Pastiche - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Gryphon Games
Autoři: Sean D. MacDonald
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Vcera jsme to vyzkouseli a je to docela prijemna a svizna hra, pro rodinne hrani jak delana. Musim se ale priznat, ze z kombinovani nekterych barev jde vylouzene hlava kolem a hrac se musi poradne soustredit, co micha;) Celkove tedy pekna hra s prijemnym tematem a zajimavym hlavnim mechanismem;)
22.5.2011 08:10:55

Aneken
Včera jsem na to koukal v Německu, ale cena 35E (za 30E - cena v něm. eshopech bych to bral) mě stále zcela nevyhovuje, přeci jen jde jen o drobnou hříčku, ikdyž moc pěkně zpracovanou.

22.5.2011 19:29:48

Stepan
Oni to bohuzel prehnali s kvalitou materialu, karty i kartony jsou skutecne v top kvalite a tak pevnou krabici jsem jeste nevide...;) Bohuzel pak nutne nakynula cena...

22.5.2011 21:45:57

dojmy
Po prvním přečtení pravidel jsem si říkal, co na tom bude tak výjimečného. Proste získám barvy co potrebuji a dokončím obraz..
Po prvním hraní ale musím názor trosku změnit. Jasně, je to o tom vhodným přikládáním kartiček získat potřebné barvy a "namalovat" obraz.. Ale pokud chcete vyhrát, není to až tak jednoduché.

Je třeba se připravovat i na následující obraz a nesbirat barvy jen tak náhodně. Několikrát jsem tak i kvůli limitu 8 barev v ruce musel odkládat přebytečné karty barev.. No a taky jsem prohrál :-)

Hra je v podstatě nekonfliktní, ale hlavně v závěru nebude složité odhadnout, který obraz budou chtít soupeři namalovat (jednoduché dopocitani potřebných bodů) a potom je záměrně blokovat.

Zkrátka, nedivím se již ocenění od Mensy. Aby člověk hrál opravdu efektivně, bude muset promyslet dost věcí.. Hra je luxusně provedená, takovou krabici by měli vidět i kluci v GMT, protože tahle je výrazně pevnější.

Do hospody bych ji sice nevzal, ale na takovéto domácí hraní je vážně dobrá. Moc se u ní nepobavíte (pokud jde o zážitky), ale rozhodně se nudit nebudete a mozek si užije své. A už jsem říkal, že komponenty jsou FAKT luxusní?

29.8.2011 00:15:02

dojmy
Nakonec jsem neodolal a koupil si jí v Londýně. Je to krásný suvenýr. Ale ještě jsme to nehráli, uvidíme. Každopádně děkuji Poldovi za navnazení.

29.8.2011 07:45:35

Vybíráme z Bazaru

Witchstone
Witchstone
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas