No Retreat: The Russian Front

xxxxxxxxxo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

No Retreat: The Russian Front - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Carl Paradis
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotaz - boj

Výsledek EX - Exchange. Obě strany ztratí 1 step. Myšleno všechny jednotky účastnící se boje ztratí jeden step, nebo po jedné za každou stranu? Pokud Rusové mají na začátku one-step jednotky, jejich jednotka jde do Destroyed unit box?
25.2.2012 12:47:44

sasa
po jedne za kazdou stranu. A rusove jdou do destroyed, pokud nebyli out-of-supply.

25.2.2012 13:06:45

rumunian
Na jihu v 1.kole chci snížit o 1 step 4th Rumunian kvůli EX. Ona je jen 1-step. Na zadní straně má Reinf in 4 Turns. Chápu to dobře, že se vrátí až za 4 kola tzn. v 5. kole jako reinforcement?

25.2.2012 13:23:55

Sasa
Ano, presne tak

25.2.2012 14:27:03

counterblow po counterattack
Němci jsou na tahu, těsně před Moskvou. Německá 4. armáda útočí na ruský kaliningradský front. Výsledek je CA. Rusové se rozhodnou odpovědět a kaliningradský front se pokusí o protiútok, jehož výsledek je CB (counterblow).
Nejsem si jistý kam se umístí CB žeton. Zda sovětský (rudý)/německý (šedý) a zda na hex kde je kaliningradský front/ 4. armáda.

25.2.2012 14:54:27

sasa
CB zeton vzdy umistuje hrac, jehoz kolo zrovna neprobiha. Tudiz se umisti nemecky CB zeton na nemeckou jednotku.

25.2.2012 18:04:37

Finland
Německá armáda obsadila Leningrad. Aby Němci získali 1 VP za Finsko, musí ho obsadit - tzn. porazit Finskou pevnostní jednotku? Jestli to chápu správně je Finsko non-Axis minor?

25.2.2012 18:05:34

sasa
Nemcum tam staci prijit a nemusi s Finy bojovat (jsou to jejich spojenci). Rusove by museli porazit Finskou pevnost.

25.2.2012 19:18:21

bitva a cílový hex
Jestli to chápu správně: 1 bitva (battle) může zahrnovat i více cílových hexů.
a) může být jeden hex označen značkou cíle (target markers) a druhý, který bude součástí stejné bitvy žetonem counterblow?
b) v příslušné bitvě se sčítá síla všech útočících a všech bránících se jednotek (tedy jednotek bránících se a útočíčích z více a na více hexů?
c) výhody terénu - počítají se pro každý hex na který je útočeno zvlášť. Např. budu útočit na hex měst a na hex s lesem, takže bude posun na CRT o 2 vlevo?

24.3.2012 08:10:12

nikdo?
Chápu je víkend =:). Přesto nikdo neví?

25.3.2012 13:41:40

sasa
a) Ano
b) Ano, jen nezapominat, ze aby vice jednotek utocilo v jedne bitve, musi vsechny utocici jednotky sousedit se vsemi branicimi se jednotkami.
c) rekl bych ze ano, priklad v pravidlech by pomohl.

27.3.2012 11:58:12

sydo
Díky.
K bodu c) v pravidlech str. 11 jsem našel:
"If more than one hex is attacked in the same Combat, the defender choses one that will be used for the TEC effects."
Chápu to správně?
C1) pokud bude součástí jedné bitvy hex s lesem a druhý hex na kterém je counterblow marker, tak si vyberu jako hex s lesem a posune se to o 1 vlevo (protože counterblow mi ruší efekt terénu tak si nezvolím hex s counterblow)
C2) pokud útočím na hexy s lesem a městem, potom si zvolím jeden z nich a tudíž se posunu jen o 1 vlevo?

D) Není mi jasné pravidlo:
The “Objective hexside” defensive combat bonus applies ONLY for the unit in the Objective hex itself.
Tzn. že když útočím na 2 hexy z nichž jeden je Objective a město, tak nemohu použít +1L z aobjective, protože jednotky na druhém hexu nejsou na objective. Takže dostanu jen +1L za město a ne +2L (za město a objective)?

27.3.2012 12:30:45 | Upraveno autorem (porovnej)

zná někdo odpověď?
?

28.3.2012 14:26:17

sasa
sice sem to hral jen jednou ale pravidla jsem cetl 2x a neco dohledaval a pravidla chapu tak ze na otazku c) bych zvolil odpoved C2), tedy vyberes si ten vhodnejsi ale jen jeden a ten pozuijes

D) taky bych to tak chapal ale je to trosku divne a pere se to z predchozim prikladem ale asi bych to pouzil tak jak si to napsal, tedy +1L

28.3.2012 14:33:06

boj
a co příklad C1? Měl být také správně.
D) se mi to právě taky nezdálo, ale asi to tak bude

28.3.2012 15:19:33

Vybíráme z Bazaru

Narcos - CZ, nová, nesehnatelná!
Narcos - CZ, nová, nesehnatelná!
Akt. cena: 1299 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas