Nexus Ops - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Autoři: Charlie Catino
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nevázaná diskuse k této hře

Jaká je to hra?
13.3.2009 13:07:01

Parxel
I my jsme se pripominali;)

5.11.2010 12:08:13

aneken
Zlobej kluci zatraceny. :)

5.11.2010 12:14:01

svitici karty
To ze se jedna o "cerne svetlo" uz jste psali, ale svitici karty, potazmo jejich text pri tomto svetle neni problem. Staci aby text byl bily, radeji aspon bolt text, pak bych se nebal hrat kompletne za tmy jen za svitu cerneho svetla

5.11.2010 12:56:34

vseobecna hratelnost
uz som pisal,ze som sa tejto hry trosku bal,ale casom ju musim znovu hodnotit ako vseobecne rychlo oblubenu,a doporucujem do kazdej hrackej partie.Velmi chytlava prave pre novacikov.Neuveritelne bavi zeny a deti.Tvrdil som ze je vypredana,ale kamarat dnes z australie objednal 5 ks/jeho zena tiez vydierala,ze chce nexus pod stromcek.../

26.11.2010 18:59:54

Joe

Hurá!
Dnes mi došiel Nexus Ops (výhra v lotérii na BGG)! Juch!

Sa teším ako malé decko :P
A cez víkend nájdem aspoň JEDNU príležitosť vyskúšať...

3.12.2010 20:19:03

Joe

Po prvej hre
... veľký úspech! Hrali sme v trojici a dal som cieľ 8 bodov (aby sme to nepreťahovali, obaja súperi boli uťahaní z celodennej roboty vonku ;)

Nakoniec som tých 8 bodov dosiahol ja, ale druhý protivník sa doťahoval so šiestimi.

Hra je to výborná, presne ako som čakal. A to skonštatovali aj súperi (najmä otec, ktorý potrebuje trošku času sa do pravidiel vždy dostať, ale potom to už ide). Práve priamočiarosť hry a pravidiel a nutnosť začať konflikty namiesto škrblenia na svojom piesočku z hry robia výbornú oddychovku... Dúfam, že dnes zahráme znovu!

5.12.2010 14:23:27

To JOE
Tak to je dobrá zpráva. Už se těším, až si rozbalím toho svého a dáme partičku. ;-)
Už aby byly vánoce. :-)

5.12.2010 16:19:19

Joe

Zaujímavé je
že som ani nemal najsilnejšiu armádu (tú mal brat), ale pošťastilo sa mi získať dobré Energize karty a tajné misie...

6.12.2010 11:31:41

Reklamace
Ahoj všem, chci se zeptat, jak je to teď vlastně s Avalon Hill ohledně zákaznické podpory. Sehnal jsem přes bazar novou, zabalenou původní verzi Nexus Ops a chybí mi tam jedna figurka. Kam mám napsat o její zaslání, když na www.avalonhill.com jsem nenašel žádný kontakt (třeba se jen blbě dívám) a práva k vydání nové edice NO získalo FFG. Díky za radu.

28.12.2011 12:54:59

Zákaznická podpora
Bohužel to máš smůlu. Zákaznickou podporu pro hry Avalon Hill dělá firma Wizards (komunikuje dobře - chybějící komponenty k Axis and Alies poslali obratem), ale na svém webu mají seznam her, které už nepodporují a mezi nimi bohužel figuruje i Nexus Ops.

Unfortunately, we can no longer provide replacements for the out of print board games such as:

Cosmic Encounter, History of the World, Monsters Menace America, Nexus Ops, Rocketville, Star Wars: The Queen's Gambit, Stratego Legends, Sword & Skull, and Vegas Showdown. Nor can we provide replacements for the older or original versions of: Acquire, Axis & Allies, A&A 50th Anniversary Edition, A&A Europe, A&A Pacific, Battle Cry, Betrayal at House on the Hill, Diplomacy, or RoboRally.

Edit: Takže máš ohledně reklamace jen dvě možnosti. Buď hru vyreklamuješ tomu, od koho jsi ji koupil a on ti vrátí peníze, nebo se s tou chybějící figurkou budeš muset smířit.

28.12.2011 13:11:07 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
No, tak to jsi mě moc nepotěšil. Nicméně díky za info. Asi se s tím dokážu smířit. Téď medituju nad tím, jak moc by rozhodilo systém hry, kdybych u všech korporací omezil počet lidských bojovníků na 11 (to abych tam nemusel přidávat žlutou figurku z člověče nezlob se).

28.12.2011 13:19:42 | Upraveno autorem (porovnej)

saiwer
nebo se mrkni na boardgamegeek, někde je tam u hry kolonka willing to trade parts, jsou tam lidi co mají hry nekompletní nebo jim něco přebývá, třeba se tam s někým domluvíš. stojí to za zkoušku.

28.12.2011 13:28:43

to saiwer
No a taky pokud je ta chybějící figurka "člověk", tak to není až zas tak tragické. Lidé jsou nejčastější obětí v bojích a málokdy se stává, že je jich nasazen plný počet. Myslím, že já jsem plný počet neměl ještě nasazený nikdy. Takže podle mne se to dá přežít v případě potřeby všech figurek lidí opravdu nějakou náhražkou, protože se stejně na herním plánu moc dlouho neohřeje. Navíc, ne vždy se hra hraje v plném počtu 4 hráčů.

28.12.2011 13:39:15

kren, kandelabr
Ok, díky pánové.

28.12.2011 13:47:44

ad kren
No tak já mám v 9/10 her vždy všechny mariňáky ve hře,kdo jiný hlídá doly když je horda v pohybu :-)

28.12.2011 13:53:07 | Upraveno autorem (porovnej)

to kody
No těch dolů není zas až tolik ...
A i kdyby, tak prakticky skoro v každém boji přijde hráč o "člověka", protože je to nejlevnější kanónenfutr.

28.12.2011 13:57:26

kren
jasně máš pravdu,reagoval jsem hlavně na to,že se se ti snad nestalo,že bys měl všechny lidi zároveň ve hře,což je pravý opak u mě.

28.12.2011 14:06:24

Vybíráme z Bazaru

Klask
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas