Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

The Voice of Isengard

Hádajte, čo nového nám FFG do budúcnosti chystá:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_npm_sec.asp?eidm=210&esem=1&epmi=s

Nové veľké rozšírenie! Tak kto sa bál, že s Black riders končí... ;) A následne aj nový cyklus AP The Ring-maker. Do rúk sa nám dostane Éomer a samozrejme, ako by to bolo bez Sarumana (síce ešte ako biely čarodejník, ale...) Komplet nové sety encounter decku, divokých zo susedného Dunlandu, orcov z Misty Mountains aj nových hrozieb číhajúcich v lese Fangorn...
Jaj naozaj to znie dobre, peňaženka si neoddýchne :) Pre mňa zatiaľ po úvodnom cykle tématicky spolu s druhým Heirs of Númenor najzaujímavejšie!
25.9.2013 16:45:36 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Ako funguje combo Eomera s warhorsom a outriderom som pochopil -_-

9.11.2013 20:05:47

pekný koník
kombo s ďalšími (ako Legolas alebo Dunhere ako píšu) tiež neznie zle! ;)

9.11.2013 20:58:05

warhorse
A aj Brand son of Bain sa možno dostane k slovu, keď dostane warhorsa :)

9.11.2013 21:59:37

PronuvaConus
Brand nepotrebuje toho kona, staci mu spolupracovat s druhym deckom v ktorom bude Merry - hrac co ma Merryho bude na seba brat nepriatelov, zautoci na prveho a Brand mu pomoze. Ked ho zabiju, Brandov efekt refreshne Merryho, Merryho efekt zasa refreshne Branda. Opakovane aplikuj dokym pobijes vsetko zive.

10.11.2013 09:37:54

klaymen
Myslím, že v najbližšom FAQ bude Merry limitnutý na 1x za kolo

10.11.2013 13:16:31

PronuvaConus
Je to mozne, ale v tom pripade by designeri FFG mali okamzite dostat padaka za neschopnost. Ono totiz za (nech nezerem) par dni od spoilnutia hrdinov z Black Riders uz ludia bud na forach FFG alebo BGG objavili toto ako mozne kombo. Ze by boli vyvojari taki slepi a nevimli by si to pocas navrhu?

Navyse Brand sam o sebe by sa dokazal pohodlne refreshnut zaroven trebars so zranenym Gimlim ked nanho (myslim na Branda) das niekolko kopii Unexpected Courage a/lebo Miruvor, pripadne par jednorazovych Cramov a s tym by si mal este vacsi boost utoku nez len s Merrym.

10.11.2013 15:38:52

brand
všimli jste si, že u Branda.. je napsané - že když zaútočí a zničí nepřítele u jineho hráče tak může připravit nějaký charakter toho hráče.

nějak v tom nevidím žádné super konbo

10.11.2013 17:52:30

morpheus
Merry zasa obnovi hocijaku postavu ktora sa zucastnila utoku ktory znicil nepriatela. Cize ked hrac Merryho na seba naberie nepriatelov (ci uz pomocou optional engagement, alebo napriklad pomocou Son of Arnor alebo Hammer-Stroke), kym budu pobijat nepriatelov, tak budu jeden druheho navzajom obnovovat. Brand ma sam o sebe utok 3 a da sa navysit (napr. s pomocou Dúnedain Mark az na 6), Merry ma utok 1 za kazdeho Hobita (cize 3 ak ma jeden hrac okrem Merryho aj dvoch dalsich Hobitov, alebo az 4 ak sa hra saga expansion s Bilbom alebo Frodom ako stvrtym hrdinom) + dajme tomu by mal 2x Dagger of Westernese pridavajuci +2 (alebo +4, ak ma dotycny nepriate engagement cost vyssi ako je threat hraca s Hobitmi), mozeme dat dokopy opakovatelny utok 6 az 14 (ale kludne sa to da naboostovat este viac).

Ak je to malo, mas moznosti ako hrac s Brandom si vezme Elladana s Rivendell Bow na ranged utok (a refresh za 1 resource), plus Elrohira so Steward of Gondor a Gondorian Shield na vykryvanie utokov so sentinelom, alebo Bard the Bowman s Unexpected Courage, alebo zahrat na Branda Support of the Eagles a ist aj eagles balicek pre este vyssie boosty.....skratka moznosti mas vela.

10.11.2013 18:44:48

klaymen
neříkám, že to nejde, ale prostě zas tak super to není.
Jelikož jsou oba červení tak by oba hráči museli hrát červeného hrdinu. Pokus hraješ solo tak to kombo Branda a merryho nefunguje.
Jak jsi psal ten max. utok tak je to skoro utopie, spoléhat se na to že dojde boost. Je potřeba hrát i jiné karty a mnohdy hra trvá pár kol tak ti nemusí vše potřebné přijít.

10.11.2013 21:58:08

morpheus
Naschval som naznacil viac moznosti aby bolo jasne ze nejde len o jedno konkretne kombo. Staci ale jeden balicek specializovat na podporu (ci uz ten s Brandom, Hobitmi alebo dalsi, zalezi od poctu hracov) a to ci pridu potrebne karty? Na to mam len dve slova: card draw. A na tych prvych par kol moze Elrohir branit so sentinelom. Ked sa chce, tak sa da najst riesenie.

Ale aj keby sa nehralo na to mega boostovanie, tak obaja maju dokopy utok 6 co nie je malo (hlavne ak je opakovatelny), pri nejakych silnejsich nepriateloch mozu pomoct iny allyovia. There, done.

A to ze Brand nefunguje pri solo hre je samozrejme.

10.11.2013 22:16:32

morpheus
Keď hráš sólo, tak attachni pippinovi warhorsa a ideš ;) Každé kolo útočí Pippin 2x a jedna postava až 3x!
(toto kombo síce nie je veľmi tematické, ale dosť silné IMO)

Aj tak nechápem, prečo ten warhorse nemá "limit 1 per character. http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/lotr-lcg/the-voice-of-isengard/rohan-warhorse.png

11.11.2013 16:23:45

warhorse
no, nevím jestli je jich potřeba na charakteru víc. Navíc je to attachment s omezením.

11.11.2013 16:52:04

morpheus
Ja som to myslel tak, že je hlúposť, že by 1 hrdina jazdil na dvoch koňoch naraz

11.11.2013 17:26:04

PronuvaConus
:-D jsem tě špatně pochopil. To by byla docela blbost.

11.11.2013 17:32:06

tak už je to oficialne vonku :)
... len počkať, kedy sa bude dať kúpiť!

Aj keď mám dilemu, či skočiť rovno na VoI (téma sa mi páči) alebo pokračovať zaradom ako rozšírenia a expanzie vychádzajú - mám zatiaľ len prvý cyklus. Čo myslíte?

26.2.2014 15:08:48

@ Vidriel
Prvý cyklus je dôležitý kvôli songom. Ale ďalej nevidím problém v preskočení niektorého z cyklov :).

26.2.2014 16:09:23

had

trait
Co se týká traitů, tak v prvním cyklu je asi nejvíce Rohanských, takže to bude dobře doplňovat Isengard. Druhý cyklus a Hobbit je zaměřen na trpaslíky, třetí na Outlands a Gondor. Black Riders pak na Hobity. Pokud bych měl vybírat, tak ve druhém cyklu jsou bezva karty na sestavení trpasličího decku, ve třetím bych zase řekl, že jsou lepší questy.

26.2.2014 18:01:19

@acedrac & had
Super, vďaka za tipy :)

27.2.2014 09:25:53

První cyklus
No pokud chceš hrát trpaslíky, tak v posledním AP prvního cyklu (Return to Mirkwood) je jako hrdina Dain Ironfoot, který je docela podstatný a velmi silný pro trpaslíky!

27.2.2014 12:42:26

První dojmy
Po dlouhém čekání jsem se dočkal a opět spokojenost. Questy z Voice of Isengard jsou zajímavé a tradičně mnohem těžší než napovídá oficiálně uváděná obtížnost :-) a rohanský balíček Spirit - Tactics se dočkal výrazného posílení a vypadá moc dobře, spojenců je na výběr kupa. Nové využití "doom" u hráčských karet u spirit balíku nevadí, tam jde ohrožení snižovat, jen nevím, jak to bude u balíků založených primárně na jiných sférách. Éomer funguje jako nový hrdina super, Grímu chci vyzkoušet dneska :-) A Saruman funguje dobře, byť je podobně jako Gandalf jednorázový na jedno kolo, už se těším, jak ho využiju u Leadership balíků v kombinaci s náhlým přepadením.
A teď zase měsíc čekání na první AP :-)

19.3.2014 08:37:55

had

První dojmy
Dnes dohrán i poslední třetí quest.
Pokud mám srovnat s předchozími velkými rozšířeními, tak ikdyž ne že by toto rozšíření nějak výrazně ztrácelo, ale dle mne je neslabší. Zajímavý je Time efekt a některé vychytávky v questech, ale Numenor nebo Black Riders mi přišli zajímavější.
Hrál jsem dva balíky - posílený Rohan - není špatný, ale čekal jsem ho o malinko silnější - a pak balík s Grímou a Doomed efekty. Ten musím ohodnotit jako možná ne nejsilnější, ale velice zajímavý na hraní a asi i zábavnější než Rohané.

29.3.2014 19:35:04

had
Souhlasím s tím, že Heirs of Numenor nebo Khazad dúm mě bavily víc a questy Heirs of Numenor byly těžší než Voice of Isengard, tam jsem trochu vykysl jen v druhé části. Co jsem přivítal, je rozšíření traitu Rohan o nové hrdiny i spojence, Rohan Warhorse je super vybavení a rohanský balík Tactics+Spirit získal hodně na síle, zkusil jsem ho i na jiné questy. Jsem zvědavý na AP čtvrtého cyklu. Faktem je, že po 3.cyklu to bude těžké, aby byly lepší, protože některé questy 3.cyklu byly fakt super (Steward´s Fear považuji za jeden z nejlepších questů vůbec).
Přesto se těším, například na posílení traitu Silvan, na posílení orlů (Gwaihir ve 3.AP), na nové spirit Dúnadainy (2.AP).

29.3.2014 20:06:13

had

obtiznost questu
Guesty v tomto rozsireni jsou oznaceny obtiznosti 5, 4 a 6. Prave 3. quest Into Fangorn jsem hral 3x s dvemi ruznymi baliky, z toho 3 pohodove vyhry a z toho 2 ve tretim kole. Az jsem si rikal, jastli neco nehraji spatne a nekolikrat to proveroval v pravidlech - zejmena to, ze enti v combat fazi neutoci.
Za to prvni dva questy nejsou zadna sranda. Takze jako to jiz bylo nekolikrat,uvedena obtiznost neni zadne dogma.

2.4.2014 10:33:38 | Upraveno autorem (porovnej)

had
Souhlas třetí quest jsem dal napodruhé a celkově mám 2 výhry a 2 prohry a nepřipadl mi vůbec těžký, právě díky tomu, že Enti neútočí, jen sundávají time tokeny. První quest se mi zadařil taky docela rychle, ale hrozně dlouho jsem vykysl v tom druhém, napoprvé jsem ho dal asi na desátý pokus. Párkrát jsem si řídil quest v pohodě, ale měl jsem smůlu, že jsem Mugashe zamíchal na spodek balíčku a trvalo moc dlouho, než přišel do hry.
Když to porovnám s 3.cyklem, tak mi daly questy z Heirs of Numenor o hodně větší práci a hlavně na ně člověk musel sestavovat speciální balíčky, a některé questy z AP byly taky záhul (Steward´s fear, Morgul Vale, Blood of Gondor).
Voice of Isengard souhrnně bych řekl trochu lehčí, uvidím AP.

2.4.2014 12:38:51

spoiler - Gandalf
Ahoj, máte tušení, jestli se ve Voice of Isengard a následujících AP objeví nějaká modifikace Gandalfa? Na BGG jsem náznaky zahlédl, ale přišlo mi, že je to spíš takové "co by kdyby".

Díky

3.4.2014 09:01:24

Vybíráme z Bazaru

Veilwraith + rozsireni anglicky
Veilwraith + rozsireni anglicky
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas