Origin: Počátek lidstva

xxxxxxxooo hodnoceno 84x (Seznam vlastníků)

Origin: Počátek lidstva - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Matagot
REXhry
Autoři: Andrea Mainini
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak je to složité/jednoduché

...je to náročnější než např. TtR?
7.5.2014 13:28:52

Tajemna
Je to tak na stejny urovni cca, mozna o malilinko slozitejsi. Ale na druhou stranu tam jde hrat i jednodussi junior verze hry pripadne...;)

7.5.2014 15:27:25

pro mě
je to zajímavější, než vláčky. Oproti nim musí hráč opravdu umět číst.
Náročnost pravidel je na úrovni risku, jen je hra víc vychytaná.

7.5.2014 17:01:15

dík, chlapci...
přemýšlím, zda by se nám náhodou nehodila do sbírky. Vzhledem k tomu, že nejvíc se dostanou na stůl hry stupně obtížnosti alá Samuraj /Knizia/ Blue Moon City, st. Petersburg apod., tak zvažuju, zda si nepořídit novou krabici :-)

7.5.2014 17:45:15 | Upraveno autorem (porovnej)

mě baví i ve dvou lidech
jakmile vyjde v češtině beru domu, protože pak to dám i s dětma, zatím jednou, ale do roka počítám i s druhou cérkou

7.5.2014 18:07:11

složitost - srovnání s Dobou kamennou
Dcera hru dostala k 8. narozeninám. Hned jsme hráli dospělou verzi, zcela bez potíží to chápala. První 3 hry dělala dobré a validní, ale z mého pohledu někdy suboptimální tahy, od 4. hry je zcela rovnocenným hráčem, obsáhla to fakt úplně, kombinuje karty cílů, ostatní karty, prostě všechno, končíme s minimálním bodovým rozdílem (např. 87:80). Já sama jsem jednou hrála Dobu kamennou a mohu-li srovnat, tak Počátek lidstva je pro dítě podle mě lepší gateway hra v tom,že ji mnohem rychleji obsáhne a její taktické a strategické možnosti jsou přehlednější, přitom ale velmi variabilní a má to hloubku. U Doby kamenné je mnohem delší "learning curve".

8.12.2015 23:20:37

Vybíráme z Bazaru

Trny a drápy - rozšíření k Duchům ostrova
Trny a drápy - rozšíření k Duchům ostrova
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas