Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Video z hrania pre začínajúcich hráčov

Vytvoril som video záznam z hrania 1.scenára core setu v easy mode, v OCTGN. Je to zamerané hlavne na začiatočníkov s vysvetlením pojmov a princípov hry, zložením kola a jednotlivých fáz.
Je to moja prvotina, takže je tam pár "breptov" a zakoktaní sa. Možno sa tam vyskytla aj nejaká chybyčka (ja dúfam že nie). V každom prípade verím, že to bude pre začínajúcich hráčov zrozumitelné a pomôže im to v hraní pána prsteňov. Konštruktívna kritika je vítana. :)

sólo hra, návod pre začínajúcich hráčov:
http://www.youtube.com/playlist?list=PL2Wsw1HW4zjIryqLVSdV1brfK6FSw3Ios
rozbor kariet:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL2Wsw1HW4zjLZefvZFXpltvPCpfipE0Yn
let's play:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL2Wsw1HW4zjLBvehtwDkBAz1MKszVnZm-
17.12.2013 22:56:52 | Upraveno autorem (porovnej)

dalsi dotaz
Sentinel - strazca ako vlastne funguje?
V ceskych pravidlach je, ze ho mozes pouzit len na obranu utoku vedeneho proti inym hracom. Takze, ak to dobre chapem je to dalsia vlastnost pouzitelna len vo dvoch a viacerych hracoch (tak ako i strelec) a pri solo variante nie

23.1.2014 09:37:22

icinko
V pravidlech není to slovo "jen", je tam že ho můžeš použít... stráž i střelce můžeš normálně používat u sebe k obraně/útoku.

23.1.2014 10:13:12

@ sentinel
No samotnú funkciu Sentinel využiješ len pri počte 2+, Ranged sa dá v určitých scenároch využiť aj pri sólo hre. Ale postavy s týmto označením, môžeš normálne využívať pre seba, označenie Sentinel nie je obmedzujúce, len rozširujúce použitie :).

23.1.2014 10:29:01

pinheadcz
s tym "len" som myslel to, ze ako straz (rozumej jeho schopnost) ho mozem pouzit len na nebraneny utok vedeny proti druhym hracom nie proti mne (ak by to slo aj na mna, tak by sa dala urobit jedna finta a to taka, ze ak mam v hre nejakeho strazcu spojenca a stretne sa so mnou nejaky nepriatel tak jeho utok vyhlasim ako nebraneny a po tom, ako sa objavi nepijemny tien, tak pouzijem toho svojho strazcu)
Ale je mozne ze efekt "strazcu" musis vyhlasit este pred odkrytim karty tiena a vtedy by sa tato finta nedala pouzit

23.1.2014 16:34:33

Stopa v hre.
Dalsi dotaz, tentoraz z rozsirenia Hon na Gluma.
Jedna sa o Mordorskych lovcov a ich vlastnosti zvysenie nebezpecenstva a utoku v zavislosti na pocte "Stop" v hre. Pojem karta v hre hovori ze karta je v hre ked je "na stole" no je na stole i stopa este chranena? Hral som to tak, ze ano, no logicky spravne mi pripada, ze by to malo byt iba vtedy ked uz je stopa uvolnena. Ako to hravate vy?

23.1.2014 17:03:49

stopa v hre
v hre su vsetky karty v oblasti odhalenia, aktivna lokacia, nepriatelia v stretnuti s hracmi, tvoji hrdinovia a vylozeni spojenci a doplnky, prave zahrane karty udalosti.
mimo hru su karty v tvojom hracskom balicku a na ruke, balik kariet stretnuti, obidva odhadzovacie baliky a vitazna kopa.
ano, obrancu urcujes este pred vyhodnotenim karty tiena.

23.1.2014 20:04:57 | Upraveno autorem (porovnej)

@ icinko
Skús prosím ďalšie otázky smerovať do vlákna o pravidlách :).

24.1.2014 10:09:52

1.scenar z cyklu Shadows of Mirkwood
Hon na Gluma - solo, restricted

http://www.youtube.com/watch?v=OugK7HSqEQo

27.1.2014 10:31:28

Poděkování
Ahoj, chtěl bych ti poděkovat za velmi povedená videa pro začínající hráče. Spousta věcí se mi díky Tobě vyjasnily a už lépe rozumím, jak dané karty spolu reagují. Tvůj projev mi vyhovuje, je to takové uklidňující. Plánuješ pokračovat v natáčení videí po cyklu Stíny Temného hvozdu?

28.1.2014 22:10:37

dobra praca
vyborné videa, vždy rad pozriem a je vidno aj zlepšienie, ale chapem, že v prvej si viacej vysvetloval, teraz už menej, ale pači sa mi, že robíš aj rozbory jednotlivých kariet a prečo ich tam maš a ako si to mal postavene...len tak dalej :)

28.1.2014 22:16:18

Mitogar
Planujem nahrat videa zo vsetkych dobrodruzstiev prveho cyklu a potom sa uvidi co dalej. :)

30.1.2014 22:58:49

Rozbor kariet zakladnej sady, sfera taktiky
http://www.youtube.com/watch?v=OY1wq3SFEd0&list=PL2Wsw1HW4zjLZefvZFXpltvPCpfipE0Yn&index=1

9.2.2014 19:48:36

Super
Skvele - diky. Zase jsem se neco dozvedel.

Akorat mi nejak uslo, co se tedy zmenilo na karte "Parada"? V ceske lokalizaci je tedy nejaka chybka?

10.2.2014 09:07:26

Dead marshes
Neskutečně se těším na video z Mrtvých močálů :) Nevím jak je to s těma Escape testama :) Díky za parádní práci

10.2.2014 16:01:41

cartas - parada
text na karte tejto udalosti ma zniet: "Bojova akcia: Vyber nepriatela, ktory je v stretnuti s nejakym hracom. Tento nepriatel nesmie na tohto hraca v tejto faze utocit."
Zmena prisla az po ceskej verzi.

10.2.2014 18:54:06

pbch - Parada
Nemam karty u sebe, ale prijde mi, ze tohle tam napsane je (nebo aspon ze jsme to tak hrali)

Jaky je original cesky text?

11.2.2014 08:43:03 | Upraveno autorem (porovnej)

paráda
Český text má vynechané v druhej vete "na tohto hráča". Je tam len, že nepriateľ neutoci túto fázu.

11.2.2014 09:36:40

?
A on muze nepritel, kdyz je ve stretnuti s nejakym hracem, zautocit na jineho? Porad nevidim ten rozdil.
Nebo to dostava smysl az v nejakem adventure packu?

11.2.2014 12:29:10 | Upraveno autorem (porovnej)

cartas
teď nevím ve kterém dobrodružství, jsou pavouci co jdou za hráčem který ma gluma. Nepamatujju si, ale jaké jsou přesné podmínky :-)

11.2.2014 12:39:31

parada
Update a zmena udalosti "parada" prisla po rozsirujucom balicku Shadow and Flame z cyklu Dwarrowdelf. Tu je nepriatel Durin's bane v stretnuti so vsetkymi hracmi a pomocou parady mu bol uplne znemozneny utok. Naviac cez hrdinu Hamu sa da parada opatovne recyklovat naspat do ruky hraca.

16.2.2014 13:10:49

pbch - Parada
tak je to jasny, dik

17.2.2014 08:15:06

2.scenar z cyklu Shadows of Mirkwood
Conflict at the Carrock - solo, restricted

http://youtu.be/5fSFxPtYS3U

3.3.2014 22:36:19

Utek z Dol Gulduru
Let's play - Utek z Dol Gulduru (2 hraci, 1 zakladna sada kariet)
Spolu s Tomasom sme sa pokusili o utek z Dol Gulduru. Podarilo sa nam napokon utiect? Vychutnajte si spolu s nami toto napinave dobrodruzstvo so zaujimavym zaverom.
https://www.youtube.com/watch?v=GWNVtFk0s9o

18.3.2014 09:20:41

Ew

dol guldur orcs
tam na zaciatku ste nemali dat poskodenia za obe karty theodredovi ? Ci prvy hrac moze vybrat hociktoru postavu nielen svoju ?

18.3.2014 10:19:25

dol guldur orcs
1.hrac vyberie postavu ktora je vyslana na ulohe (postava nemusi byt 1.hraca). ta postava dostane 2 zranenia.

18.3.2014 11:54:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Ptačí říše
Ptačí říše
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas