Neanderthal: Lovci mamutů

xxxxxxxxoo hodnoceno 137x (Seznam vlastníků)

Neanderthal: Lovci mamutů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Sierra Madre Games
Autoři: Phil Eklund
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra pro jednoho hráče

Ahoj. Nevíte, jak dobře se hra hraje jen v jednom hráči? Je to zábava i tak? Třeba pán prstenů karetní nebo Robinson mě baví i v jednom. Díky
18.8.2016 06:46:36

recenze
tady je recenze na solo hru:
https://boardgamegeek.com/thread/1479638/neanderthal-solo-experience

18.8.2016 09:51:09

Doplnění
Ano, zmíněná recenze je vyčerpávající. Při sólo hře je hráč "ochuzen" o smlouvání při dražbě dcer, bitky o loviště a dcery, vše ostatní zůstává.

Recenze nepokrývá doplněnou verzi s jedním druhem, která vznikla po vydání anglické verze, ve které je simulováno i to, že ostatní hráči chodí za vašimi ženami, takže sólo zážitek je téměř kompletní.

Ne nadarmo byla hra na BGG hra nominována mezi nejlepší sólo hry roku 2015.

18.8.2016 10:04:58

nová solo hra
Hm to zní zajímavě. Hru mám už anglickou, takže kouknu na pravidla a tuhle variantu vyzkouším.
Každopádně klobouk dolů před odvážným krokem. Enklundovky fakt nejsou hry pro běžné hráče.
Na druhou stranu tak velikou, tématickou hru v extrémně malém balení člověk jen tak nezkusí.

18.8.2016 11:58:42

Sólově jsem to zkoušel
a nebylo to špatné. Ve třech je to podstatně lepší, ale i sólo jde v pohodě hrát.

Jen se nenechte zmást, je to ameritrash v hávu eurohry - párkrát špatně padnou kostky a jdete domů s brekem (respektive přijdete o tolik lovců, že nakonec vymřete). A to bez ohledu na strategii. Ale i tak je to velmi atmosférická záležitost.

18.8.2016 16:25:01

Sólo varianta
u této hry mě velmi baví. Když přemýšlím nad tím, co si sama zahraju, tak mě tato hra napadne téměř vždy jako první. I když je v ní velký podíl náhody, kostky Vás můžou zahubit, tak atmosféra hry je pro mě veliká. Navíc jsem nadšená z velikosti krabice (krabičky), díky které je to vlastně hra do kapsy. :-)

4.10.2016 23:14:23

Vybíráme z Bazaru

Zombicide Invader : Comic Book Extras Vol. 2
Zombicide Invader : Comic Book Extras Vol. 2
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas