Notre Dame - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alea
Filosofia Editions
Rio Grande Games
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hra pre dvoch?

Počet hráčov 2-5, takisto v recenzii uvedený počet 2-5, ale trochu mätú obrázky úvodnej pozície iba pre 3-5 hráčov... Tipujem však, že nie je problém použiť centrálny dielik pre 4 hráčov a s ním odohrať hru dvoch, je tak? Ďakujem
27.11.2010 10:53:17

PJ

peco
Ano, Tvá úvaha je naprosto správná. Dá se to hrát i ve dvou se středovým dílkem pro 4 hráče. Mám však pocit, že mechanismus malinko lépe funguje ve třech hráčích. Ale přesto mě hra ve dvou baví :-)

27.11.2010 11:01:26

je to tak
Ve dvou hráčích se hraje na plánu pro 4, a centrální dílek se pouze otočí na druhou stranu, kde jsou znázorněny bonusy za kameny vlivu pro 2 hráče.
EDIT: pozdě

27.11.2010 11:02:38 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ, prebio
Vďaka za potvrdenie, som opäť o kúsok bližšie kúpy tejto hry. :-)
BTW, veľmi pekná recenzia, aj za ňu vďaka.

27.11.2010 11:26:00 | Upraveno autorem (porovnej)

hra ve 2
Hral jsem Notre Dame nejcasteji ve 2 a myslim, ze funguje velice dobre.

27.11.2010 14:44:38

pecovarhy
Já hraju tuto hru neustále ve dvou a osobně ji mám nejraději ze všech her, co zatím vlastním. Ve více jsem jí zatím nehrál a tak nedokážu srovnávat, ale odhaduji, že vliv Notr Dame zde možná není tak veliký jako při více hráčích. I ve dvou ej to však super zábava. Nejlepší na tom je velká varianta možnosít taktiky, i když mě se nejvíce osvědčila varianta ježdění....ale k tomu ti musí padat karty, jinak musíš volit jinou taktiku.
Na této hře se mi asi nejvíce líbí, že narozdíl od jiných, zde není na první pohled patrné, kdo ve hře vede a pokudto žádný hráč nepočítá, tak se toto kouzlo udrží až do konce. Tímpádem žádný hráč v půlce již nemůže hru sabotovat a stále se snaží získat do konce hry co nejvíce kamenů vlivu. Nakonec se vše sečte a pak se vyhlásí vítěz. Je po hře a každý může spitovat svědomí, kde udělal chybu. Je to bomba hra!

25.12.2010 09:53:43

MioSRT
Nesouhlasím s názorem že hra nejde sabotovat ... při hře ve čtyřech na 4poháru bych to nejradši po prvním roce zabalil. Ono jak jeden hráč hraje na Notre Dame a hráč před ním mu ty Notre Damy pořád posílá spolu s penězma tak se na to nedá dívat. Stejně jako hráč před tímhle posílal všechny bodové karty tomu po něm a ten člověk na ně hrál (protože posílal notre damy a prachy tomu dalšímu), další roky už byly stejné a i když jsem na to ty hráče upozornil že to není uplně ta pravá strategie tak to nepomohlo. Vyhrál ten co hrál Notre Damy, druhý byl hráč co hrál bodovky (možná posílal ty notre damy protože si myslel že s těma bodovkama získá víc bodů, tak jemu to moc za zlé nemám), pak jsem byl já, a poslední byl ten, co očividně nepochopil o čem hra je když posílal všechny karty co se hodily těm dvěma po něm... neměl ani 20 bodů na konci hry, což jsem do té doby nepovažoval za možné... Hrůza to sledovat fakt ... horší to s ním hrát ...

25.12.2010 10:55:17

To Raziel
Když to tak čtu, tak je to možná o výběru partnerů ke hře a jejich ne úplné pochopení pravidel, či zapálení pro hru. Ale jinak ano, sabotovat se dá i toto, když člověk chce, ale já měl spíš na mysli, že člověka neotráváí, když zjistí, že je v nějaké fázi hry na tom hůře, než-li kolegové, protože při normálním hraní by to člověk vědět neměl. Alespoň takový pocit z toho mám já, z her ve dvou.

25.12.2010 13:15:07

MioSRT
Ve většině her to, že jsi na tom hůře nevadí ... prostě se to snažíš dohnat a soupeři ti nebudou házet klacky pod nohy když prohráváš a spíše se budou snažit zastavit toho, co vede. To ale nebyl případ té hry protože mi bylo jasné že to nedoženu s tím jak hráli...

26.12.2010 08:48:07

dvaja hraci , zatial
v prvom rade verejne diky PJ , ze ma presvedcil hru kupit . Po nastudovani pravidiel som sa do nej hned zalubil . Ale ..., po prvej , druhej hre prislo rozcarovanie , moja zena na mna nechapavo pozerala , ze co som to za nemastnu , neslanu hru kupil ......Nakolko u nas prebiehala v meste herna akcia , kde som este aj inych znamych nahovoril hru si kupit , ostal som trosku zaskoceny . Ta hra je materialovo aj pravidlovo paradna , tak kde je preboha chyba ? Neda sa nic robit , musime to hrat , aby sme prisli na to , kde je pes zakopany . Dali sme vo dvojke doteraz asi 12 partii , vcera a dnes uz po dve hry , a moja zena je od hry k hre nadsenejsia . Mozem zo svojeho skromneho pohladu povedat , ze som este nezazil ani jednu hru , kde je tak dolezite dostat do krvy herne mechanizmy , a az potom sa odhali skryty potencial a rapidne sa zvysi hratelnost a hlavne herna atmosfera . Pravidlovo to nie je zlozite , ale naozaj to treba trosku nahrat , aby si to clovek zacal vychutnavat . Toto je typicky priklad hry , kde nemate sancu prvou hrou oslovit neakych prilezitostnych hracov / napriek tomu , ze pravidla su naozaj jednoduche / . Agricola je na naucenie zlozitejsia , ale s kazdym , co som ju hral , sa hned zapacila . Notre dame na prvu hru nezaujme , treba to fakt trochu natrenovat , aby vyliezla aj atmosfera . Uz teraz mozem povedat / ked som uz prirovnal tu agricolu / , ze stresu , kam skorej skocit , nemoznost stihat vsetko , je mozno viac ako v agricole . Pritom sikovny herny plan , pritazliva tema , rychlost hrania .Zatial testovane iba vo dvojke , ale uz teraz pre mna velmi prijemne prekvapenie .

20.2.2011 22:46:25

dedo
je to perfektní hra a to v jakémkoliv počtu hráču, kde ve hře dvou je rozdílne to, že se Ti jedna karta, co pošleš protivníkovi vráti a tím pádem je strategie o něco jiná než ve hře více hráčů, kde se s poslanými kartami už neshledáš :-)
Mně se tedy líbila už od prvního zahraní, resp. už při čtení pravidel, ale je pravda, že čím víc je hraná, tím se líbí víc

20.2.2011 22:51:30

Vybíráme z Bazaru

Vládci podzemí - festival
Vládci podzemí - festival
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas