Pandemic - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Matt Leacock
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

skyfire

Pravidla

Chci se zptat, jestli když si dobírám po mých 4 akcích dvě karty a vezmu epidemii, tak přecházím na krok epidemie a beru kartičku zespodu kupky a infikuju 3 kostičkami uvedenou kartičku. Poté ji přidám k odloženým kartičkám, zamíchám a dávám nahoru kupky a teď mi není jasné, jestli se vracím zpět k fázi infektora a zahraju ji nebo pokračuje další hráč. Zkrátka jestli vybraná kartička epidemie ruší fázi infektora pro hráče který si ji vybral nebo ne. Dík za rady.
30.4.2009 08:34:22

lepaso
Liek môžeš vynájsť v ktoromkoľvek meste kde je výskumná stanica. Nemusí mať zhodnú farbu.

23.2.2010 14:50:43

Pravidla
No to jsem se pri cteni pravidel pobavil :). Ten raketoplan se tu uz koukam resil, hahahaha - let raketoplanem z mesta A do mesta B. Ve meste A vzdycky postavime pekne rampu a ve meste B staci dalnice. Omlouvam se, ze to vytahuju, ale jsem toho plnej :))). Parada. Zeneme to do kosmu.


24.9.2010 13:33:46

medic
jeden malej dotaz na medica... kdyz je pak vynalezeny lek tak medic leci mesta jen tim ze projizdi skrze mesta... co se ale stane kdyz medic zakonci tah na nejakym meste leci ho taky, nebo jeste jinak dejme tomu ze medic stoji v meste a nez se na nej dostane rada znovu se v tom meste objevi nemoc, vyleci medic automaticky toto mesto jak se znovu zacne hejbat?

2.11.2010 11:46:03

medic
podle mě medic vyléčí každé město, ve kterém začal svůj pohyb, prošel skrz něj nebo v něm pohyb skončil.

2.11.2010 11:51:41

medic
Skoro jistě léčí už jen svojí přítomností. Ne nadarmo se mu říká smeták, když s ním pohybuje dispečer :)

2.11.2010 12:09:00

medic
souhlasím plně s Adalpo. Co se týče objevení nemoci v městě s medikem - toto město je v danou chvíli imunní proti nemocem, na které je vynalezen lék.

2.11.2010 12:11:04

medic
super presne to jsem potreboval vedet :) hrali sme to dobre, jen sme teda spamovali i nemoci kde zrovna stal kdyz jsme mneli lek ale to v podstate bylo jedno bo hned jak zacal jeho tah to zase odstranil... leda by nekdo otocil karticku ze se rozsirila infekce a pak by nahodou jeste zvetsil miru infekce do stejneho mesta. ale to by byla moc velka nahoda :)

2.11.2010 14:44:27

rowdas
Nejsem si zrovna dvakrát jist, jestli je město imunní. Medik totiž svoji schopnost uplatňuje ve svém kole. Pokud není na řadě nemoc se podle mě šíří dál. Až na řadu přijde, čistí automaticky. Tím pádem to mugvaj hrál nejspíš správně. Nebo ne?

2.11.2010 19:25:36 | Upraveno autorem (porovnej)

to Havelock
V pravidlech máš jasně napsáno, že po vynalezení léku platí schopnost medika bez potřeby akce a v průběhu tahů všech hráčů. Medik tedy lečí jen svou přítomností ve městě a nemusí být na tahu.

2.11.2010 19:51:12 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
pravidla: "Tato unikátní schopnost funguje v průběhu všech hráčových tahů a nestojí ho žádné akce."

kren: "po vynalezení léku platí schopnost medika bez potřeby akce a v průběhu tahů všech hráčů."

Jestli je tohle významově stejné, pak bych si asi zasloužil zapadnout do té třetiny národa, která neprošla státními maturitami a stydím se.

2.11.2010 20:05:04

Havelock
Medik cisti porad a automaticky. Funguje to jako "aura". Proste kdyz se objevi nemoc ve meste kde je medik(a naopak), tak se hned vycisti (= proste se tam vubec neobjevi). Jestli je to v ceskejch pravidlech nejasny, tak v anglickejch je to popsany dobre. Ten ceskej preklad neni vubec na jednicku (tim myslim ten oficialni - kdyz jsem to cetli poprve musel jsem si stahnout i anglicky pravidla).

"Tato unikátní schopnost funguje v průběhu všech hráčových tahů a nestojí ho žádné akce."
To je samozrejme spatne prelozeny. Ma to bejt "v prubehu tahu vsech hracu".

2.11.2010 20:19:57 | Upraveno autorem (porovnej)

to Havelock
Nevím z jakých pravidel cituješ. Pravděpodobně z původního nesprávného překladu od Anekena, který je tady ke stažení. Podívej se na str. 5 pravidel od ALBI:

http://www.modernihry.cz/files/pandemic_cz.pdf

Nebo přímo do originálních pravidel:

http://www.zmangames.com/boardgames/files/pandemic/Pandemic_Rules.pdf

2.11.2010 20:20:13

kren
Je to tak. Pravda zvítězila nad lží a nenávistí :)

2.11.2010 20:27:16

medic
jo tj docela zasadni pravidlo :), nicmene tady minimalne ty cesky pravidla mluvi jasne v prubehu tahu kterehokoliv hrace, tzn je to v podstate aura :)

2.11.2010 20:35:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Léčení 2 nemocí v jednom městě
... no když už jsme u toho medika a leceni. Chci se ujistit, zda zahráváme tuto situaci správně. Jde o to, že v jednom městě se objeví dvě ruzné nemoci. Neni vynalezen na žádnou z těchto nemocí lék. Pokud tedy chci lečit medikem musim spotřebovat 2 akce abych vyčistil město, že?

2.11.2010 21:10:22

to rowdas
Myslím, že to pravidla říkají dost jasně.

Str.4:
Hráč má ve svém tahu k dispozici 4 akce ..... daná akce může být v jednom tahu využita vícekrát.

Str.5:
Medik za jednu akci léčení odstraňuje z města všechny kostky jedné barvy.

Z toho naprosto jasně vyplývá, že medik může úplně odstranit z jednoho města tolik druhů nemocí, kolik má v daném městě ještě k dispozici zbývajících akcí.

2.11.2010 22:43:07

výkumník - dotaz
mám dotaz, výzkumník může ve svém tahu předat 1 až 4 karty nebo jen jednu za kolo? Na kartě charakteru to v popisu schopností vyznívá jako vícero karet, v návodě mi naopak příjde, že se jedná o max. jednu kartu. Díky za odpo

14.5.2011 17:16:40

Ramzke
V pravidlech čtu jakoukoliv kartu - tedy jednu

14.5.2011 17:54:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Ramzke
Běžné i speciální akce můžeš během jednoho tahu použít i opakovaně, jsi omezen jen počtem akcí. Takže můžeš předat 1 - 4 karty.

14.5.2011 18:14:48

ta"jemná"
Ale doslova tam "jednu" napsáno není, proto bych bral text na kartě za nadřazený: jedna karta za jednu akci.

14.5.2011 18:17:17

to all:
Hrajeme to jak píše Bacil. Tedy 1 karta = 1 akce.

15.5.2011 11:54:26

to all
jj, jednu kartu - jedna akce, napsala jsem to špatně!

15.5.2011 12:20:37

ok
tedy jednomyslně : ) díky moc

15.5.2011 13:22:06

Vybíráme z Bazaru

Shadows of Kilforth: Kickstarter pledge
Shadows of Kilforth: Kickstarter pledge
Akt. cena: 3790 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas