Pravěk - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 2F-Spiele
999 Games
Albi
Rio Grande Games
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad do češtiny...

...pro mě osobně tragická ukázka toho, když někdo jazyk jakým je němčina překládá přes automatický překladač (jo - myslím tím např. Google Translate :-)). Pravidla si člověk musel číst asi 5x a vše nejasné doladit při hraní. Což je u této jinak graficky pěkně vyvedené hry velká škoda. Nechápu, proč si Albi nezaplatí zkušeného překladatele, překlad nenechá redigovat a pak ještě celé neotestuje na testerech. Zase tak levná škatule to nebyla :-)
2.2.2013 14:57:02

Diego
Ta pravidla jsou od Bacila, jenom jsou řádně učesané, protože v těch původních zde je opravdu dost chyb (stylistických).
Ale asi nejsem na češtinu takový pes jako ty, protože mě opravdu problém nedělaly.

Ve zbytku s tebou souhlasím, že hra je to pěkná, ale ve dvou je to dost brutální.

A ještě k té Agricole, pokud ji budeš "rozjíždět" tak se obrň mnohem větší trpělivostí než při pravěku, protože tam je tolik pravidel, která jsou různě poházená v návodu, že to bude ještě složitější na první hraní než pravěk. Já jsem Agricolu taky rozjížděl na několikrát něž jsem ji skutečně plnohodnotně hrál. ideální bylo, že všechno co jsem četl v pravidlech jsem si zrovna i prakticky zkoušel (hrál jsem sám se sebou). Ale takhle to prostě u komplexnějších her je a nemusí se nutně jednat o špatný překlad nebo špatně napsaná pravidla.

7.2.2013 13:28:19

Pelly (7.2.2013 09:19:24) a další
To je výzva, i ta Plzeň mě láká... Jenže mě hry nebaví, a jestli nějaké mám, ani se jim valně nevěnuji, vždyť mě znáš, tak z toho asi nic nebude. ;o) Ale to už je MM (nebo MT; český ekvivalent OT) - tak jsem jen rád, že jsem někoho i pobavil ;o)

7.2.2013 17:42:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlas s Diegem

Hru nám letos nadělil Ježich a tak tu pročítám, na co se mám připravit. Pravidla jsem zatím nečetl, ale principiálně s Diegem souhlasím. Taky nemám rád, když si něco koupím a je to shit. Ten, kdo prodává, má ručit za to, že je výrobek bezvadný. A vůbec mě nemusí zajímat, jestli to vyráběl někdo z dobré vůle. Buď to má dělat pořádně nebo vůbec. Manželka taky uklízí stylem, že všechno dá na jednu hromadu a schová do regálu. Ano, je to na oko rychle uklizené, ale úplně na hovno, protože se pak nic nenajde. Čili ona udělala dobro (uklidila), ale všichni ostatní nadávají při hledání věcí. Kdyby to rovnou roztřídila při úklidu, byli by všichni happy. To jen přirovnání, proč Diegovi rozumím. Třeba u hry Portal je hra s přiloženými pravidly nehratelná a neměla jít vůbec ven. Tady mě Diego překvapil tím, že mu Albi přiznalo chybu, ale podle mě mu mělo zaslat kupon se slevou na další nákup místo nabídnutí práce, což vyznívá jako "pojď to dělat sám, když to umíš líp". Nemusím být kulturista, abych věděl, jak se má cvičit.

27.12.2020 13:30:24

...
Je fajn, že jsi po 7 letech přispěl do diskuze. Nechápu, proč si nejdřív ty pravidla nepřečteš. Nejspíš zjistíš, že pravidla jsou úplně v pořádku, hra je jednoduchá a pravidel je dost málo, že není moc možností, kde tápat.

27.12.2020 14:33:54

Bacil

Vůbec jsem nekomentoval pravidla, věřím že jsou OK, i když asi mohla být výrazně lepší, když se Albi omluvilo. Jen jsem vyjádřil podporu Diegovi, když jste mu zde spílali jako jedna parta kamarádů. Na hru se těším a snad nedopadnu jako on a pravidla vstřebám. Mám výhodu, chyby už jsou zde popsány.

27.12.2020 21:22:17

Vybíráme z Bazaru

Příval Temnoty crossover s první edicí
Příval Temnoty crossover s první edicí
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas