Pacific 1942 Admiral

xxxxxooooo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Pacific 1942 Admiral - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MWE
Autoři: Jan Divecký
Vavřinec Veselý
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Zajímalo by mně jestli má cenu se po tom podívat v krámech případně jaké je to na hranípředevším s menšímy (11-15) let dětmi
21.8.2010 18:36:04

zkusenosti
Ahoj, mate s tim nekdo zkusenosti? Jaka je to hra? Da se nebo pro deti? Dekuji

4.10.2010 16:42:42

ad Pacific 42 Admiral
Je to hra od českých autorů a podívej se sem:
http://mwe.cz/pacific.html

4.10.2010 16:47:18

kren
No, to je ze zdejšího infa celkem pochopitelné, ale zkušenosti se tam asi nedozví :)

4.10.2010 16:52:51

to sydo
Ty seš dneska nějaký rýpavý :). Je tam dost podrobný popis hry a jejich rozšíření, pro koho je hra určena a e-mailový kontakt, pokud by někdo chtěl podrobnější informace. Jasně že je to z pohledu autorů hry a jejich herního klubu, ale pořád je to víc informací než tady na Trolovi.

4.10.2010 17:04:24

kren
Vůbec ne, naopak :)

4.10.2010 17:13:56

to sydo
Tak jo :). ... a já už mám svůj Nexus Ops heč :D.

4.10.2010 17:20:10

skúsenosti
inteligentné, parádne herné komponenty, pekné pravidlá, ...škoda, že je tak veľa nabubranejších hier - za seba - parádne jednoduchá a charizmatická hra .

26.2.2012 22:35:22

Pacific
Nemá někdo nějaké nové zkušenosti? Docela mě ta hra zajímá, ale informací je málo...

Jo, a z pravidel jsem vedle. Když jsem si pak přečetla recenzi, měla jsem pocit, že jde o zcela jinou hru.

15.4.2012 19:56:23 | Upraveno autorem (porovnej)

ikri
Asi před rokem jsem si tuto hru zkušebně vyrobil, z lega a hexů Memoiru. V té době byla platná původní pravidla - bez náhody. Ta pravidla jsou super jednoduchá (pohyb, boje, obsazování ostrovů) což má své výhody - rychle se naučí, ale i nevýhody - více abstraktní válčení, než reálné. Nebyla to špatná hra, ale díky absenci náhody mi přišla hodně kombinační. Ty dřevěné válečky s písmeny navíc působí poměrně zvláštně, ale dá se to vytunit. Teď jsem kupříkladu koupil ve výprodeji v Tescu hrací karty bojových lodí s hezkýma fotkama a určitě by se tím dala tahle hra vyšperkovat. Podle nových pravidel, kde už figuruje i kostka to bude zase o kousek variabilnější (podle stránek autora to bylo na přání fanouška -ků :). I bych si ji koupil, ale za cenu co se prodává (kolem 600 kč) je spousta jiných nových her po kterých asi šáhnu dříve.

16.4.2012 20:48:38

Pravidla
Tak jsem si za příjemný peníz hru pořídila, ale pravidla mně stále uvádějí v úžas.
Budu mít asi spoustu otázek, napadají mně první dvě:
1) Co je to probůh ten falešný žeton a jak funguje? :)
2) Můžu zcela potopenou loď znovu postavit? Předpokládám, že ano, když se vrací na kartu. (?)
Mluvím o nových pravidlech.
Díky zkušeným :)

30.4.2012 21:11:26

to ikri
ahoj, ja som si tu hru dnes zohnal, a tie rozsirene pravidla som precital uz asi 10x, po kazdom precitani mi davaju trosku viac zmysel:)

ako chapem veci ja:
1) falosny zeton funguje presne ako obycajna lod, plava po pacifiku a sprava sa ako taka lod, ktoru simuluje(transport sa nesmie pohybovat o 3 polia a podobne), az do kontaktu so superom. Jediny a zasadny rozdiel je ten, ze na admiralskej karte pri falosnej lodi nemas ziadne bojove jednotky(to super nevidi, pretoze admiralske karty su zakryte). takze on vidi ze sa nanho blizia 3 lode, proti ktorym sa pripravi, a ked sa s nimi dostane do kontaktu, tak si tie falosne zetony vezmes na ruku (nepriatelsky prieskum zlyhal, resp. oklamala si ho) a mozes udriet niekde inde, atd atd :) Vsetko je to tam popisane, len je to strasne rozkuskovane

2. Vsetky potopene lode aj BJ sa ti vracaju do "skladu", odkial ich mozes znova postavit:)

Dufam ze som pomohol, ak nieco v pohode sa pytaj dalej

Celkom by som tam zapracoval este nejake pravidla ze bombardery mozu bombardovat aj ostrovy, resp. bojove lode mozu na ostrovy strielat, a celkovo sa mi nepaci to "vytlacanie" jednotiek, lietadla aj pechota maju velmi specificke vyuzitie a nedaju sa pouzivat na nic ine, aspon mi to tak pripada

20.6.2012 22:49:16

upřesnění pravidel
Ahoj, protože jsem se stal také majitelem této hry dávám sem pár upřesnění pravidel přímo od autora hry:

1. Lze lodí projíždět přes hex obsazený přátelskou lodí ? (nikoliv zastavit, jenom projet)
NE, TO NENI MOZNE. (ANI V REALITE NEBYLO MOZNE PROSVISTET KOLEM CIZICH LODI ANIZ BY SI VSIMLI. VSE NA JEDNOM HEXU PREDSTAVUJE JAKOBY DOHLEDOVOU VZDALENOST.

2. Lze letadlem přelétnout nad hexem obsazeným nepřátelskou lodí aniž bych bojoval ?
ANO, TO JE MOZNE.

3. Lze letadlem prolétnout hexem kde se nachází nepřátelská letadla ?
JE MOZNE PROLETNOU HEXEM, NA KTEREM JSOU NEPRATELSKE BOMBARDERY NEBO NEOZBROJENE STIHACKY. JSOU-LI TAM OZBROJENE STIHACKY, MOHOU VAS NAPADNOUT A NASLEDUJE SOUBOJ.

4. Výroba: jak je to s vyráběnou lodí ? Umístím ji na hex sousedící s přístavem (v kartě +1 BJ) a každé kolo přidávám BJ než je hotová ? Nebo jsou lodi do jejich dostavění skryté za zástěnou na kartě ?
ŽETON LODI UMÍSTÍTE HNED NA POČÁTKU VÝROBY NA POLE SOUSEDÍCÍ S HL. ZÁKLADNOU.

5. Lze vyplout s nehotovou novou lodí ? (např. bojová loď s jednou BJ)
URČITĚ ANO. NENÍ NUTNÉ PLNĚ VYZBROJIT LOĎ. ČASTO STAVÍM BITEVNÍ LODĚ JEN S 2 BJ. (ŘÍKÁM JIM KŘÍŽNÍKY, ALE TO JE UŽ OTÁZKA TOHO DOKONČOVANÉHO VYLEPŠENÍ, KTERÉ PLÁNUJU.

6. Když stavím letadlovou loď – umístím ji na sousední hex přístavu a mohu z ní odlétávat s letadly ?(využít že je loď v přístavu a tedy nepřelétat z přístavu na letadlovku)
MÁTE-LI NA LETADLOVE LODI LETADLA, MOHOU STARTOVAT, I KDYZ JE LOD VE VYROBE NEBO OPRAVE. ALE MUSITE MIT NA PALUBE LETADLA. COZ JE PRI "STAVBE" NEOBVYKLE. NOVE VYROBENA LETADLA POKLADATE NA HL. ZAKLADNU. I Z NI MOHOU BEZ OMEZENI STARTOVAT. LETADLA JSOU ZDE, MIMOCHODEM, NEZRANITELNA.

Zároveň se chystá další úprava pravidel viz komentář, který autor připojil
"Protoze uz nejaky cas pracuji na dalsi vylepseni hry (napriklad na moznost postavit konkretni lod - napr CV 6 Enterprise...) musim si sam vzdy ujasnit, jaky je stavajici "verejny stav pravidel", abych vas neuvedl v omyl..."

Takže se těšme na další úpravy k lepšímu

15.10.2012 14:12:46

zas ten falešný žeton
To jsem z toho jelen. Jestliže se falešný žeton pozná podle toho, že na kartě nemá žádné bojové jednotky, jak se potom může chovat jako loď? Vždyť se nemůže ani pohybovat...!?

15.12.2012 20:21:16

ikri
tvoju admiralsku kartu super nevidi, takze ak pouzivas falosny zeton, tak si sama vymyslis aky typ lode( podla cisla) a s akou silou ten zeton predstavuje, nikde ziadnu silu ani nic neurcujes, je to len na tebe a v tvojej hlave, a myslim ze sa vzdy oplati simulovat najsilnejsiu bojovu/lietadlovu, nech sa super boji :))) je to uplne jednoduche, ziadne komplikacie v tom nehladaj. polozis tam koliesko a hybes sa s nim, ak chces aby si super myslel ze to je bojova lod, tak sa hybes o tri, ked chces aby si super myslel ze je to lietadlova tak o dve atd. ak ta super objavi tak zeton das z plochy prec a hotovo. :)

Na prvom obrazku v galerii je pouzity falosny zeton C. vsetky ostatne nasadene lode maju urcenu vybavu, C je falosny zeton bojovej lode takze sa bude pohybovat maximalne o tri policka, nebude vediet utocit, a ak sa super dostane na dosah, tak zeton sa odhali a da sa z plochy prec.

17.1.2013 13:24:57 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Takže od lodě se rozezná tak, že nemá žádné BJ a ty si prostě vymyslím?
A ještě něco - můžu mít jen jeden falešný žeton? A pokud je odhalen, můžu si třeba nasadit další? Díky.

17.1.2013 19:03:57

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky, prosím!: Junior CZ
Jízdenky, prosím!: Junior CZ
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas