Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hratelnost

Tohle moje první LCG hra. Zatím jsem koupil pouze Core set a teď zvažuji jestli mám pokračovat v nakupování Adventure packu. Zvažuji z několika pohledů:

1. Prachy. To že to bude dojička je mi celkem jasné a jsem s tím smířený.

2. Rozhodně se mi nechce kupovat některé Adventrue packy víckerát, abych měl karty, které jsou v nich obsažené pouze jednou. Tohohle se trochu bojím, aby se pak nestalo, že to je bez nich nedohratelné.

3. To mi dělá asi největší hlavu. Předpokládám, že se hra bude postupně vyvíjet a budou přicházet čím dál silnější karty. A tak si říkám, jak to bude se znovuhratelností počátečních dobrodružství. Přece jenom teď mit o přišlo docela těžké, ale pokud přijdou nové silné karty, tak si říkám jestli to ta první dobrodružství naopak neznehodnotí.

Jaký je váš názor?
18.8.2011 09:10:27

ber to ako seriál
Keď si videl prvý diel priateľov tak si si povedal, že je to super. Po siedmej sérii, ale boli charaktery postáv a ich história už niekde inde a ten prvý diel už za aktuálnou sériou zaostáva. Tak to bude aj tu hra sa vyvíja, neskôr budú silnejšie karty drsnejšie questy. Problém by bol skôr keby niekto začal neskôr. Je to ako pozerať seriál od stredu a potom si pozrieť začiatok.

tak to vidím ja

18.8.2011 09:25:51

Parxel
Adventure pack ti staci jeden - karty v nom su v 3 kopiach :-).

18.8.2011 09:35:40

Parxel
jak psal Miri, každá karta je tam 3x. Adventura pack obsahuje jednoho hrdinu, dvě karty do každé sféry a zbytek je Quest s Encounterama.
FFG se poučilo z předchozích her a konečně nezmršili distribuci karet.
Co mě spíše trápí je pomalý nárust cardpoolu. Dvě karty v chapteru do dané barvy je jaksik málo, ale questy jsou skvělé a atmosferické. Kardovo přirovnání k seriálu je velmi trefné a zrovna Lov na Glumma je celý pěkný seriál.

18.8.2011 10:18:55

bod 3
Tak to jo. To připomínka 2 odpadá. A co si myslíte o té 3. Nebudou časem ty první scénáře nepoužitelné, právě kvůli silným kartám?

18.8.2011 10:21:15

bod 3
Questy budou docela různorodé, nemyslím že bude exustovat něco jako univerzální balík, možná že časem budou silnější kombinace, ale třeba první quest je prostě jednoduchý, seznamovací, druhý je hodně o tom jak ti přijde setup a třetí je noční můra.
Teď v prvním adventure packu je docela pěkný scénář (obtížnost 4), ale ty budoucí budou mnohem lepší.

18.8.2011 14:05:47

Bod 3
Ťažko sa hľadá nejaká obecná pravda, ale je to deckbuilding. Takže aké si to človek urobí, také to má (do veľkej miery). Chcem tým povedať to, že v budúcnosti pri pocite, že sú niektoré karty moc silné, tak ich vyhodíš (ak chceš) pri hraní core setu. Alebo si spravíš početnejší deck. Strelím, napr. 75 kariet. Alebo budeš hrať so "slabšími" hrdinami.
"Silné" karty na druhej strane pomerne veľa stoja, takže to je ďalši dôvod, prečo by som sa toho až tak nebál a ako písal Lumirius, dajú sa skôr očakávať kombinácie kariet ako jednotlivé super karty.

Ešte ma napadla vec: v prípade úplnej "šialenosti" môžeš hrať ten ich nightmare mód alebo ako to nazvali. Tj, pokračovať v questoch bez resetovania threat lvl, zranení atď... :D

18.8.2011 14:23:54 | Upraveno autorem (porovnej)

all
Dík za názory. Asi ty moje obavy nebudou tak horký.

18.8.2011 14:31:24

Obavy
Ještě můj názor. Lotr je taky moje první lcg a asi i zatím zůstane jediná. Láká mě Game of thrones i W:I, ale je podle mě těžký naskakovat do rozjetých her jako je třeba W:I. Respektive dá se to, ale bude to palba peněz - dokoupit všechny packy. Jasně, dá se mezi nimi vybírat a kupovat jen něco, ale nemyslím, že to někdo tak udělá.
U lotra chci mít všechny rozšíření co vyjdou. První rozšíření z pohledu questu je super, z pohledu doplnění karet do jednotlivých sfér nic moc. Hero Bilbo není žádná super výhra a snad za to stojí jen karty do vznikajícího eaglu decku. Jinak teda nic moc. Už druhé rozšíření má podle mě zajímavější karty a snad se to bude zlepšovat. Nicméně je jasný, že vylepšování bude postupný a bude stát prachy. Což u Lotra jsem schopný akceptovat, u 2 nebo 3 dalších her už ne. Na to nemám peníze.
Takže pokud máš jako jediný lcg lotro, kupuj vše (a opravdu stačí každý adventure pack jen jednou) a pěkně si sbírej všechny karty, ta hra za to podle mě stojí a bude už jen lepší a lepší.

18.8.2011 16:22:38

Sinuhet
Co myslíte tím eagle deckem? Už to tady několikrát zaznělo a já nevím o čem je řeč?

18.8.2011 19:26:26

eagl karty
Pro tactics sféru jsou tam 2 karty (každá po třech). Jedna je ally - eagl s obranou 4 co může pomáhat bránit i spoluhráči (sentinel) a jedna která je na tahání eagl karet z decku. Myslím, že v tom budou dál pokračovat a eaglů bude přibývat.
Pro Spirit je tam obdoba s Rohan alikem a kartou co tahá Rohany z decku.

18.8.2011 19:33:33

Parxel
Suvisi to s novo ohlasenym deckom A journey to Rhosgobe, ktory je zamerany na orlov.

18.8.2011 19:46:39

magic : the gathering
Ja si chcem tiež hru kúpiť ale obávam sa toho istého čo Parxel. Že sa s toho stane dojička a vlastne, dá sa hrať tá hra iba s CORE setom dlhodobejšie či to je len na pár hier a potom človek má nutkanie kúpiť ďaľšie packy? Predpokladám že sa s toho stane zase Magic the gathering a ak áno, tak o kúpe dosť pouvažujem.. Pretože chcem čo najviac plnohodnotnú hru už na začiatku-- a nie že decky budú vychádzať ako huby po daždi len aby s toho vyžmýkali prachy so závislých ľudí :D

19.8.2011 04:18:20

stOKYi
Věz, že plnohodnotná hra je to již v základu. Kdo chce od hry více dobrodružství a stavění balíčků, koupí i doplňkové balíčky dobrodružství.
A jestli z toho bude dojná kráva, tedy že budeš utrácet za vše co vyjde, to už je na tobě ;-).

19.8.2011 06:13:33

stOKYi
To že to bude dojička je myslím každému jasné. FFG už vydává několik takových her, každý si musí najít tu svou. Teď chystají Star Wars LCG. Myslím že si takhle pojistili každou skupinu fanoušků nějakého tématu. Člověk co do toho jde s tím musí počítat, ale s Magicem se tyhle hry nedají srovnávat jak kvalitativně, tak distribučně. Na tohle téma se vedlo už mnoho debat v různých forech a různých vláknech a nechci to tu nějak rozviřovat, ale můj názor je ten, že v LCG mají všichni hráči za stejný obnos peněz stejný cardpool a je to pouze o jejich šikovnosti jak si postaví balík.
Od FFG hraju Game of Thrones a Lotra do toho ještě kupuju Battles of Westeros, nestojí to málo, ale každý koníček něco stojí. Někdo si kupuje co dva roky nové PC na hraní, někdo hraje onlinovku do které vráží peníze, někdo vylepšuje auto, někdo v zimě prolyžuje majland, já hraju karty.

19.8.2011 06:22:51

Lumirius
Přesně. :-)

19.8.2011 07:15:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Parxel
Parxel:

No... K prvemu pohledu ti neporadim ... ale mozno ta inspirujem ... Je dobre kupit 2x core set ;) vies si tak regulovat narocnost, ako decku tak aj encounterov.

2: Nebudes musiet, pretoze kazdy bude obsahovat kazdu kartu 3x iba herovia budu 1x z rozumneho dovodu :)

3: No nemusi ti to delat hlavu... lebo ako som pisal akonahle naberies skusenosti s hrou ... o to lepsie ak mas skusenosti s tcg alebo lcg... tak si budes moct upravovat encounter decl. Urcite este budu vychadzat karty s ikonamy pavuka, orkov ci beastov ...

Nicoho z toho sa obavat nemusis. Jedine co ti treba su experience z hrou. Potom si budes robit takmer co len chces. Ja s kamosom ( ostrielany tcg turnajovi hraci magicu a lotr tcg a miliona dalsich hier ) sme z dvoch core setov urobili take decky, ze to encounter nestiha. Tak sme musely upravovat aj encounter deck.

Pridavat karty do balicku na zvysenie ucinnosti je nezmysel. Prave cim menej tym lepsie. Pretoze sa dotahas k dolezitym veciam skor. Inak co sa tyka core setu, hraci si ho stale kupia aj neskor. Minimalne koly sneak attackl a gandalfovy. Koly karte ktora rusi effecty " when comes into play" a shadow effecty lebo ak si jeden hrac uroby leadership / tactic na aragorna gimliho a legolasa ( ranged, defender) a druhy si postavia lore a spirit prave na tahani, ruseni efektov, willpowe ( glorfindel eowyn) a znizovani threatu tak vznikne neskutocna kombinacia a skore okolo 60

19.8.2011 08:25:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Skipp
Kde Ti zůstal Denethor? Ro je pěkné obrano-pozorovací prasátko:) Je ale fakt, že ve třetím scénáři moc zkoumat encounter nestíhá. Druhý core set je i nutností kvůli koupi toho attachementu, co za tapnutí odtapuje hrdinu. Mají to zkrátka dobře vymyšlené - pokud chceš stavět balíky, pořiď si druhý CS (stejně jako u Game of Thrones)

19.8.2011 10:15:42 | Upraveno autorem (porovnej)

skipp25
S těma penězma jsem smířený. Ale ty 2 core sety - to fakt ne. My to děláme tak, že hrajem na 2 dvoubarevný balíky s tím, že třeba žena když hraje za tactics, tak má tři gandalfy, protože je větší šance, že na ně bude mít zdroje.

Jinak děšláme ještě to, že si balík rozdělíme na tři části a každou si poskládáme zvlášť a pak je zamícháme a poskládáme na sebe. A ty balíky stavíme tak cca 35 karet, protože se nám ještě nestalo, že by jsme spotřebováli víc jak 30. Možná časem.

Stejným způsobem si nastavujeme ty setkání. Snažíme se dát nestvůry a místa náhodně k sobě, aby nám pak třeba tři kola v řadě nechodili pořád místa. To je prostě opruz.

19.8.2011 10:31:44

Deth, Lumirius
To je to čo som dúfal, že to je plnohodnotná hra a jednotlivé decky sú už pre šialencov :)) A ja len dúfam že teraz sa už dokážem ovládať nie ako keď som bol ešte decko s magicom kde som na to minul nehorázne peniaze. Teraz som už dospelý ujo tak by mi core mal stačiť. :)
LUM: aj ja chcem hrať karty, ale nechcem do toho už vrážať toľko :) Môj problém je že ja mám tých koníčkov viacej :D a spol. hry sú jedným z nich..

19.8.2011 17:03:25

stokyi
Jak to kúpiš neni cesty späť. Budeš chcieť nové dobrodružstvá. Treba nájsť lepšie platenú prácu. :)

19.8.2011 19:36:15

peniaze
keby som mal vrazat iba do tohto spasu peniaze tak si to mozem dovolit kludne, ale ja mam viac zalub, nemastim hry vo vsetkom mojom volnom case :) a dalej, je vseobecne zname ze studenti vela tych penazi nemaju :) Vsak ale som uz dospely, tak nepochybujem o tom ze dokazem odolat dakej kartovej hre :))

19.8.2011 20:39:32 | Upraveno autorem (porovnej)

stokyi
tak to ti nikdo neporadí, to je o porovnání si svých priorit :-)

19.8.2011 22:12:09

Přeskakování
Ahoj,
rád bych se zeptal jak to je s přeskakováním doplňujících balíčků? Když budu mít například jen základ a potom bych si chtěl hned vyzkoušet velké rozšíření hobita, tak bude můj cardpool dostačující? Abych měl vůbec šanci dojít nakonec.

11.3.2014 12:29:46

Přeskakování
Na konec čeho? :)

Jinak, dle mého názoru, můžeš klidně libovolně přeskakovat. Při určité konstelaci Slunce, Merkuru, Venuše a Země lze dohrát každý scénář i se základem.

--------------------------------------------------------------------------------------
Tedy simultánní překlad lehce sarkastického příspěvku nahoře ... ;)

LCG konec nemá dokud budou vycházet další delux packy a k nim AP. Jestli myslíš dohrát scénáře coresetu tak Dol Guldur dohraješ pouze díky velké náhodě ...

Samozřejmě čím víc investuješ do rozšíření, tím se ti pravděpodobnost, při správném složení balíků, zvyšuje, díky novým kartám.

11.3.2014 12:40:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Marvel Zombies: Odboj superhrdinů, poštovné v ceně
Marvel Zombies: Odboj superhrdinů, poštovné v ceně
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas