Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 377x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Únik z Innsmouth (spoiler)

Dohrál jste to někdo do konce, který by měl podobu uzavřeného vyšetřování a odplutí lodě se všemi?
Jde to vůbec?

Pokud ano, tak s kolika postavami se vám to povedlo?
Mám už totiž dojem, že když má/mají hráč/i včas určitý počet věcí splněných, tak hra nehraje fér a vytasí různé "podpásovky" (např. události, které nasolují naráz čtyři zranění nebo čtyři strachy - někdy dokonce všem naráz - mi přijdou dost přesílené). A že jde jen o to, aby co nejvíc vyšetřovatelů zešílelo a co si vylosují za šílenství (přičemž některá mi přijdou vyloženě debilní).
Zdá se mi totiž, že aby se vyšetřovatelé dostali včas na loď i s agentem a měli uzavřené vyšetřování, tedy všechny důkazy, tak musejí navíc mít prozkoumané všechny otazníky - a že hra se vždycky postará, aby se to nedalo stihnout. Např. nasolí někam v horní části mapy jeden dva ohně anebo začne sázet události, které mají bez ohledu na úspěch v hodu kostkami velký potenciál nějakého zdržovacího důsledku.

Nebo  hraju nějak špatně nebo mám jen velkou smůlu. Ale čtyřikrát za sebou?

Jsem z toho trochu rozčarovaná…
 

21.6.2021 13:53:43 | Upraveno autorem (porovnej)

@zacinajici tohle je scénář, kde se dost projevuje nerovnoměrné balancování hry pro různý počet vyšetřovatelů, jen se dvěma je to dost problematické, zkus se čtyřmi, pak se to zvládnout dá, ale pořád to patří k těm nejtěžším scénářům

21.6.2021 14:02:27

@Froggeri - hráli jsme to jednou se třemi a třikrát se čtyřmi. Doufala jsem že to ve dvou bude lepší…tak nic. :-/

A těžší - podle počtu “hvězd” má tuhle nebo ještě těžší obtížnost přes polovinu scénářů.

A ještě jde o to, jestli ta obtížnost je o tom, že ti třeba trvá než přijdeš na to, co musíš udělat, abys to prošel (což by mě právě bavilo), nebo jestli je to o tom, že dobře rozehranou hru naráz zařízne jediná karta šílenství (což se mi stalo) nebo o tom, že ti postavu, která má jednu dvě karty zranění/strachu naráz zabije jedna jediná Fáze mýtu (což se mi taky stalo) a hra se obratem naráz stane dohratelnou leda zázrakem - nebo se to můžeš snažit ještě “vyhrát” přes nějaké to pitomé šílenství…

21.6.2021 15:03:16

3 postavy, jeden se tam dostal… 

21.6.2021 16:53:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Překvapivě úplně v pohodě dohráno napoprvé (neříkám ale, že nebylo blízko k šílenství nebo možná i všem zraněním). Ve dvou lidech, každý jednu postavu (tedy dvě postavy). Vše šlo dost lehce až do samotného konce (kde byl nečekaný problém s poruchou lodi, tedy zdržení, ale tak tak se stihlo i odplout všem, jedna postava to měla ale pokud vím opravdu na poslední kolo/dvě). Ale je to hra o náhodě, takže tak…

21.6.2021 22:25:07

Ve dvou se nám to nepovedlo ani jednou (cca 6 her). Se čtyřmi postavami je to o poznání snazší a máme za sebou 3 výhry ze 7 her. Tady je těžké projít důležitá místa, která jsou od sebe opravdu hodně vzdálená a taky je důležitý načasování, na jaká místa jít nejdřív. A když si chátra ještě umane, že vám odřízne důležitou cestu, je to náročný. Na druhou stranu, právě proto je to můj nejoblíbenější scénář. I když vím, co je potřeba k vítězství, přijde hra s něčím nečekaným a hráči se tomu musi přizpůsobit.

22.6.2021 00:19:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Insert FS Brass: Birmingham
Insert FS Brass: Birmingham
Akt. cena: 176 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas