Naval Battles - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Mayfair Games
PHALANX
Autoři: Dan Verssen
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla hry

Diskuze k pravidlum hry
29.12.2009 15:21:33

Cesky preklad hry
Chci podekovat za ceska pravidla hry. Musim rici, ze me tema namornich boju dost laka, tak jsem vyuzil ceskeho prekladu ke kratkemu seznameni se hrou. Chci se vsak zeptat. Nektere veci z popisu uvedenem v pravidlech nechapu. Pro zacatek:

1) V odstavci 10.2 Obrana je zminena moznost obrany lodi hodem kostky. Nikde jsem vsak nenasel, jak se takova obrana provadi.

2) U leteckych utoku v odstavci 12.2 je uvedena moznost, kdy k uspesnemu utoku je treba hod 7 a vice. Jakym zpusobem se da dosahnout takoveho hodu?

Taky by me zajimal pomer karet v akcnim balicku. Po letmem prostudovani pravidel mi totiz prijde, ze je hra az priliz zalozena na stesti pri tahu karet a letecke utoky jsou prilis silne. Je mozne nekde ziskat skladbu balicku?

29.12.2009 15:43:29

1) od hodu kostky odectes cislo v pravem dolnim rohu na karte se symbolem flaky

2) potrebujes "booster" hodu - spalis kartu s letadlovou lodi, na ktere je napsano +1

Osobni nazor: Naval Battles nesnasim, bohuzel je musim hrat velmi casto, protoze synove ji zboznuji. Je to hodne nahodne a rozhoduji letadlove lode a kostky.

29.12.2009 16:00:24

Sodovka nebo kdokoli jiný
Mohl bych poprosit o malililinkatou mikrorecenzičičku? Naval Battles jsem víceméně náhodně koupil, pak jsem je půjčil Hammerovic klanu, kteří je vyzkoušeli dřív než já sám. Vylíčili mi je tak, že už ani nemám chuť si je zahrát. Hlavně kvůli obrovské závislosti na kostkách, což zrovna nemusím.

29.12.2009 17:17:58

Karty jsou dvojího druhu - akční karty a karty lodí. Na každé kartě lodí je uvedena pevnost trupu a vítězné body. Nakombinuješ si loďstvo do jistého limitu VB (25 bodů - vyjde to tak na 4-7 lodí). Vyhraje ten, kdo potopí první 25 lodí. Během hry ti párkrát můžou dorazit karty s posilami, takže cca. 0-3 nepříliš významné lodě si ještě můžeš nasadit. Loďstvo si uspořádaš do 1-3 řad, ponorky vedle - ponorky můžou být aktivní nebo neaktivní.
Na začátku každého tahu si můžeš uspořádat lodě - poškozené šibnout dozadu. Pak můžeš zahrát přípravné karty - např. vylepší obranu. Pak útočíš. Musíš použít karty odpovídající zbraním, které máš na lodi. Protivník může vyhodit karty jako vedle, přesměrovat. Můžeš torpédovat, v některých případech jsou vylepšovadla na torpéda. Odlišný je letecký útok (typ akční karty) a letadlové lodě - háže se kostkou. U normálních útoků nehážeš - prostě vyložíš kartu a pokud nemá protivník vedle nebo nepřesměřuje, je to poškození resp. potopení. Pokud má letadlo flaku,může protivník na obranu zkusit hodit kostkou a možná se netrefíš. Pak doplníš resp. vyměníš nepotřebné karty do limitu 7. Jinak se našim klukům líbí, že lodě skutečně existovaly (Enterprise, Bismarck).

Když použiju, tuším, Sydovou stupnici zábavnosti, je to teda lepší než se mrskat šlauchem v koupelně, ale ne o moc...

29.12.2009 17:50:52

oprava neslyslu
... kdo potopí první lodě za 25 VP

29.12.2009 17:57:31

...nesmyslu, ne neslyslu:-)

29.12.2009 17:58:12

tisíceré díky
no asi to zkusím a pak to předám panu aukrovi...

29.12.2009 18:41:34

Zklamání? Ano či ne?
Popravdě mě tahle hra opravdu trochu zklamala...a já většinou vždycky něco dobrého na každé hře najdu. Pro příznivce II. světové a milovníky a znalce lodí to bude možná zajímavé, ale já válečné moc nemusím. Náhoda mi ve hrách nevadí, ale tady je jí přespříliš...pokud nejdou karty a nepadají kostky, tak třeba i přesila 5 lodí proti 1 nemusí nic znamenat.
Ale...Chaos Marauders je v podstatě taky jen o náhodě...jenže jako fanouškovi fantasy a nejrůznějších potvor mi tahle hra naprosto vyhovuje...
Takže mě NB nesedlo, ale třeba někdo jiný se v ní najde...

29.12.2009 19:18:40

sakra
Člověk se chvíli nekouká a už se tu zas mrskáte! :)

29.12.2009 19:50:06

Pro milovniky lodi
Tak jsem jeste jednou posvistel pravidla, prolitl boardgamegeek a dokonce sehnal ten prehled karet. No a dohromady mi z toho vychazi porad totez. Porad mam pocit, ze ten herni princip neni prilis domysleny a podil nahody pri lizani karet a hazeni kostkami je prilis velky. A ani milovnici lodi si asi moc na sve neprijdou. Charakteristiky mizive, michani lodi pro hladinovy souboj s letadlovkama podobnym zpusobem mi nikdy neprisel moc vhodny a uz vubec se mi nelibi, ze pri hre vice hracu se tam michaji lode ruznych statu :-)

4.1.2010 17:22:05

a kde je
seznam těch karet? rád bych si to zkusil na nečisto. hra mě zaujala a i kdyby to nebylo nic moc, tak lodě miluji a chci to zkusit. doufám, že to bude o trošku lepší jak tady píšete a někoho z mého hráčského okolí to taky zaujme. díky

4.1.2010 18:23:43

Seznamy karet
No, mrkni na Boardgamegeek. Jsou tam celkem tri soubory. Italska pravidla jsem nestudoval :-) Ale v tech ostatnich najdes jak seznam lodi, tak pocet jednotlivych karet (ten je uveden v souboru Player Reference

4.1.2010 19:40:42

Vybíráme z Bazaru

Hippocrates (CZ)
Hippocrates (CZ)
Akt. cena: 30 €
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas