Ninja: Legend Of The Scorpion Clan

xxxxxxxxoo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Ninja: Legend Of The Scorpion Clan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: Frederic Moyersoen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojmy

tak jsou venku pravidla http://www.l5r.com/images/AEG_Ninja_Rulebook.pdf
po te co sem si je letmo prolitnul to vypada na zajimavou kombinaci, fantorama jeptisek na uteku s nejakym tim vrazdenim zasazenym do japonska...
16.8.2011 07:53:23

cSf.Loser
Zajímavý kousek. Co jsi o tom nastudoval?

16.8.2011 08:49:42

all
Ta hra mě také zaujala. Dozvěděl se někdo něco více?

Já se něco málo dozvěděl o hře 3 hráčů, kdy jeden hráč hraje za ninju, druhý hraje za velitele hlídky (ovládá stráže) a poté by zde měl třetí hráč ovládat "zrádce/sabotéra".

Dále pak něco málo o tom, že pokud hráč s ninjou tropí příliš hluku a nechává příliš stop, zvyšuje se tzv. "alarm level", což zvýhodňuje hráče ovládajícího stráže.



16.8.2011 11:16:02

téma
jak to čtu kdysi jsem přemýšlel nad podobným tématem a hraním hry, jen to bylo pro dva hráče.

16.8.2011 11:41:13

po case
uz to nekdo hral?

1.11.2011 22:36:29

ndru
koukaljsem na to a cena mě odradila. Chvilku jsem stál a pozoroval hru a je to něco jak fantom staré prahy nebo whitechapel, jen s vící špatňákama. Ale nehrál jsem, jen pozoroval hru.

2.11.2011 07:09:29

Video recenze
toz treba vam pomuze tahle videorecenze:

http://www.youtube.com/watch?v=cAwX1zQOwpA

- me osobne to nenadchlo, stale si chci hru vyzkouset, ale s koupi zatim poseckam.

2.11.2011 15:03:37

se to blizi
od uterka v prodeji na AEG webshopu
http://store.alderac.com/ninja-legend-of-the-scorpion-clan-p-1342.html

24.11.2011 22:20:43

*
Včera jsme zahráli ve třech a myslím, že všichni byli spokojeni, já bych byl nadšen, kdybychom měli čas ještě na jednu partii. Pravidla do sebe dobře zapadají, dobrá atmosféra, ani o napětí a momenty překvapení nebyla nouze.

20.1.2012 11:39:59

Filipes
Mohl bys to rozvést trochu detailněji? Např. jak jste dlouho hráli, v čem to bylo napínavé, jak Ti to přišlo vyvážené, za koho se jak hraje atd. Tahle hra se mi na první pohled líbí, ale neznám nikoho, kdo by jí hrál, takže nemám kde nasávat informace :) Díky.

20.1.2012 14:08:02

rbx

Deskovec
Hral jsem v té partii za Ninju a bavilo me to fakt hodne. Měl jsem pocit, ze si o všem rozhoduji sam a pravIdla me nevlaceji sem a tam. Dohrali jsme to cca za 1,5h a přiznávám, ze jsme měli oba (zrádce i ninja) docela štěstí na objeveni našich cílů. Výborná zalezitost jsou provazy, které zůstávají na míste po celou hru a můžou se využívat i později. Taky shurikeny, ktere kosí nepřátele na dálku, jsou perfektní. Všeho je ale omezeny počet a mě zbyla v ruce na konci jen jedna karta. Assad hrál za stráže a rozhodne nebyl bez šance, protože oba prostory paláce jsou velmi stísněne a ma tak vysokou pravděpodobnost, ze něco uslyší. Takže za mne velké plus, protože to je moc hezká deduktivni hra, dohratelna za přijatelný čas.

20.1.2012 18:25:27

Deskovec
Hráli jsme variantu, kdy ninja se zrádcem nespolupracují a každý jedná na vlastní pěst, což hru o něco prodlouží, jinak myslím, že ta hodina a půl, po více hrách i méně. Každopádně mi to uteklo rychle.
Na konci pravidel je řada drobných úprav jak pomoci jedné nebo druhé straně, takže případnou nevyváženost lze upravit podle potřeby. Podle mě to fungovalo dobře, z pohledu obránce jsem často potřeboval zahrát o kartu víc než jsem mohl a rozhodování nebylo snadné, o to větší bylo překvapení, když znenadání padla stráž kde jsem to vůbec nečekal.

23.1.2012 17:18:19

Recenze
Připravujeme recenzi a můžu už teď říct, že je to fakt super ;)

23.1.2012 19:13:17

srovnani
nejake srovani s jinymi semikoop (hlavne asi hrabe kacula a jackieho dopisy)?

23.1.2012 19:18:59

rbx

ndru
primocarejsi, tedy o dost kratsi. Dobre napady v podobe tajne chodby a provazu, moznost zabiti ci opiti straze. Whitechappel je dost dobry, ale hodne dlouhy. Nejde v nem zabit policistu :-) Dracula je plny ruznych napadu, ale jako celek me prijde uz prekombinovany a zbytecne slozity. Ninja me prijde zatim nejlepsi deduktivni hra pro svoji delku a jednoduchost a pritom je hodne zabavny. Pokud bych si mel vybrat mezi Ninjou a Whitechappelem a nevadila by me dlouha herni doba, tak asi budu mit problem,, takto ale ne. Navic je pro mne velke plus svet L5R. Sice tu karetku nehraju, ale nejak se mi proste libi.

23.1.2012 20:58:37

coz mi pripomina
ze musim dojet na war of honor (e;

23.1.2012 21:24:09

Hraní v různém počtu
Ještě mě napadá otázka, zda jste měli možnost hrát to v různém počtu hráčů tzn. 2, 3, 4 a jaké jsou v tom zasádní rozdíly. Případně, jaký počet hráčů je podle vás pro tuto hru nejvhodnější.

to tadzi:
Pokud to ale plánujete zahrnout do recenze, rád si počkám :)

24.1.2012 09:08:57

Počet hráčů
Hrál jsem ve 2 a 3 hráčích a v obou je to fajn. Ve dvou má hráč hrající dohromady ninju a zrádce má větší kontrolu nad průběhem hry vetřelců, kteří se můžou tím pádem vhodně doplňovat. Ve 3 je to zase zajímavější o to, že právě ninja a zrádce neznají přesně svoji polohu, tím to mají sice trošku obtížnější, ale právě v tomhle počtu mi to přijde nejzajímavější. Do hry ve 4 se mi vůbec nechce, v tomhle počtu hrají dva hráči za stráže, což vlastně znamená jen, že si rozdělí figurky obránců a balíčky karet a hrají v podstatě úplně to stejné, co by hrál obránce, kdyby hru hráli 3.

24.1.2012 11:16:05

to assad
tohle mi zni jako zasadni informace. si to budu muset zas vratit do hledacku (e;

24.1.2012 13:46:48

rbx

souhlas s assadem
2-3 hraci, pro 4 to neni. Ale jak jsme hrali tu partii pro tri, tak jsme si vymenovali informace pouze o tajne chodbe a provazech pres zdi a uplne to stacilo. Ve dvou to ale musi byt jine maso, protoze spolupracovat a treba si cistit cestu by mohlo byt fajn.

24.1.2012 14:30:32

Pro mne nejlepší ve 4
Mě se to naopak líbí nejvíc ve čtyřech. Je to v podstatě čistě týmová hra, takže kouzlo hry ve čtyřech spočívá ve vymýšlení společné strategie. Nic víc, nic míň. Ve třech to má nevýhodu v tom, že dvojice se domlouvá a ten co hraje sám, čeká, takže to pro něj může být nudnější.

A jedna poznámka k pravidlům. Ve standartní hře oba týmy sdílí všechny informace. Ninja a zrádce znají vzájemně svoji polohu. Mohou se libovolně domlouvat a dívat se vzájemně do svých papírů, karet apod. To samé strážci.

14.3.2012 12:31:06

Jezura
když ví o tom druhém, tak už to snad ani není ono, to je jako by měli vysílačky... pro mě byla u té jedné hry velká část zábavy to, že jsem přemýšle, kde se to kurník Eliška fláká :-)

14.3.2012 12:35:41

Dojmy
Tam máme za sebou také první partie ve třech a zatím spokojenost. Hrál jsem za ninju a musím říct, že je to chvílemi pěkně napínavé, když se okolo vás stahují hlídky a vy se modlíte aby nějaká nepřešla přes vaše pole. Přitom pravidla jsou relativně jednoduchá, typů karet není mnoho, takže se snadno a rychle zapamatují a hra za chvilku pěkně odsejpá.

16.3.2012 23:10:33

Deskovec
V recenzi jsme to zahrnuli, najdeš ji u nás na stránkách ;) Zapomněl jsem se tady ozvat..

22.3.2012 07:51:34

vítěz
Ahoj, docela by mě zajímalo, jaký je při Vašich partiích poměr výher stráže/vetřelci při dodržení standartních pravidel.

26.3.2012 10:09:12

Micc - poměr výher/proher
Zatím máme nahráno cca. 10 partií a je to tak, že:

- ze začátku, kdy jsme to hráli nesprávně, vítězili strážci (cca. první 4 hry)
- pak už to je hodně o remíze (4 hry)
- a o vítězství narušitelů (2 hry)

Ale zatím teprve vychytáváme různé finty atd. takže se dá předpokládat, že se poměr sil o něco vyrovná a strážci začnou více zlobit.


26.3.2012 10:32:48

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra - Mrtvé močály
Pán prstenů: Karetní hra - Mrtvé močály
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas