Osadníci z Katanu - Rozšíření pro 5-6 hráčů

xxxxxxxxoo hodnoceno 126x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu - Rozšíření pro 5-6 hráčů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Osadníci z Katanu
Počet hráčů: 5 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Filosofia Editions
Galakta
Kosmos
Mayfair Games
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 1996
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Větší mapa

U nás doma se hra Osadníci moc líbí. Většinou se nás ale sejde víc než 4 a proto jsem začal koukat po rozšíření. Velice mne zarazilo, že rozšíření na 5-6 hráčů obsahuje pouze figurky a lehkou změnu pravidel. Při hře 4 hráčů totiž narážíme na to, že ke konci hry je ostrov silně kolonizován, a tak už se moc není kam rozvíjet. Představa, že k tomu přidám další 2 hráče, je pro mne trochu nereálná.

Začal jsem tedy hledat rozšíření, které by zvětšilo mapu. Nic takového jsem ale nikde nenašel. Přijde mi to ale natolik logické, že si říkám, že v tom musí být nějaký háček. Například, že by to způsobilo změnu pravidel, která by zcela měnila hru, nebo by byla v praxi téměř neaplikovatelná.

Proto se zde obracím na váš - hráče profíky. Nevíte někdo o rozšíření, které by zvětšilo základní mapu? A teď nechci mluvit o rozšířeních typu Kupci, Barbaři, Města apod. Chtěl bych pouze zvýšit počet hráčů a zvětšit mapu. A pokud taková možnost opravdu neexistuje, nezkoušel někdo vlastní výrobu? A pokud ano, nenarazil na nějaký zásadní problém?

Předem děkuji za odpovědi :)

26.12.2021 11:22:42

Ahoj @PetrAlius, možná jsi to přehlédl, ale v rozšíření jsou jak dílky mapy, tak dílky rámu právě na zvětšení mapy. Mrkni do přiložených pravidel;-)

Jen pozor na kompatibilitu s jednotlivými edicemi základní hry, viz přiložená pravidla.

https://www.zatrolene-hry.cz/soubory/7/8036.pdf

 

26.12.2021 13:26:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Ano, to jsem přehlédl :) Moc díky!

26.12.2021 16:56:17

Vybíráme z Bazaru

Bohn Hansa
Bohn Hansa
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas