Pit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 10
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická, párty hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: (Self-published)
Clipper
Editrice Giochi
Fundex
Hasbro
Korea Boardgames
Repos Production
Winning Moves
Autoři: Edgar Cayce
George S. Parker
Harry Gavitt
Rok vydání: 1903
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Princip

Může mi někdo objasnit, jak to funguje? Vím, že je to něco jako "Vole, padni", ale to už si taky moc nepamatuju. Jak zajistím, aby všichni nezkompletovali v jeden okamžik? Posílám na jednu nebo na obě strany? A k čemu je tam ta karta býka/vola? Aby překážela?
Díky
17.4.2012 07:26:34

Zatím jsem nehrál … Ježíšek přinese a těším se. Pravidla jsou jednoduchá, ale mnohem zábavnější než Vole lehni. Cíl je skoro stejný: posbírat devět karet jedné komodity, třeba pšenice nebo kukuřice. Aby jsi toho dosáhl, tak nabízíš určitý počet karet stejného druhu, které se Ti nehodí, dokud nenajdeš někoho, kdo nabízí stejný počet karet a s ním si ty karty vyměníš.

Kartu býka (žolík) a medvěda (~ černý petr) nemusíš do hry dát. Smysl mají jen tehdy, pokud si výhry už počítáte a hrajete třeba do 150. Každá komodita přinese na konci vítězi určitý počet bodů, třeba 60. Kdo má medvěda, tak dostane -20. A kdo má býka a nevyhrál, dostane také -20. Pokud s býkem vyhraješ, stačí 8 karet komodity a býk. Pak body za býka neodečítáš.

Hezký kraťoučký gameplay je třeba https://boardgamegeek.com/video/8157/pit/boardgaming-night-our-group-9player-pit Angličtina ve videu obsahuje jen tři slova: jedna, dvě a tři. A malinko to připomíná skutečnou Chicagskou burzu okolo roku 1930, kde se obchodníci překřikovali s nabídkama za-kolik-co-koupí/prodá. Pit (česky díra) se říkalo té místnosti, kde se burza odehrávala. Do středu se schodovitě snižovala, aby se obchodníci lépe viděli a slyšeli při tom brajglu.

Prudce nedoporučuji pro Euro hráče ve dvou :-D

25.11.2021 20:12:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Welcome to your perfect home (EN)
Welcome to your perfect home (EN)
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas