Neuroshima Hex!

xxxxxxxxoo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Neuroshima Hex! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Portal Games
Autoři: Michał Oracz
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Ahoj, pročetl jsem si pravidla a zdá se mi tato hra jako dobrá taktická rychlovka. Jak s ní jste spokojeni vy co ji vlastníte?

Dík
19.1.2010 14:19:56

Jaké to je?
Též se opožděně připojuji k tomuto dotazu. Má to cenu, když už mám Nexus Ops?

16.6.2010 15:07:56

Sydo
Tak s Nexus ops jsi úplně vedle, kámo ;-)
Tohle je úplně jiná hra. Mě osobně se líbí, je rychlá a snadná na pochopení a žeru tohle téma. Hra může připomínat principem abstraktní hry, toho jsem se bál, ale první partie mě uklidnily ;-) Když to ošklivě zjednoduším, tak jde o správné pokládání a natočení dílků na hexovou mapu. Ve finále to ale není zdaleka tak "suché", jak to zní. Docela intenzivně přemýšlím o rozšíření... Co tě ještě zajímá?

16.6.2010 16:26:06

Eyron
Ha, to jsem rád, žes napsal, ono to totiž vypadá hodně abstraktně, al epřitom tvrdí, že je to taktická bojovka. Zajímavě to vypadá, slyším na to samou chválu, asi to budu muset vyzkoušet :) Prý jsou navíc všechny frakce odlišné. Je tam dost prostoru pro taktiku? Mapa je fest těsná, takže to vypadá na dobré krveprolití :)

16.6.2010 16:31:02

Re
Jasně, prostoru pro taktizování je hodně, jednotky můžeš použít k útoku, obraně, blokování soupeře, obětovat je, schovat do dalšího tahu... Je pravda, že hrací plocha je malá, ale to je jedině dobře, právě kvůli masakru, který nastává v bitvě. Někdy se stane, že po vyhodnocení bitvy na plánu nezůstane téměř nic.
Mně se líbí to, že se musíš pořád podřizovat tomu, co za žetony si vezmeš na začátku tahu. Jeden musíš odhodit a někdy by jsi nejradši zahodil všechny a jindy ani jeden...

16.6.2010 17:07:01

re
eyron zahodit všehny klidně můžeš pokud máš navíc mapu z duelu tak to má i smysl na získání energi pointů, jinak to děláš obvykle kvůli možnosti výměny za lepší, ale zažil jsem i pratie kde mi soupeř s oupostem první dvě+ kola jen pobíhal se základnou

16.6.2010 22:19:49

včerejší premiéra
tak jsme včera dali s eyronem dvě rychlé partie a hra mě velmi příjemně překvapila. možností na taktizování je fakt docela dost. vidím tu trochu vzdálenou podobnost s hivem, i když tohle je akčnější a je tu trochu víc náhody, záleží na tom co si líznete na začátku kola. ale jinak fakt dobrá akčně-taktická hra. rád zahraju znova. a vyzkoušel bych hru ve více hráčích.

20.3.2011 12:33:55

Neuroshima
Neuroshima se mi hodně líbí, docela rád bych si pořídil něco taktického, pozičního a agresivního, co by občas pořádně zavařilo mozkové závity a co by se dalo hrát i ve více než dvou hráčích a tohle vypadá jako trefa do černého. Navíc mám ve hrách rád asymetrické frakce a zbožňuju postapokalyptickou tématiku.

Docela mi ta hra ale (na to, jak pozitivní má recenze) přijde málo populární a nepříliš rozšířená, čím to může být?

20.3.2011 14:42:28

marte
Myslím, že důvod je v prostém zpracování a tím, že působí lehce abstraktně...

20.3.2011 14:47:19

to marte
chysta se figurkova neuroshima tactics. zatim jsem moc nepochytil, na cem (krom teda figurek) to bude postavene

20.3.2011 15:03:03

nejake zmeny?
chtelo by se nekomu zas po case do dojmu?

23.1.2012 15:53:29

Další dojmy?
Ahoj, právě jsem narazil na tuto hru a velmi se mi dle prvních popisů líbí. Můžete se prosím někdo podělit o nějaké dojmy či názory? Nebo napsat krátkou recenzi?
Pokud se to "vzdáleně blíží k Hive", který mám moc rád, navíc pro více hráčů, neváhal bych. Takže někdo sdílný by byl? Díky

23.4.2012 08:28:10

Venca 81
...hru máme doma už rok a líbí se nám moc. Máš k dispozici 35 žetonů jednotek, které si v každém tahu dobíráš do tří. Vždy musíš jeden odhodit, a ostatní dva můžeš použít nebo nechat do dalšího tahu. Nejdříve umístí každý z hráčů své HQ na hrací plán a dále ve svých tazích rozmísťuješ své jednotky (s různými bojovými schopnostmi - některá má schopnost boje na blízko, některá boje na dálku, některá slouží jako brnění či síť aj.) na hrací plán, využíváš přídavné moduly a akční žetony (prostřednictvím kterých můžeš pohnout či otočit jednotku, vyvolat boj, hodit leteckou bombu a vymlátit tak kolem vše živé, či sniprem odstřelit někoho kdo by mohl být v bojové vřavě opravdu nebezpečný). Cílem je udělit protivníkovu HQ co nejvíce zranění. Několikrát během hry se strhne bitva (k jejímu vyprovokování použiješ buďto akční žeton, nebo se rozpoutá tím, že zaplníte všechny hexy herní plochy) a potom záleží na tom, jak máš umístěné své bojovníky. Většinou se bitvou hrací plocha téměř vyčistí (protože mimo to, že bojovníci udílí zranění HQ, tak se také vybijí navzájem svými schopnostmi) a pokračuje se dál do doby než udělíš spoluhráči 20 zranění, anebo dojdou žetony. Ve hře máš k diszpozici rozšiřující moduly s různými schopnostmi (např. mění schopnost boje (ztečí x střelba), dodávají odolnost (medici), přidávají sílu útoku či zvyšují iniciativu, anebo obrňují či paralyzují protivníka...Možností je ve hře dost.

23.4.2012 08:40:01 | Upraveno autorem (porovnej)

te"jemná"
Zní to opravdu dobře. Máš zkušenosti se hrou ve dvou hráčích i tu kooperativní variantu ve čtyřech? Jak dlouho zabere jedna partie?

23.4.2012 08:58:20

re
Partie je tak na 20-30min. pokud hráči nějak rozumně hrají a zbytečně nešpekulují. Ve více hráčích jsem nehrál, ale jen chci zmínit, že to není kooperativní, hrají dva na dva. Jinak co se týká podobnosti s Hive, tak ten jsem nehrál, ale mám mlhavý pocit, že tam není žádná náhoda. Tady je na náhodě závislé jaké žetony si lízneš a velká smůla ti může hódně zkomplikovat život...

23.4.2012 09:24:54

Venca 81
...mám zkušenost pouze s hrou ve dvou hráčích a funguje to perfektně.

23.4.2012 09:46:04

díky všem
Díky za postřehy, už je ve wish-listu :-)
Někdo z Ostravy či blízkého okolí, který by hru předvedl?

23.4.2012 21:37:35

Venca 81
jednoznačně dobrá volba :-)

23.4.2012 21:42:45

Vybíráme z Bazaru

Drum Roll - Cirkus Humberto :-)
Drum Roll - Cirkus Humberto :-)
Akt. cena: 10 €
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas