Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kolik bodů jste nahráli?

Napadlo mě, že bychom si do této diskuze mohli zapisovat kolik se komu povedlo uhrát bodů. Bude to myslím dobrá motivace...
25.4.2011 17:48:55

nula
Krásně jsem pohořel na Redhorn gate. Hrdinové Bilbo a Gloin.
Chodilo to vcelku pěkně, přežil jsem začátek a ve chvíli , kdy jsem dolízal svůj balík, dodělal poslední quest, jsem jen čekal na victory karty. Tak ejhle, přišel freezing cold na Bilba a konec hry. Potom jsem proletěl encouter balík těch victory karet tam moc není musel bych mít dost kliku, aby nějaká došla. Každopádně zajímavá výprava na hřebeny hor.

6.4.2012 12:16:38

Rivendell
Tak jsme včera s kámošem zkoušeli a je to takový bojovnější quest. Všechno šlo dobře dokud mi jako shadows karta nepřišla Sleeping Sentry. Diskartuj všechny vyčerpané charaktery bránícího hráče. A bylo vymalováno. Už jsme to ani nedohrávali.

10.4.2012 06:58:54

The Hills of Emyn Muil
Hral som cez víkend 3x sólo, z toho 2x nesprávne =:O. Bodovo 154, 87 a konečne podľa pravidiel za 102 bodov. Quest mi príde mierne nudný (aj keď tematicky opäť veľmi dobre navrhnutý) a dosť ľahký (hádam ešte ľahší ako Passage through Mirkwood), ale možno som mal len šťastie na encountery :).
V podstate sa len čaká na "victory" karty, ktoré keď nejdú, tak sa môžete aj rozkrájať a skóre narastie za kolá :(.

Každopádne som našiel čerstvú Gollumovu stopu vedúcu do Dead Marshes...

10.4.2012 12:00:12 | Upraveno autorem (porovnej)

The Hills of Emyn Muil
je fakt asi nejnudnější quest, hrál jsem ho jen jednou a moc nemám potřebu to zkoušet znova.

10.4.2012 13:05:28

Passage
Tak dnes jsem zasvětil ženu do hraní:)) Hráli jsme dvě hry bez shadow karet do startu:) , ale i tak žena šikovná a obě hry jsme bez problému dali za 95/90

Já Aragorn/Theodred/Brand (30threat)
žena Eowyn/Beravor/Bifur (26 threat)

S tím tactic/leader supportuju theodredem prachy tomu druhému balíku a k tomu si přes Bifura bere prachy i on sám(snad toho Bifura chápu dobře, že si může vzít odkudkoliv a dát sobe) s tím že ten spirit/lore toho na obranu má minimum a spíš healuje a ruší shadow+trackeři.
Ten tactic/leader je trpajzličí a pomáhám bránit přes sentinely ten lore/spirit a přes branda a dva lučišníky je zabíjím. Zatím to docela funguje. Uvidíme, jak to půjde se shadow a na Anduině:)

10.4.2012 21:02:06 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Rivendell
Tak jsem si ho dal dvakrat s trposema a vzdy jsem dojel na to, ze shadow karty daly damage alikum, tzn. mel jsem po Arwen.
Tak jsem udelal armadu z Elrohir, Eladan a Denethor a hlavne za vyuziti A burning brand na Elrohirovi a Rivendell blade na Elladanovi napoprve v solo hre za 187.

10.4.2012 21:46:45 | Upraveno autorem (porovnej)

had
nechci ti kazit dojem z výhry, ale Burning brand může být pouze na hrdinovi Lore, takže Elrohir nebyl legální cíl pro tento attachment. V téhle sestavě šel dát jedině na Denethora.

11.4.2012 06:30:08

had

lumirius
No tak tos mi dojem zkazil. To jsem prekoukl, tak dnes bude odveta.

11.4.2012 07:41:45

had

Opakovany Rivendell
Tak vcera ve dvou dve prohry, kdy jsme nestacili eliminovat shadow karty na enemies a vzdy to odnesla Arwen, pak jedna solo prohra a na zaver vecera solo vyhra za 109 bodu s armadou zdola, kdy shadow karty uspesne odzkoumaval Riversong a popr. likvidoval Denetor. Pres questy jsem se ritil hlavne s podporou Faramira.

13.4.2012 10:52:49 | Upraveno autorem (porovnej)

had
připadne mi že v nových questech pokud nemáš cancely na shadows a treachery tak ti jedna karta zruší celý skvěle rozehraný quest.

13.4.2012 12:30:55

The Dead Marshes
Tak som dnes hral tento quest. Hneď prvý encounter Hill Troll! Našťastie som mal Forest Snare na ruke, ale druhý útok (kým som nazbieral na Denethora resourcy) odniesol Argorn, ktorý bol 1 life of vyradenia. ďalšie veľké šťastie bol Unexp. Courage na ruke, ktorý šiel okamžite v 2. kole na Éowyn a perfektne questoval + vykrýval escape test :).
Skóre 84 (40 kolá + 40 threat + 4 dmg)

13.4.2012 22:18:09

Score
Sice jsem na score nikdy nehral, ale tak jsem si rekl, ze to zkusim, kdyz uz mame Score log vlakno. No asi zase score prestanu pocitat, protoze sice urcite musi mit clovek dobry balik, aby zahral dobre score, ale vice nez na baliku zavisi, jak chodi karty. Takze abych nahral dobre skore, musim to zkouset nekolikrat, nez prijde dobra ruka nebo dobre chodi encounter, pripadne oboji. To me nebavi. Kdyz treba v The Hunt for Gollum dlouho neprijde Signs of Gollum, tak dobre score clovek nenahraje, ani kdyby se rozkrajel.
Pro me je dobry balik ten, ktery hru vyhraje hru, nezavisle na tom, jestli chodi dobre nebo spatne karty.

14.4.2012 08:24:32

Na začiatku
som skóre tiež nerátal, bol som rád, že som vôbec vyhral. Ale teraz už vyhrávam častejšie resp. prehrávam málokedy, tak som si začal písať aj skóre :). Ako Ti prídu karty je fakt o náhode, ale je zas dôležité, aby si mal v balíku také karty, že ich vieš zúročiť, nech Ti príde akákoľvek ruka :).

14.4.2012 08:56:03

acedrac
Mam to podobne jak ty, akorat jsem zjistil, ze stavit balik na to, abych mel co nejlepsi skore me nebavi.

14.4.2012 13:42:16

Solo hra - 2. quest Core setu, ziadne body, len vyprask :)
Tak zatial som dostal vzdy na frak a nedostal sa ani k tretej casti questu Journey...
Uz len sa dostat pri solo hre cez Trolla je neskutocne tazka praca, hlavne ked na zaciatku su pri prvej quest faze 3 karty v staging area... Aku taktiku a karty zvolit?
Zatial som skusal viacere kombinace hrdinov a kariet Lore/Leadership ale bez uspechu... Skusim teraz pre zmenu Tactics/Spirit alebo Tactics/Lore... Gimli by to mohol na uvod trosku vycistit a potom mozem zacat kvestovat
Mam okrem Core setu aj prve dva advancure packy, tak sa snazim skladat zo vsetkeho co je k dispozicii...

14.4.2012 18:34:47

anduina
Tak dneska jsem se fakt zasmál a asi je to nejrychlejší konec co jsem zažil. Dostal jsem po tlamě hned v prvním kole.
Hráli jsme ve dvou Gloin/theodred/Legolas , Eowyn/beravor/dunhere.

Setup od startu velice příznivý. 2X beastmaster + ten troll = 5 helem. Jelikož moc helem poslali jsme na quest beravor+eowyn+gloin+theodred= 9 sluníček.
Otáčím encounter ááááá... přijde do hry nádherná karta necromancers reach= +1 dmg všem exhaust. Si zanadávám a říkám optimisticky "to ještě dáme". Mno jako druhou kartu otáčím massing at night= otoč tolik karet z encounteru, kolik je hráču ve hře. Tím pádem jsem si vylosoval 2x dol guldur orcs= vyberu si dvakrát hrdinu na questu a dám mu 2dmg. Tudíž eowyn padla za vlast a beravor má jedno hp, tak jsme to zabalili :D

A to jsem ten ecnounter balík fakt zamíchal poctivě:)

15.4.2012 22:00:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Journey along the Anduin...
Tak konecne uspech pri soho hre, na druhy pokus som zdolal podla mna v solo hre velmi naorcny quest s tromi Spirit charaktermi s Core setu a balicek bol miesanina Spirit + Leadership. Prvy pokus nevysiel, nakolko som doteraz nikdy nebol v trerej casti questu a nevedel som co ma caka (chcel som prekvapenie), a ked sa na mna po otoceni tretej karty vyrutili skoro vsetky creatures naraz tak som nedokazas sucastne questovat a zabijat tak rychlo, aby som prezil, stacilo by este jedno kolo, ale bohuzel osud bol ku mne kruty...
Druhy pokus uz bol preto jednoduchsi a s pomocou Gandalfa pri likvidacii Trolla som Quest pomaly ale predsa zdolal, preto je aj vysledne skore katastrofalne, okolo 200 bodov kvoli odohraniu velkeho poctu kol... ale z mojho pohladu nedolezite, zazitok pri tomto queste bol pri solo hre fantasticky ako som krasne pomaly systematicky zdolaval jednotlive prekazky... pre mna ma LotR absolutne hodnotenie, skvela hra...

16.4.2012 08:57:30

Return to Mirkwood
Tak som včera na 8. pokus konečne doviedol Golluma do Thranduilovho paláca. Zážitok neskutočný! Po márnych pokusoch s inými zostavami, som zobral osvedčenú trojku Éowyn, Aragorn a Beravor a deck miešanina sfér týchto troch hrdinov.

Hneď prvá karta mi zobrala 10 kariet z decku, ale našťastie som mal Strenght of Will na zamiešanie discardu späť do balíčka. Pekne som hrdinov vyzbrojil attachemntmi (SoG, CS, UC), sneakattackoval som s Gandalfom o dušu a dosť mi pomohol ELFHELM a jeho response, ktorým som dosiahol veľakrát zvyšovanie threatu len o 3, nie 4. Celkovo sa mi nejak darilo sa vysporiadavať s encoutermi, pobil som Ungoliath Spawn, obidvoch Attercopov, Hill Trollovia však odišli pekne ako shadow karty :).

Najlepší bol ale záver, kedy som sa opäť presvedčil ako dokáže táto hra zatopiť práve v tej najnevhodnejšej chvíli. Vo 4. fáze, kedy som už mal 2 progess tokeny na queste, už mi len stačilo pobiť enemies. Mal som prázdnu staging area a mal ťahať 1 kartu. Samozrejme, že mi prišiel enemy (Wolf Rider) so Surge, ktorým bol Ungoliath Spawn a to som mal ešte Attercopa v pasci, takže bolo zas veselo :). Nakoniec sa mi však podarilo všetkých pobiť a vyhrať so skóre 151 (110+38+3).

Zaujímavé bolo, že mi ani raz neprišli netopiere, ktoré vedia pekne znepríjemniť prechod Temnohvozdom :). Ale tento quest mi pripadá tak trochu ako Journey Along the Anduin. 10x Ťa pobije, ale potom to víťazstvo stojí ozaj za to!!!

28.4.2012 22:33:28

Acedrac
Dobry napad s Elfhelmem, ale jsi si jisty, ze jej muzes takto pouzit?
While Elfhelm is ready, he gains: "Response: After your threat is raised as the result of questing unsuccessfully, or by an encounter or quest card effect, reduce your threat by 1."
Gollum je objective card (ne quest), tak tezko rict...

29.4.2012 11:43:52

ad jancos
Máš tri druhy kariet QUEST, ENCOUNTER a PLAYER. Gollum je encounter card, objective je len druh encounter karty, tak ako enemy, treachery a location. Som si na 95% istý, že sa to dá použiť a uvedené je to aj v neofic. FAQ (aj keď tam je nepsrávne uvedená Gollumova karta,má byť č. 130).

--EDIT:
Ale beriem, že to nie je úplne zrejmé, trošku mýli to, že je to objective a tiež som sa na tým zamýšľal, ale nakoniec som došiel k názoru, že je to použiteľné a aj neofic FAQ mi to potvrdil :).

29.4.2012 14:08:59 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Asi mas pravdu, dik za vysvetleni.

29.4.2012 14:19:07

Return to Mirkwood
Tento quest je snáď sólo ešte ťažší ako Anduin. Natešený po minulej výhre som dnes s mierne upraveným balíkom skúšal sťastie, či skôr smolu. 5x prehra behom 15-20 minút. Bude to asi chcieť trpasličí balík s Thálinom na netopieriská (viď nižšie nádherné encounter kombo).

5. hru som mal parádne rozohranú, keď tu zrazu netopiere-> surge->+dalšie netopiere-> surge->-4 progress tokeny. Tak ok budem mať na každom charaktere 2dmg, ok zvládam i keď Aragorn už 2 dmg má. Netopiere sú engagnuté (podechli všetci Allies) a útočia, pričom shadow karta dáva každému charakteru 1dmg, takže dechne Éowyn aj Aragorn...dobrú noc >:|

1.5.2012 22:40:55

Vybíráme z Bazaru

Velké vyšetřování začíná
Velké vyšetřování začíná
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 22 hodin

Offcanvas