Osadníci z Katanu

xxxxxxxxoo hodnoceno 1517x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cesty/silnice

Dobrý deň,

Mám otázku ohľadom stavania a ničenia ciest. Keď máme cestu z dediny tak súper nepostaví už svoju dedinu na druhý koniec. Ale keď je cesta medzi 2 cestami (3cesti a na krajoch dedina) môže súper zničiť cestu keď tam postaví dedinu?

4.11.2022 17:37:23

Dlouho jsem tu hru nehrál, ale bez rozšíření platí. Co jednou stojí, už nejde nikdy žádným způsobem zbořit (jen vylepšit vesnici na město).

4.11.2022 18:50:45

Moťno by to chcelo tu otazku este lepsie popisat. Predpokladam ze neide o znicenie cesty ale o prerusenie najdlhsej cesty, je to tak?

Odporucam tu stiahnut pravidla od Albi a na strane 3 je vyobrazena situacia, kedy je mozne superovu najdlhsiu cestu prerusit vlastnou dedinou.

4.11.2022 21:09:53

Zničiť cestu (rozumej odstrániť z hracieho plánu) je možné len vďaka karte Diplomat z rozšírenia #Osadníci z Katanu - Města a rytíři. Jedná sa o modrú akčnú kartu (Politika), ktorá má 2 možnosti využitia: buď hráč, ktorý ju zahral, presunie 1 svoju cestu inde na hracom pláne alebo odstráni 1 cestu súpera. V oboch prípadoch musí byť splnená podmienka, že sa jedná o cestu, ktorá nepokračuje ďalšou cestou, dedinou, mestom alebo rytierom. 

17.11.2022 09:56:50

Vybíráme z Bazaru

Raptor
Raptor
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas