopení
pravidla stačí jednou přečíst a člověk tom zahraje, jen těch možností je docela dosta a ta provázanost bude tak 1 až 2 hry trvat než se do toho dostanete.
Můj názor

13.8.2013 11:28:53

dodatok
Hrali sme to dnes tretíkrát - druhýkrát tak normálne a úplne bez problémov, do pravidiel nebolo potreba pozerať ani jedinýkrát (a to som ich čítal naozaj iba raz - a raz som ich prerozprával manželke s pomocou).
Takže, hrali sme to druhýkrát, a úžasne sme sa u toho bavili a smiali. Všetko nám šlo úplne hladko a bez problémov a to nie sme nejakí extra skúsení hráči (máme ohranú akurát tak Agricolu).
Hra má veľa možností, ale výhodou je, že všetky vidíš pred sebou na hracom pláne. A postup kôl máš tiež pred sebou na pláne pre hráčov (sú tam síce iba obrázky, ale vravím - jedenkrát som si to prešiel a už viem, čo ktorý obrázok znamená).

13.8.2013 17:10:25

pódium
Ahoj, upřesnil by mi někdo prosím pravidla k pódium? Nějak jsem to z pravidel úplně nepochopil.. Nebo možná špatně. Kdo ma právo k prodeji? Kdo ma právo v prodeji další kolo když předběhl protivnika díky zlatakům? Za odpověď předem díky...

28.3.2015 10:03:23

Pódium
Myslím, že toto krásně vysvětluje příklad v pravidlech.

Ale pojďme se na to podívat:
- právo prodávat mají všichni (minimálně za dvojnásobek bodů než je "shoda" s klientovými požadavky).
- právo prodávat z pódia mají všichni, kteří mají na pódiu impa (ať už z tohoto, nebo z předešlých kol)
- všichni impové, kteří v tomto kole byli na políčku pódia se (případně kromě jednoho, který mohl být použit při prodeji příšerky) přesnou doprava k případným ostatním impům z předešlých kol a budou moci být využiti k prodeji v následujících kolech (bez ohledu na to, kdo navštíví nebo nenavštíví políčko pódia)

Pomohlo to?

28.3.2015 13:05:06

Pódium
Díky za objasnění :-) můj problém spočíval v tom, že jsem si myslel že se na pódiu může prodat jen jedno jediné zvířátko za kolo. Nebylo mi jasné, který hráč by šel jako první, kdyby nastala situace že bychom vpravo na pódiu měli každý po jednom Impu. Moje nepozornost ,) i tak teda ještě jednou díky.

28.3.2015 15:06:14

uklizeni

Tak se nam kralicek posral a hned tri krat za jedno kolo, nastesti byl prodan na podiu /ork cunas/ a sikovnej imp se presunul z podia do prazdne klece, kde byl predtim mazlik.

Muze tenhle imp uklizet klec v zaverecnej faze daneho kola? nebo tam musi z doupe prijit iny imp a jen ten muze uklizet. samozrejme klec musi byt prazdna ale v tomto pripade v ni trci imp.

27.12.2017 09:09:59

nakupujici

kdy presne se ma otocit druha karticka nakupujiciho? teda ta karta ktera je v kole c.4

27.12.2017 09:13:39

Cangoore
Imp, který byl v práci (tj. byl na pódiu a "prodal" příšerku) nic dalšího dělat nemůže. Nemůže uklízet. To by dělal dvě akce v témže kole. Dává se do prázdné klece jen proto, aby bylo zřetelné, že něco dělal a není k dispozici.
Uklízet tedy musí imp, který zůstal doma. A prázdná klec znamená, že v ní není příšerka. Na impy se samozřejmě ohled nebere, jak uvádím, ti se do klece dávají jen pro názornost a zabránění omylu. Ne že zaberou klec, takže se v ní nedá uklízet.
Odkrytí nových informací viz str. 7 vlevo dole.
Destičku zákazníka pro 4. kolo máš otočit na konci 1. kola. Jak se píše, v každém kole znáš zákazníky pro toto kolo a dvě další, takže na začátku 2. kola budeš znát zákazníky pro 2. až 4. kolo (přičemž ve druhém ještě žádný zákazník nepřijde).

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

27.12.2017 10:17:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Settlers - Amazonky bez krabice
Settlers - Amazonky bez krabice
Akt. cena: 870 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas