Osadníci z Katanu

xxxxxxxxoo hodnoceno 1515x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dvanáctistěnná kostka

Napadlo mě, že by se dala použít 12-ti stěnná kostka, samozřejmě by tím pádem zmizela výhoda políček co nejblíž k 7 a i s tím zlodějem by se moc netáhlo, ale chtěl jsem se zeptat, jestli už to někdo zkoušel.
26.2.2012 19:58:54

Matne
Promin, ale vetsi pitominu jsem dlouho neslysel :) Jak bys rozdelil na plochu tech 12 cisel, jelikoz je poli vic nez 12? A proc bys to vlastne delal?

26.2.2012 20:07:49

sydo
Nevím, proč tento zajímavý nápad hned sestřeluješ. Já osobně bych však zkusil spíš tři čtyřstěnné.

26.2.2012 20:24:02

sydo
Rozdělení by bylo pořád stejné, tuším že nejen čísla 6 a 8 jsou tam dvakrát, je jich víc, tuším že 12 a 2 jsou tam jen jednou. Tímto by spíš odpadla ta výhoda být u políčka 8, než třeba u políčka 5, protože když hážu 2k6 největší pravděpodobnost je že součet je 7, pak na druhém místě 8, nebo 9 atd... Spíš mě zajímá jestli už toto někdo zkoušel, protože by to mohla být trochu změna. Nyní když si dám vesnici někam k 8, nebo 9, mám obrovskou výhodu, ta by odpadla a pak by šance byly stejné, ovšem na úkor toho, že by více rozhodovala náhoda co hodím, než to, kam jsem si postavil vesnici.

26.2.2012 20:41:56

to Matne
podle mne to není špatný nápad. Jak eliminovat podíél náhody v Osadnících je otázka do diskuse. Dalo by se použít i nějaké akční karty, s tím, že by jsi mohl třeba změnit o 1 bod celkovou hodnout směrem nahoru nebo dolů. Ta 12-ti stěnná kostka by se musel vyzkoušet. Já takovou kostku doma ale nemám. :-(

26.2.2012 20:53:19

To Matne
Mno nezkoušel, ale dle mne by smysl najednou byl úplně někde jinde.. Už by tak nějak nezáleželo u kterých čísel máš vesnice postavené, ale jak hodně ses trefil do náhody..To mě osobně přijde drastické, ale někomu může tato varianta sedět..

Vzhledem k tomu, že u osadníků jde právě o tu pravděpodobnost, kterou si ve svém příspěvku popsal..Tak nějak by se ti potom vyplatilo postavit vesnici, kdekoliv, protože bys tím rozšířil pravděpodobnost že se trefíš a tedy cosi vytěžíš..Pokud ti právě o tohle jde, pak to zkus zahrát.

Ale počítej s tím, že se může stát situace kdy jeden bude pořád těžit a ostatní ani trochu..Pokud to ovšem chceš zkusit a nechce se ti kupovat 12ti stěnná kostka, tak si vytvoř z papíru karty 2-12, každé číslo jedenkrát a po každém táhnutí je znovu zamíchej.. Uvidíš jestli tě tvá varianta bude bavit..



26.2.2012 21:17:00

dodatek
S tím zlodějem je to hrozně jednoduché. Jelikož by se snížila šance, že padne sedmička, zloděj se spustí i na 1, která se při hodu 2d6 stejně nikdy nemůže objevit, a proto by přebývala. Se základní znalostí pravděpodobností zjistíme, že u obou variant je stejná.

2d6..... 6/36=0,17... 17%
1d12... 2/12=0,17... 17%

Osobně mi to přijde zajímavý nápad. V naší skupině stejnak padá pořád 12 a 6 nebo 8 skoro vůbec :D
Se zastoupením těch čísel je to trochu problém. To chce ještě doladit.

27.2.2012 00:06:44

havelock
beztak se shodnem na tom, že je to blbost. Ale svýho času, když jsem osadníky sem tam aspon vytáhl, tak jsem si oblíbil ty kartičky z atlantisu.

27.2.2012 08:27:26

to Matne - Přesné statistické rozložení pomocí karet událostí
Pokud chceš statisticky přesné rozložení, tak používej místo kostek ty karty událostí, které zmiňoval Elenistar. Vyšly nejen v rozšíření Atlantis (které je předražené), ale i v docela přínosném rozšíření "Kupci a Barbaři", což je docela bohatá krabice plná moc pěkných rozšíření k Osadníkům.

27.2.2012 10:47:53

Vyzkoušel to někdo?
Vyzkoušel někdo tuto variantu hry? Dle mě ji to musí dost změnit. Přeci jen ta různá čísla mají svůj důvod.

11.9.2012 19:02:11

Houp
Nezkoušel jsem, ale jak bylo řečeno již dříve, tu hru by to změnilo, ale spíše negativně. Najednou by všechna čísla měla stejnou pravděpodobnost, takže by už skoro vůbec nezáleželo, kam se dá jaká vesnice. Čímž by se třeba pro mě ztratilo jedno z kouzel této hry. Ze statistické hry by se stala spíše náhodná hra.

12.9.2012 12:11:51

jednotka
a co sa stane, ked hodis cislo 1 (ak teda nevytvoris nove cislovanie na ploche)? pri dvoch kockach totiz jednotku hodit nemozes

12.9.2012 15:25:48

rincewind
Docela bych doporučil přečíst si těch pár postů, co tu je, než začnu něco psát. Třeba já jsem se přímo tvojí otázce věnoval...

12.9.2012 18:41:11

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra - Kopce Emyn Muil
Pán prstenů: Karetní hra - Kopce Emyn Muil
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas