Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nová revidovaná expanze

FFG před pár dny oznámilo další revidovanou expanzi!

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2023/3/2/a-high-seas-adventure/

To jen kdyby to někomu uniklo. ;-)

 

Podle zvěstí by časem mělo dojít ještě k vydání Rhovanionské expanze a dovydání Saga expanzí, ale pak už asi nic…

 

15.3.2023 07:31:45

Tak tohle jsem tipoval jako první expanzi kterou bych čekal že vydají. Sága je jasná, když už to nakousli. Rohovanion asi OK. Sice se mi to moc nelíbilo, ale objektivně je to nejspíš to lepší z druhé půlky cyklů. Co mě trochu překvapuje je absence Mordoru, ne že bych čekal, že to vydají. Ale spíš, že ten cyklus snad vůbec neměl dotisk. Závěrečný balíky jsem viděl na krámech jen jednou, některé vůbec.

Každopádně pokud High Seas neznáte a hru hrajete, tak si to určitě kupte. Podle mě je to spolu s trpaslíky nejlepší čti nejhranější cyklus hry. 

15.3.2023 09:18:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Louza: Na Rhovanion se já třeba velmi těším. Nevím, jak moc dobrá je kampaň, ale mám rozhodně zálusk na hráčské karty, které jsou naprosto super. Zejména je tam obsažen celý archetyp Dale.

 

Co se týče revidovaných kampaní, dle rozhovoru s FFG se hodně dlouze přemýšlelo o tom, které kampaně by to měly být. Prý se rozhodli vydat to, co si sami tvůrci myslí, že se jim nejvíce povedlo a s čím prý jsou nejvíce spokojeni. 

Což je prý Angmar, Grey Havens a Rhovanion. Velmi blízko rozhodování byl i Ringmaker, který byl prý téměř to pravé. U Angmaru se prý dokonce o možnosti kampaňového hraní uvažovalo už při prvním vydání.

 

 

15.3.2023 13:47:13

@Lothar135 No právě. Je to přesně jak říkáš. Jsou tam muži z Dolu a hromada skvělého vybavení. Kdyby jen pro hráčské karty, tak se to vyplatí. Ta kampaň je...taková... Je to asi duchem Lotr, ale přišlo to až po těch (výborných) sága rozšířeních a zdálo se mi, že se ta hra začíná točit v kruhu. A ještě dost šišatém, protože tam byly přesně ty aspekty, které mě v té první úvodní kampani, k níž to má asi nejblíž, žraly. Někdy doslova :-)

Angmar sice mám, ale ještě jsem to pořádně nehrál (přesněji nevyhrál :-) ), takže nemůžu hodnotit. Ale ten Ringmaker mě fakt baví. Má sice své chyby, ale myslím si, že je opravdu nedoceněný cyklus. Tomu by reedice slušela.

15.3.2023 15:31:44

Vybíráme z Bazaru

Raptor
Raptor
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas