Nemo's War: Second Edition

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Nemo's War: Second Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 1
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Galakta
Victory Point Games
Autoři: Chris Taylor
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hrál to někdo, jaké jsou dojmy? Díky
******
účastník JOUOB.castu
8.10.2018 08:27:32

re:Dojmy
Kopíruji svůj elaborát z DŽ:
Nemo má tři úrovně obtížnosti, 4 různé motivy (Věda, Průzkum, Anti-imperialismus, Válka - určují za co bude na konci kolik bodů).
Délku hry určuje balík s kartami událostí, pro každý motiv jinak poskládaný, co kolo, to karta. Karty s parádními ilustracemi (Ian O'Toole - Gallerist, Lisboa, Vinhos Deluxe...) a citáty z 20.000 mil pod mořem. Události sem tam pozitivní, veskrze ale škodící.

Po vyřešení události kostky určí počet akčních bodů pro dané kolo a taky, v kterém oceánu se objeví nové lodě, válečné i obchodní.
Za akční body pak pluješ, objevuješ, odpočíváš, opravuješ, vylepšuješ, podněcuješ povstání, útočíš. Na úspěch či neúspěch samozřejmě hážeš kostkami a vylepšit své šance můžeš použitím jednoho ze tří zdrojů (Nemo, posádka, ponorka). Pak si lízneš další kartu a tak pořád dokola až k finální kartě.

Pokud přežiješ, spočítáš body za objevené poklady, divy, dobrodružství, vylepšení ponorky, potopené lodě, úspěšná povstání a v knize epilogů zjistíš, jak jsi dopadl.
Prohrát před finální kartou můžeš na množství různých způsobů: vyčerpáš jakýkoliv zdroj na nulu, do oceánů už nejde přidat žádná nová loď,
nebo potopíš tolik lodí, že naprdneš světové mocnosti, které se na tebe domluví a jdeš ke dnu.

Celkově to je samozřejmě hodně o kostkách, ale neměl jsem pocit, že je hra úplně mimo mojí kontrolu, spíš jde o správné zvolení míry rizika (dá se útočit na několik způsobů, dají se schovat akční body do dalšího kola).
Časově to je někde kolem 90-120 minut (i méně, když umřeš dřív).
V krabici je i co-op varianta, ale tu jsem nezkoušel.

8.10.2018 08:56:15

dodám, že...

...je to v prvom rade sólo hra. Je v pravidlách aj verzia pre coop a semi-coop, ale tie lepšie fungujú, ak sú všetcu hráči s hrou už oboznámení.
Dobrá správa však je, že sa to dá hrať "sólo" aj vo viacerých hráčoch. Hral som to s dvoma rôznymi kamarátmi dvakrát vo dvojici a bolo to fajn. Len sme sa jednoducho rozprávali o ďalšom postupe, čo urobíme a tak = viac hláv, viac vie.

Dojmy: je to fenomenálna hra, kde síce kocky môžu rozhodnúť pomerne veľa (podobne aj udalosti), ale stále mám pocit, že dôležitý je aj "resource" manažment "zdrojov", teda miera obety a riskovania straty jednotlivých ukazovateľov. Samozrejme, ak padajú na kockách "snake eyes", nespraví s tým hráč väčšinou nič :)

Čo ja považujem za veľmi fajn, je znovuhrateľnosť a kopec možností, ktorými sa dá počas fázy akcií vydať. Nie je to tak, že musíš robiť nejakú akciu, je to o tom, ktorú akciu urobíš, aby si bol čo najefektívnejší. Nemôžeš byť proste všade.

8.10.2018 09:58:52

dojmy
Pánové děkuji, má peněženka bude opět vzdušnější. Potvrdili jste mi co jsem si myslel.
******
účastník JOUOB.castu

8.10.2018 11:42:51

dojmy
Zdravím,

jak moc tě hra trestá v porovnání s Robinsonem Crusoe?
Karty událostí byly prakticky všechny škodící a zařezávací, bonus za neutralizaci minimální až nestál za řeč.
Při akcích jsi pak buď získal velkou odměnu, nebo tě to nehorázně pojelo, mezi nic moc.
Karty průzkumu taky nebyly pozitivní, ale místy se to aspoň dalo uhrát a připravit.
Sečteno podtrženo Robinson šel z domu, na druhou stranu v Nemesis mě karty událostí ani špatné hody tolik nevadí (ta hra nemá za úkol tě umořit a trestat každé kolo) - jak si stojí Nemo?
Díky

2.7.2020 09:06:02

K vyzkoušení na Tabletopii
Podle mého to né každému sedne. Tudíž je lepší si to před koupí vyzkoušet.
Zdarma můžete vyzkoušet zde: https://tabletopia.com/games/nemo-s-war-second-edition

10.12.2020 10:51:37

Vybíráme z Bazaru

Projekt A.R.T. + obaly
Projekt A.R.T. + obaly
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas