No Retreat: The Russian Front

xxxxxxxxxo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

No Retreat: The Russian Front - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Carl Paradis
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvni dojmy

Tahle hra me hodne zaujala spojeni GMT s VPG mi prijde genialni, kvalita komponentu je luxusni podle obrazku, ma to nekdo? nejake prvni dojmy?
16.9.2011 15:04:57

loser
Cekam to snad pristi tyden, moc se tesim. Krasny mix klasickych hexovek ala Russian Campaign a novych wargamingovych principu. Monstr her mam dost, takze kompletni vychodni fronta za 8 hodin je prijemny filler :)

16.9.2011 15:09:38

Taky
Taky čekám, kdy to celníci pustí :)

16.9.2011 22:24:42

A je to doma!
Mapu bych oznacil slovem "ucelna", nijak krasna tedy neni. Zetonky jsou primo obri a designoce podobne jako mapa. Potesi moznost vyberu zetonu tankovych divizi - bud s NATO symbolem ci s obrazkem tanku. Moc se tesim na hru, vizualne prumer, ale dle recenzi to bude stat za to.

20.9.2011 18:20:09

Pravidla přečtena
Tak jsem prakticky přečetl pravidla a moje natěšenost na první hru dost vzrostla :) Na to, jak málo je tam žetonků vypadají ve spoustě detailů hodně zajímavě. Balík karet událostí není vůbec malý, takže to vypadá přesně na hru mého ražení..

Jinak já bych to vizuálně hodnotil na nadprůměr. Mapa je sice spíš čistě účelná, ale karty, pravidla a scenario booklet jsou moc pěkné.

VASSAL PBEM někdo?

26.9.2011 16:41:13

prvni hra
hrali jsme dnes se Sydem na relative range a ja jsem nadsen.
ci se tyce kvality zetonu tak super, ja jsem dokonce i velice spokojen s mapou.
hernich mechanismu a nejasnosti je ve hre vice ale verim ze faq je doladi.
hra je uzasne rozdilna za obe strany. Dohrali jsme deset kol a pak zaznamenali stav, tesim se na pokracovani. prvnich dvanact kol dostavaji rusove neskutecnou nakladacku ale kolo po kole ziskavaji na sile. prvni rok dokonce sydo okusil unforgiving ruskou zimu. zimni mesice se snazil udrzet svou pozici ale jakmile se objevila prvni snezenka tak panzery vyrazili na neuprosnou odplatu. leningrad padl a prvni jednotky uz jsou na dosah stalingrado, ale Moskva za zadnou cenu nepadne!
tematicky je hra vyborna, uplne citim silu nemeckych tanku a jedinne zpravy spojencu ze zapadni fronty drzi moralku.
event karty nejsou presilene a navic kdyz se zrovna event nehodi tak lze discartovat za efekt ktery se obcas hodi vice :-)
za me 4 a pul hvezdy.

12.11.2011 22:02:34

hra
Souhlas, hra daleko predcila me ocekavani, naprosto paradni zalezitost. PRvni rok Nemci jedou jak namydleny blitz, i kdyz skupina armad stred byla u Kyjeva zadrzena az prilis dlouho. Diky me velke chybe jeste stoji Sevastopol, ale chyb jsme nasekali oba dost, takze je to jedno :) Rozhodli jsme se dat plnou kampan s tim, ze to bude ucebni hra a uvidime, jak se to bude vyvijet. Obzvlast vypecene jsou rozdilne CRT pro obe strany. Zatimco ta nemecka je plna retreatu soupere, sovetska se hemzi vysledky EX - tedy obe strany ztraci jeden step. Celkove je hra velmi povedeny mix klasickych hex&counter her ala Russian Campaign a novych mechanismu. Karty jsou super ekonomicky prvek, efekty jsou uzitecne a pokud se vam zrovna nehodi, vyuzijete je na replacement ci counterblow. Jejich nevyhoda je, ze jich je porad malo :D
Za me tedy rozhodne doporucuji, jsem velice mile prekvapen, z hlavy se mi kouri jeste ted a rozebiram moznosti na priste.

12.11.2011 22:47:24

sydo
Me se li tech kartach libi ze zahozeni karty do discartu neni jenom "utikacek" ale plnohodnotne zahrani.

Kazdopadne uz dvakrat mi rupla trpelivost a chtel jsem to vzdat, ale podle me je to prvni pulku hry o tom dostat naprdel co nejmene :)
Vyděržaj pioněr

EDIT:
sakra mam strasnou chut si zahrat :D

12.11.2011 22:52:27 | Upraveno autorem (porovnej)

No Retreat
Sakra, myslel jsem na to pred usnutim, mezi spankem v noci a ted na to porad myslim po probuzeni. Premyslim, co budu delat dal, jak moc rusak posili a kam ted soustredit sily. Myslim, ze mam novou drogu. Chci hrat! A take se ve mne vzbouzi chut na Barbarossu a vychodni frontu v detailu.

13.11.2011 10:25:35

pokracovani
Tak jsem dostal na prdel :) Bolsevicka pakaz zahrozila na hranicich Nemecka jiz v unoru 44. Ale hned bych hral zase, pro me je NR nejlepsi hra roku 2011, opravdu povedena zalezitost. Neudrzel jsem se a po prvni (i kdyz dlouhe) hre ohodnotil a okomentoval. porad na to myslim a mam pred ocima tu ohromnou spoustu moznosti, co udelat jinak atd.

22.12.2011 16:37:56

Sydo
Kterou hru to pripomina nejvic? Podle popisu je to card driven strategy. Takze neco jako TS? Pokud ano, okamzite objednavam.

22.12.2011 16:48:35

nameless one
sice sem to nehral ale myslim ze s TS to moc spolecneho nema

22.12.2011 16:53:48

nameless
Nastesti pro me to Card driven neni. Ty karty slouzi k provedeni ruznych efektu - napr. bonus v boji, pohyb navic, reroll atd. a take k protiutokoum, replacementu jednotek a jejich vylepseni. Neni to tak, ze by karty byly pohonem hry. Zkratka klasicka hex&counter wargame ze stare skoly dochucena trochou karet :)

22.12.2011 17:07:29

...
Dik moc obema. Kazdopadne si o tom asi neco prectu. Nejaka kvalitni wargame mi ve sbirce chybi (nepocitam TS). Uvazoval sem nad SPQR, ale to uz mi prijde proste strasne moc... Jak bych to rekl... Hardcore?

22.12.2011 17:34:19

nameless
Jak pisu v komentari - NR bych doporucil jak ostrilenym wargamerum, tak i nekomu, kdo teprve chce nejakou wargame vyzkouset. Plna kampan jde odehrat za 8-10 hodin, scenare jsou o mnoho kratsi. Hra neni slozita, cimz nechci rici, ze se u ni nepremysli, ba naopak :)

22.12.2011 17:50:51

prvnich par tahu
tak sme to vcera s assadem zkusili zahrat. Rekli jsme si ze nejsme troskari a ze se pustime rovnou do cele kampane.
V 7 dorazil assad pripraven na krutou ruskou zimu. Vylosoval si nemce a ze si spolecne projdem pravidla... no ukazalo se ze v nich mame vetsi nejasnosti nez se na prvni pohled zdalo ale po slabych dvou hodinkach sme prosli pravidla a udelali setapoucha.
No hra je to fakt narezova. nemci vtrhli do sovetskeho svazu jak studenti techniky na vecirek a v zime letapane 1941 uz slavili v moskve (ze ktere se v dalsim kole pakovali).
Na tak malo zetonu je tam fakt hodne moznosti a clovek si sakra musi rozmyslet kazdy pohyb a kazde odhozeni karty, presto ma hra docela spat a to i kdyz sme hledali casto v pravidlech. zatim sem nedocenil plny vyznam counterblow ale verim ze mi to dojde a zacnu to vyuzivat v plne sile.

no v noci se mi zdalo o tom kam mam rozestavet posily a recovery jednotky abych zpomalil nebo idealne zastavil nacisticky postup :D

13.1.2012 10:28:18

Loser
Hehe, po prvni casti kampane jsem mel uplne stejne pocity a take jsem porad premyslel o tom, kam poslat co a co udelat s kartama. Neuveritelne, co se deje s tak malo zetony. No a o counterblow mi ani nemluv. Myslim, ze se s nima da pekne carovat, ale to holt bude chtit vic her. Uz se tesim na dalsi, snad s anekenem na Zelivi, alespon rikal, ze by si zahral.

13.1.2012 13:19:12

re
Hezká recenze aneb Eurařova cesta do hlubin Wargames
http://boardgamegeek.com/thread/731388/my-first-wargame-a-review-by-a-eurogamer

15.2.2012 10:23:18

Strategická či taktická?
Táto hra je strategická či skôr taktická?

28.8.2012 17:56:18

springb
Je na vyšší operační úrovni..........takže podle Tvých slov zřejmě strategická.

28.8.2012 22:57:14

Počet hráčů: 1 - 2
Ahoj. Máte vyskúšanú hru pre jedného hráča? Chcel by som vedieť ako to funguje, či je to sólo dobré, alebo také slabšie.

6.10.2012 21:52:00

Solo hra
Tiez by som chcel vediet ako sa to hra solo a aky je tam rozdiel oproti hre vo dvojice.pravidla mam pre solo hru ale mam v tom gulas kedze moja eng je slaba :-).

20.1.2013 22:03:36

Vybíráme z Bazaru

hra o trúny - cyklus Tanec stínu
hra o trúny - cyklus Tanec stínu
Akt. cena: 24 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas