Pandemic: Reign of Cthulhu

xxxxxxxxoo hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Pandemic: Reign of Cthulhu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: Chuck D. Yager
Matt Leacock
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Co si o hře myslet aneb trocha teoretizování

Trošku s touto hrou bojuji. I když Pandemic beru za jednu z nejlepších kooperativních her, tak zde mám trošku pochybnosti. Třeba až budeme vědět o hře něco více, tak se rozplynou pochybnosti, jak TEMNÉ ZNAMENÍ nad ARHAM HORROREM. Nemohu si pomoci, ale přijde mi to jako omílání stejného tématu pořád dokola. I když tyto dvě zmiňované hry mám velice rád, tak čeho je moc, toho je příliš. Co je teda na této hře nového?

Cena 31,99E

Princip:
Ve hře se bude čelit 12 prastarým, z nichž každý ohrožuje svět svými unikátními schopnostmi. Plán je rozdělen na 4 barevně označené regiony ( Arkham, Dunwich, Innsmouth, Kingsport). Hráči pak přijímají role vyšetřovatelů a pokoušejí se zapečetit sérii portálů před monstry.

Obsah (porovnání s Pandemic):
7 figurek vyšetřovatelů
7 karet vyšetřovatelů (každá se speciální schopností)
26 okultní postav (figurky)- stejně jako kostičky nemoci (v Pandemic je jich 96)
3 Shoggoth monstra (figurky) - nejspíš zastávají stejný prvek jako pandepidemie
4 pečetící žetony - odpovídá čtyřem vyléčením nemocí
44 karet stop - jedná se pravděpodobně o města
12 karet relikvií - slouží pravděpodobně jako UDÁLOSTI
24 karet vyvolání - pravděpodobně ekvivalent infekčních karet
12 karet prastarých
16 tokenů šíleství - vyšetřovatelé po nasbírání zašílí
1 token šílené smrti

Hlavní odlišnosti:
-v Pandemic vyšetřovatelé nikdy nebyli ohroženi
- Když 3 Shoggot monstra jsou ve hře, tak vzniká pandemie (konec hry dříve, než u Pandemic, kde mohlo vzniknout 8)
2.5.2016 15:29:17

...
Pandemic mě nikdy nezajímal tématem, ale říkal jsem si, že herní systém bude výborný, vzhledem k tak veliké oblibě... takže jsem už dávno pojal rozhodnutí vyrobit si vlastní redesign verzi Pandemicu v mém oblíbeném světě Cthulhu mythosu. Ještě jsem to nestihl zrealizovat, ale nedávno jsem zjistil, že už to udělali za mě, takže já to prostě kupuju zcela nekriticky a bez ptaní...

2.5.2016 15:57:40

Must have
Pro mou maličkost asi nikdy přeCthulhuováno nebude a tohle je jasná koupě.. Pandemic je velmi oblíbený mezi občasnými hráč, se kterými si Arkham nebo Eldritch nezahrajete. Téma je zase pro mě, takže skvělá kombinace..

1.11.2016 18:44:37

Vybíráme z Bazaru

Valka o prsten: Pani stredozeme CZ + promo
Valka o prsten: Pani stredozeme CZ + promo
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas