Nexus Ops - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Autoři: Charlie Catino
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nexus v 6 lidech

Zdravím všechny,
rozhodl jsem se testovat hru v 6 lidech a zatím účelem jsem si pořídil druhou krabici Nexuse(díky Kente :-).První věc,kterou jsem musel vyřešit,bylo barevně odlišit figurky.
Rozhodl jsem se pro bílou a černou variantu,použítím základových sprejů citadel+lak.
Zatím se mi podařilo testovat hru pouze v 5 hráčích se 2 monolithy(fotky čekají na schválení),takže jedna strana mapy umožnovala jiné možnosti než ta protější,ale v 6 lidech to bude maso,věřím tomu! :-)Naskytují se zde možnosti hrát ve dvou týmech po 3 nebo tři týmy po 2 hráčích.

Další věc je,že hra teď nabízí více možností i ve 3 nebo 4 hráčích.Díky další sadě dílků mapy,vznikne jeden prstenec navíc a to značně mění taktiky v samotné hře.Zatím mám takto odehrány 3 hry,jednou ve 4 a dvakrát ve 3.Musím říct,že hry byly celkově o něco delší,ale v žádném případě ne méně napínavé.Prozatimní zkušenost ukazuje,že je logicky celkově více dolů-více peněz-více figurek na ploše.Další věc,která natáhla čas,bylo navýšení bodů potřebných k vítěztví na 15.Při hře se 2 monolithy používám obě sady energize karet,jakmile se podaří zahrát v 6 lidech přibude na stole samozřejmě i druhá sada karet misí.Počáteční rubium u 5 hráče jsme navýšili na 19 a v případě 6 hráčů na 20(tohle je zatím testovací příděl na kterém jsme se shodli ve zmiňované hře v 5 lidech)

Než jsem obarvil 2 armády,zkoušeli jsme i varinatu se dvěmi sadami figurek stejné barvy u každého hráče a ty bitvy byly epické :-),po prvé a naposledy jsem měl ve svém tahu 48 rubia(24doly+2xroztroušené rubium2x12)a následovalo nevyhnutelné,tedy nákup 4 draků,taková možnost je jen jednou za život! :-)

Jaklime budu mít nahráno pár her v plném počtu(6) přidám postřehy a další info.
Pokud vás napadnou nějaké další možné úpravy či nápady ke hře více hráčů,napište je sem,

díky!
6.11.2010 15:19:35

kody
Mám slzy dojetí v očích, jsi opravdový geek! Těším se na fotky, to musí být mazec :)

6.11.2010 15:53:58

sydo
Díky za pochvalu :-)

6.11.2010 17:30:45

mazec
tohle bych si vazne chtel zahrat v sesti pripadne 8 :)

11.11.2010 16:20:08

Bajn
V 8 už by to bylo dle mě nehratelné skrz prostoje a málo místa na mapě.
Jinak včera jsme hráli opět ve 4 na plán ze dvou her co je tady na fotce a bavili jsme se parádně.

11.11.2010 19:15:48 | Upraveno autorem (porovnej)

paradicka
rychlost hry ,tak ako hovori sydo,zalezi na okamzitom konfliktnom hrani,nespekulovat,ale utocit.Treba hned napadnut budovatelskych spoluhracov,a hra tempo nestrati.Je tendencia drzat sa na monolite,ale medzitym uhras 12 bodov,a je vymalovane.Prave nahoda v kockach niekedy premyslenych strategov pekne vytoci.V poslednej dobe sa bavime s touto hrou casto, a tiez si dokazem pri dobrej rezii predstavit ten vacsi pocet hracov.Treba po pravde priznat,ze toto je najlepsia bojovka,a miluju ju dievcata.

11.11.2010 19:39:14

:-)
Hra v 6 lidech je mazec.. Bohužel platí téměř vždy pravidlo, že Kody vítězí :-))). Podle mě je nejlepší varianta ve 3 hráčích a 2 Nexusy dohromady.

25.12.2010 23:16:48

bistom
nemohu souhlasit,
1)dnes jsem nevyhrál(off topic:Mira wins-bistom ví)
2)hra v 6 je hodně závislá na složení herní skupiny,respektive chce to hrát s lidmi co mají pár partií za sebou a snažit se minimálně hru brzdit,potom to bude parádní kombinace strategie a chaosu :-).

26.12.2010 02:39:29

Kody
Nemáš zač. Jen už Nexus není a nebude.
Ten "můj" zatím stále čeká ve skříni. Ale na tvé fotky se těším. Každopádně klobouk dolů, nad tím co "český" človíček nevymyslí.
Omlouvám se za off topic. ;-)

26.12.2010 09:42:59

Vybíráme z Bazaru

Kingdom Rush: Trhlina v čase - nová
Kingdom Rush: Trhlina v čase - nová
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas