Polis: Fight for the Hegemony

xxxxxxxxxo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Polis: Fight for the Hegemony - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asylum Games (Board Games)
Autoři: Fran Diaz
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Video predstavenie hry v slovenčine

https://www.youtube.com/watch?v=wdb7KhwPNBA&index=4&list=PLi6UHcjvrHYLNZKCAZCNPdoqscdmN1JEI&nohtml5=False
11.4.2016 19:38:22

Al

Díky
za moc pěkné představení všech tří her, užil jsem si to.

12.4.2016 14:56:31

Al
Vďaka je na mojej strane

12.4.2016 17:47:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Dotaz
Ahoj moc pekne recenze.
Kterou hru z techto trech Ty dle subjektivniho nazoru radis nejvyse?
A je to hra i kterou z techto tri nejcasteji hrajes?

12.4.2016 23:47:24

Angri
Vďaka. V tunajších končinách je o tieto hry relatívne malý záujem, preto ich ešte nemám veľmi nahrané. Zážitky sa však veľmi porovnať nedajú medzi Periklom a zvyšnými dvomi, pretože jedine Perikles je pre 3-5 hráčov. Perikla som hral zatiaľ iba 3x a pri všetkých 3 hrách som mal veľmi dobrý dojem. Pravidlá sú napísané trochu krkolomne, ale po druhom prečítaní a rozloženej hre je všetko jasné. Mechanizmy veľmi pekne do seba zapadajú a hraje sa to na 3 kolá, človek má šancu vyhrať do poslednej chvíle.

Hellenes a Polis sú iba pre 2 hráčov, a teda také šachy. Hellenes som odohral iba jedinú partiu a dojmy boli fantastické - je to čistokrvná vojnová bloková hra podporená krásnymi kartami. Herný mechanizmus priam núti hráčov simulovať roky 431-404 pnl, pretože či pohyb, či boje, alebo ten cyklus ročných období strašne pekne dotvára atmosféru.

Polis som mal zatiaľ rozloženú na stole iba pri čítaní pravidiel, nemám teda odohranú ani jedinú partiu. Musím však povedať, že mám pri nej najvyššie očakávania, lebo ten herný systém je jednoducho skvelý a kombinuje s vojnovou hrou aj ekonomiku zdrojov, čo dosť obľubujem. Je to ale hra, na ktorú treba nájsť parťáka na viaceré hry - po prvých partiách nie je šanca preniknúť do systému - stačí, aby človek prepískol čerpanie surovín a prestíže a prehrá iba tak, v podstate bez boja...

Ťažko mi je teda zoradiť ich do rebríčka, lebo mám extrémne málo skúseností z hrania (to sa snáď zmení po týchto videjkách, pevne verím :-)). Azda taký laický odhad by bol:
1. Polis
2. Hellenes
3. Perikles

13.4.2016 01:24:36

Vďaka
Naozaj pekný videa :)

13.4.2016 21:28:27

Vybíráme z Bazaru

Cacao + Chocolatl (rozšírenie)
Cacao + Chocolatl (rozšírenie)
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas