Nexus Ops - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Autoři: Charlie Catino
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První rozpačité dojmy

vcera jsme ve třech hráli poprvé Nexus a nevím kde teda byla chyba.. Ale neda se říct ze by to bylo super zábavné. Po dvou hodinách hraní (včetně občasných zaseku u pravidel) jsme měli 5-7 bodu a hru jsme nakonec ani nedohrali. Určitě to bude i tím ze jsme nebyli schopni naplno využít potenciálu karet atd...

Ale hned před tím jsme hráli Kyklady, v 5ti.. Dva jsme to hráli vícekrát, zbytek měl premiéru.. A zabavnost nesrovnatelně větší. A napětí také. Ke konci to vypadalo ze vyhraje jeden ze dvou hráčů a nakonec vyhrál úplně někdo jiný. Prostě hra jak má být..

Takže první dojem z Nexusu bezprostředně po super partii Kyklad je rozporuplný. Uvidíme příště až nebude tolik problemů s pravidly.
7.10.2010 11:52:28

Polda
Dvě hodiny? Vypadá to, že jste hráli klasickým začátečnickým stylem - budovat a neútočit. Základem je si uvědomit, že cílem hry je bojovat, ne stavět. Pak už se to veze :) A nebo vám hra prostě nesedla.

7.10.2010 11:54:50

Polda
2 hodiny jsou fakt hodně (na to že jste ani nedohráli). Co si vzpomínám, tak když jsem hru učil 3 nováčky, tak jsme za ty dvě hodiny (možná míň) stihli hru dohrát (tedy včetně učení) a to se dokonce jeden uči za chodu, protože nahradil jiného který musel odejít :).

Ale s čím můžu jen souhlasit je zábavnost Cyclades vs. Nexus Ops. V poslední době jsme Nexus moc nevytahovali a potom co jsme koupili Kyklady, tak potom už vůbec (proto jsem ho poslal dál :) ). Když přivřeme jedno oko (možná obě :) )a srovnám tyto dvě hry, tak se u Kyklad neskonale více bavím a jsou pro mě zajímavější co se týče herních mechanismů, napětí a obratů v průběhu hry

7.10.2010 12:17:24

rbx

Polda
presne jak rika Sydo. Kdyz jsem byl na Warconu vyzvan, abych misto Krena dohral partii Nexusu, tak jsem prisel k hernimu planu, ktery byl skoro zaplnen vojsky, kazdej si v ruce syslil mraky karet a pritom meli 2-3 body kazdy. Takto se to ale nehraje. Cilem je jit okamzite do utoku, coz jsem hned udelal, obetoval nektere jednotky pro zisk bodu, protoze neni dulezite mit co nejvic vojsk, ale co nejvic bodu za splnene mise, a vysledek bylo vitezstvi asi ve trech kolech.

7.10.2010 12:28:49

na druhý pokus
kdyby se Vám ta hra i po dalším sezení dále znechucovala velice rád ji od vás odkoupím : )

7.10.2010 12:38:54

Druhy pokus bude :)
Ano, jsem si jisty, ze jsme něco delali špatně :) Trosku byl i problém s orientací, kterou figurkou se už hrálo a kterou ne.. Nevyužívaly se moc energize karty.. Spíš jsme měli chvilkovou zábavu jak jsme se pretahovali o políčka.. A aby drakovi dvakrát za sebou padla 1 na zásah.. :)
Vzpomínám si ze tam někdo zmínil šachy.. Při plánování jednotek, které se nakoupí a které kam půjdou. Mno je to samozřejmě mimo mísu, ale přesto názor nehráče.
Prostě z Kyklád byli všichni odvaření, i když to hráli poprvé.. Tady byla reakce vlaznější. Uvidíme :)

Ramzke: kupoval jsem to od Kenta. Myslím že mu ještě jedna zbyla..

7.10.2010 16:18:57

Nexus vs Cyclades
nechapu trochu srovnavani techto dovu her. Obe jsou totiz uplne o necem jinem. Me osobne se libi obbe, ale Nexus rekl bych tak o bodik az dva vice. Cyclady jsou o vitezstvi ruznymi cestami, at uz s bojem nebo treba uplne bez nej, Nexus Ops je cistocista absolutni bojovka a proto jej mam proste rad. Rozdat si to s nekym ciste a jen v bitve. O to jde v Nexusu. O nic jineho. Chytre nalozit se zdroji, chytre utocit. Mozna to nekomu prijde malo, ale ja v tomto smeru nevidim lepsi hru. Kdyz je chut ciste a jen na boj, Nexus je proste holy one:-)

7.10.2010 17:01:35

Polda
Prosímtě nestraš mne, nebo se dočista rozhodnu ten můj exemplář prodat??? Kruci, to je situace... No budu si muset asi ještě pořádně Nexus nastudovat, než se rozhodnu. Ale pravda je, že mne bojové hry docela baví.

7.10.2010 19:22:34

to Polda
Energize karty jsou základ. S pomocí nich se snadněji plní mise. Přetahování o políčka nemá absolutně žádný smysl. Posledně Tobiáš měl minimum dolů, rubia nic moc a přesto vyhrál. Obsadil monolit, bral energize karty a s pomocí nich splnil mise - hra ve třech - po 45 minutách nebylo co řešit.

Jinak takový osobní názor. Já bych si Nexus nekoupil, pokud bych se s ním předem neseznámil a nezahrál si ho. Ono je někdy lepší si hru vyzkoušet, než se nechat strhnout všeobecným nadšením. Každému hra nemusí sednout a může to být i naopak - než jsem hru přinesl domů, tak bych dal ruku do ohně na to, že mou ženu nebude Nexus absolutně bavit. A bác ho, stalo se z toho jedna z jejich nejoblíbenějších her, a to jich máme doma už něco kolem 130 :).

7.10.2010 20:04:59

jj
jak rika kren, nekdy vseobecne nadseni muze vest k tomu, ze si davove nadsene nakoupime hru, ktera mnohym nesedne. Me se to treba stalo se Space Hulkem. Na jednu stranu neskutecna nostalgie, jak jsem to pred 12 lety hral na PC, na druhou stranu neskutecne nadseni, ze diky reprintu to budu mit na stole + vseobecna psychoza a jak jsem to mel doma a nekolikrat si to zahral, byl jsem neskutecne zklaman, hra mi vubec neprinesla to, co jsemod ni ocekaval. Totez se muze mnohym stat s Nexusem. A zaroven bych podotknul, ze muze dojit i k opacnemu extremu. Jeden, dva lidi reknou, ze je to teda fakt zklamalo a vsichni se davove zacnou desit, ze si za tucny peniz nakoupili v zachvatu strachu, ze uz to nesezenou, hru, o ktere nekteri zacinaji sirit zvesti, ze to neni nejak ono. A pritom se to muze tykat jen par jedincu, kterym to proste jen nesedlo, zatimco ostatni se mohou kralovsky bavit:-)

7.10.2010 23:36:44

já davům nepodléhám
ale mám své finanční limity, Nexus je pro mne skvělá, dynamická hra, ale nad 12 stovek mi to příjde už neakceptovatelné. Mám svou zkušenost, že vše je otázkou času, většinou jsem ty hry nakonec sehnal později za rozumnější částky. Kdo nechce čekat, musí si připlatit : )

8.10.2010 08:48:50

ad Polda - problem je v nepochopeni podstaty
Pridavam se k nazoru, ze jste uplne nepochopili, o co ve hre jde. K vitezstvi v Nexu vede jedina cesta - boj. Samozrejme je nutne kontrolovat doly, at mas z ceho nahrazovat jednotky, ale je to cista bojovka.

A mam mimochodem stejnou zkusenost jako kren - nikdy bych to do manzelky nerekl, ale Nexus Ops patri k jejim "top" hram (a bohuzel mne v nem celkem pravidelne drti... :-P)

Srovnavat to s Kykladami je podle meho hloupost, to je jako srovnavat Starcraft a Osadniky z Katanu...

8.10.2010 11:34:17

Caranthir
Prostě Nexus je hra která odhaluje prastarý ženský pud drcení a ovládání nás mužů. I když mě manželka ovládá a drtí i bez Nexusu.

Řekl bych že to srovnání s Kykaldami vyplývá z toho, že si Polda ty dvě hry koupil naráz, nic víc v tom nebude.

8.10.2010 12:53:16

Nexus je bezpochyby fajn
Nevím proč bych nemohl srovnávat Nexus a Kyklady. Je jasné že jedna hra je čistě bojová a ta druhá má boj jen jako jednu z možných akcí..
Obě to jsou ale hry, které jsme ten večer hráli a vzhledem k emocím, které hry vyvolaly, nešlo nadšení z Kyklád (a menší nadšení z Nexuse) přehlédnout.
Původně jsem chtěl brát jen Nexus a když jsem zjistil, že nás bude 5, vzal jsem i Kyklady :) Kdybych vzal jinou hru, budu srovnávat s ní.
Každopádně koupě Nexusu nelituju (jako třeba Agricoly) ani trochu, příště to bude určitě lepší :) Díky tomuhle fóru si totiž můžu vzít vaše rady k srdci..

8.10.2010 23:34:19

První hra
Právě mám za sebou první hru Nexusu. Hráli jsme i jiné hry, ale Nexus se líbil nejvíc. Byli jsme na to tři. Vysvětlit pravidla a připravit hru bylo otázkou deseti minut. Bál jsem se, aby se to nezvrhlo v nějaké opratrné budování a postupné dobývání... Zbytečně, během pár kol mě z herního plánu v podstatě uklidili. :D

Je to výborná hra. Poměr náhody není sice malý, ale to se zas kompenzuje jinde. Taktických prvků a možností je hrozná spousta. Velmi svižné a hlavně se všichni výborně bavili. Ač hra nebyla levná, byl to jeden z mých nejlepších herních nákupů.

21.2.2011 00:46:17

Vybíráme z Bazaru

Kinghil
Kinghil
Akt. cena: 880 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas