Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords - Base Set

xxxxxxxxoo hodnoceno 23x (Seznam vlastníků)

Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords - Base Set - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Paizo Publishing
Autoři: Mike Selinker
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Srovnání s Thunderstone Advance

Ahoj. Rozhoduji se mezi Pathfinder a Thunderstone Advance. Dají se ty hry nějak porovnat?
Budu to hrát většinou solo. Pathfinder recenze dost chválí, ale taky se zmiňují, že je to dost o kostce. Kostky mi nevadí, ale zase bych nechtěl hru úplně o - táhni kartu, hoď kostku, sečti. Díky za názory.
27.4.2014 14:29:26

Srovnání Pathfinder x Ascension x Thunderstone
Ahoj, dokázal by prosím někdo srovnat tuto hru s novějšími základními sety této hry, případně s Thunderstone Advance nebo Ascension - Chronicle of godslayer? Chtěl bych nějakou karetní fantasy hru, kterou bych mohl hrát i v solo verzi a nevadí mi dokupování dalších dobrodružství. Příběh ve hře je příjemným bonusem. Jaké jsou hry ve srovnání obtížnosti angličtiny? Díky moc

23.5.2015 06:40:32 | Upraveno autorem (porovnej)

srovnání
Ahoj, já můžu srovnávat pouze dle toho co jsem načetl (ale nebylo toho málo), mám objednaný teď třetí základní set co právě vyšel (ještě není úplne k dostání, teprve jej rozesílají).

V Rise of the Runelords máš klasické fantasy pozadí - bojuješ s gobliny, draky, obry atd.. Pak je Skulls and Shackles, které pozadí přehazuje na pirátské prostředí a také přidává do hry mechanismus námořních bitev. No a poslední set který zrovna vychází je Wrath of the Rigteous, který je takový více diablovský, zaměřuje se na boj s démony a nemrtvými a opět přidává nějaké nové mechaniky do hry. Co jsem četl, oproti prvnímu setu RotR jsou ty další už více vyladěné a odstranili nějaké chybky a přidali nové nápady a snad i prý takové více rozmanité potvory a mechanismy na kartách. Jinak je jedno, kterým začneš, nejlépe je vybrat si téma co ti nejvíc sedí a začít s tím (ale počítej u prvního setu, že asi budeš potřebovat sehnat nějaká errata či FAQ - což mě osobně docela vadilo, proto jdu do třetího, pirátské téma mi nesedí).
Jak jsem říkal, mám to pouze načteno, nezkoušel jsem, ale textu se mi tam zdá docela dost na kartách, ale zase je to coop hra, takže kdyby vás hrálo více, tak se můžete v klidu poradit a dát překlad dohromady společně i pro méně zdatné angličtináře.
Také jsem koukal po Thunderstone Advance a možná do něj v budoucnu i půjdu, ale vím, že jsem toho předtím už načetl hromadu než jsem se rozhodl pro Pathfindera a nějak u mě zvítězil hlavně díky takovému tomu bližšímu pojetí k tradičním RPG - házení kostkou a vývoj postavy. Mě osobně moc nesedí deckbuildingy typu Ascension kdy mi přijde ta strategie hry hodně osekaná a přímočará (zjednodušeně- sběr silnějších a silnějších bodů na kartách stále dokola)
Momentálně mě ale zaujala jedna deckbuildingová hra co tu rozbalovali na Deskofobii: Xenoshyft Onslaught, ale tam to chce víc načíst o tom, nevím jestli to zase není příliš podobné tomu Ascension mechanismu, ale z rozbalování hry mi to přišlo více o bojování, čemuž dávám přednost.

23.5.2015 13:02:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Majesty - nová, ve fólii
Majesty - nová, ve fólii
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas