nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Pizza Theory

Počet hráčů: 2 - 3
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština:
Vydavatelé: Gryphon Games
Autoři: Brian Powers
Greg Powers
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Pizza Theory je hra pro 2-3 kuchaře (hráče), z nichž každý má jiný názor na to, jak má vypadat perfektní pizza. Každý hráč si vybere jednu ze tří sad přísad, které jsou příhodně vyvedeny v italských národních barvách - zelené, bílé a červené. Každá sada obsahuje 4 druhy přísad po čtyřech kouscích. Dále každý hráč dostane špejli (která představuje nůž na krájení pizzy) a kostku ve stejné barvě jako jsou jeho přísady. Hra se odehrává na kulaté desce představující pizzu bez přísad, na které se nachází 37 pozic pro umístění přísad. Cílem hráčů je umístit všech svých 16 kousků přísad na hrací desku dříve, než se to podaří někomu z ostatních hráčů.

Průběh hry

Hra probíhá po jednotlivých kolech, která mají 4 fáze: 

 1. Přidávání přísad
  Hráči v pořadí, které je vyznačeno na hrací desce, přidají na pizzu po jedné přísadě.

 2. Krájení pizzy
  Hráči současně vyberou na své hrací kostce číslo 1-6. Na pizze jsou před každým hráčem čáry označené čísly. Na čáru označenou číslem vybraným na kostce hráči umístí svou špejli. Tímto je pizza rozřezána na několik řezů.

 3. Výměna přísad
  Každý z těchto řezů se zvlášť vyhodnocuje. Hráč s největším počtem přísad v daném řezu nahradí přísady soupeřů těmi svými.

 4. Otočení pizzy
  Špejle se odstraní a pizza se otočí ve směru šipek. Tím se mění i pořadí hráčů pro další kolo.

Konec hry

Hra končí na konci kola, ve kterém některý hráč umístil všech 16 kousků přísad na pizzu. Tento hráč je vítězem hry. 

Varianta pro dva hráče

Oba hráči se střídají v roli prvního hráče, přičemž první hráč hraje na začátku druhé fáze za “třetího hráče”. Na základě hodu kostkou vytvoří příslušný řez a umístí přísadu na volné pole podél řezu. Pokud umístí všechny své přísady “třetí hráč”, oba hráči prohráli.

Autor: enzo