Ostrov - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Editrice Giochi
Parker Brothers
Stronghold Games
Autoři: Julian Courtland-Smith
Rok vydání: 1982
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mini - Rozšíření

Pořídili jsme všechny tři mini rozšíření pro Ostrov. Jedná se o : 1) Rozšíření pro 5-6 hráčů 2) Obří krakatice 3) Delfíní a Dive kostky. Hodně doporučuji první 2 dvě rozšíření. Herní čas se prodlouží minimálně a zážitek s 6ti hráči je vynikající. Jste rádi ,že vůbec aspoň jednoho objevitele dostane do bezpečí. Chobotnice může stahovat objevitele z pobřeží středového ostrova a z paluby lodí. Delfíni mohou zachraňovat plavce. Doporučuji vřele všechny 3 rozšíření, jak jsem uvedl v pořadí od nejlepšího po nejhorší.
S těmito rozšířeními hra dostává uplně jiný rozměr! :-)
9.8.2013 14:00:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření
Mno za mě rozhodně ta krakatice je fajn. Delfíni a dive kostky jsou dobré pouze napůl, zvyšuje se sfinící efekt hry.

Ale to první rozšíření nevím nevím. Kde jsi ho sehnal, na netu ho najít nemůžu.

Edit: Aha tak jsem si pročetl pravidla a toto rozšíření skoro není ani povinnost vlastnit, stačí jenom někde splašit sadu dřevěných komponent lidí a mám své vlastní rozšíření. I tak by mě ale zajímalo kdes to splašil.

9.8.2013 14:21:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření
BMAJTZ : Všechny rozšířeni se dají koupit buď na Tomových hrách a nebo na http://boardgamegeekstore.com/ (od tam to mám já).
Rozšíření pro 5-6 hráčů samozřejmě jde udělat podomácku (2x 10 figurek, každá sada rozdílné barvy a na spod figurek dopsat číselné hodnoty objevitelů) + minimálně upravená pravidla.

9.8.2013 15:18:03

5-6
Koukal jsem na tomovky a myslím, že rozšíření za těch 200 nestojí, za tu cenu je možné si koupit nějakou levnější hru.

9.8.2013 17:22:50

Cena rozšíření
Ano, je to tak, když koupíš všechna rozšíření, tak jsi skoro na ceně základní hry.Ovšem i tak minimálně rozšíření pro 5-6 doporučuji. Hra je to rychlá, jednoduše vysvětlená i pro nehráče a v těch 6ti je to fakt mazec. Ale samozřejmě Ostrov není pro každou skupinu, hlavně ne pro ty, kterým vadí vzájemné škodění a kudla do zad :-)

9.8.2013 20:09:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny dvě De luxe rozšíření
Hra o trůny dvě De luxe rozšíření
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas