Origins: How We Became Human

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Origins: How We Became Human - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: není
Vydavatelé: Sierra Madre Games
Autoři: Phil Eklund
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Solitér

Dneska jsem si poprvé vyzkoušel Origins, jako solitér. Jak jsem očekával, tak solitér je prostě jenom solitér a na hru ve 4-5 hráčích to nemá. Nicméně některé herní mechanismy jsou odlišné od multiplayeru.

1. Karty inovací jsou rozděleny na inovační a veřejné. Hráč má během svého tahu dostupné pouze karty inovace a veřejné karty tahá pouze, když se mu povede pokrok na infrastructure tracku. Navíc pokaždá když si hráč tahá kartu inovace, tak jednu kartu inovace odhazuje. Tím v podstatě hra tlačí na hráče a časově ho omezuje, protože pokud hráč nemůže tahat kartu inovace a nemůže žádnou kartu zahrát, tak přichází o jednu metropoli a migrační jednotku. Pokud hráč přijde o všechny jednotky, tak jeho národ vymírá a hra končí.

2. Při táhnutí karty "barbarian raid" je hráč automaticky napaden a musí házet kostkou. Pokud mu padne číslo větší než hodnota metalurgie, tak prohrál souboj a přichází o jednotky jako v klasické hře. Navíc pokud hráč vytáhne dvě karty se symbolem "barbarian raid" tak vypukne světová válka a pokud hráč neuspěje ani v hodu kostkou, tak přichází o tři jednotky.

3. Dále solitér přináší několik speciálních podmínek, po jejichž splnění hráč získává postup na infrastructure tracku např. se pokud hráč dostane do ameriky, tak se může posunout na maritime tracku apod.

4. Další změna nastává v situaci, když se hráč pokouší dostat na nový kontinent. Je určitá šance, že migrační jednotka zemře. Závisí to a hodnotě metalurgy tracku.

5. Pokud má hráč na mapě jednu jednotku a jeho rod upadne do chaosu, tak jeho rod vymírá a hra končí.

Celkově jsme se u solitéra bavil míň, než při hře v 5 resp. 4 hráčích, ale za zkoušku to určitě stálo. Hra nutí hráče, aby stihnul vyvinout svůj rod v omezeném počtu kol, protože jinak mu dojdou inovační karty a hráč pak začne ztrácet jednotky. To je asi nejzásadnější změna. Celkem se mi povedlo nahrát 30 bodů, což je v porovnání se hrou, která je uvedena v Living rules něco přes polovinu.
25.12.2010 21:02:57

Další pokus
Tak jsem si dal v pondělí další 2 hry solitéru, abych si trochu osvěžil pravidla.

První hru za hobity, což byl totální masakr. Zkončil jsem ve třetím věku na vyhynutí. Hlavní problém byl v tom, že jsem nemohl postoupit do Golden Age, protože jsem neměl dostatečně vyvinutou imunologii.

Druhá hra byla za už nevím co. Tu se mi povedlo dotáhnout do konce s 20 ušmudlanými body. Celkově žádná procházka růžovou zahradou.

V solitéru člověk dost často usiluje o to, aby jeho národ vůbec přežil a nějaké body jsou až na druhém místě. :)

8.2.2011 15:16:31

Soliter
ten me ceka brzy taky, v ramci uceni se pravidel:-)

8.2.2011 20:13:45

Ringo
Tak pak dej vědět jak jsi dopadnul. Já jsem tentokrát docela dřel bídu s nouzí. :)

8.2.2011 20:21:23

Soliter
Panove ze na ten soliter mate nervy :). Nicmene i pote bide bych dal jeste vostrou hru, ja myslim ze stejna squadra jako minule by se sejit mohla :).

9.2.2011 02:12:41

Falco
On ten solitér není tak dlouhý a připoneš si pravidla . Jinak solitér samozřejmě není tak dobrý jako hra s lidma, ale zase na druhou stranu proč si ho občas nezkusit.

Tonda z Paluby se mě už také na Origins několikrát ptal, tak to můžem domluvit.

9.2.2011 07:41:58

Origins
Já jsem pro :) Nevíte někdo, zda tu je Tonda registrován, případně pod jakým nickem? A ten High Frontier musíme taky konečně rozlousknout.

9.2.2011 09:18:00

sydo
Já Tondu potkal náhodou před týdnem v Outpostu a říkal že na ZH není registrován, ale mám na něj telefon.

9.2.2011 09:33:12

Vybíráme z Bazaru

Scythe(CZ) + Nová setkání(CZ)
Scythe(CZ) + Nová setkání(CZ)
Akt. cena: 1475 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas