Mythic Battles

xxxxxxxxxo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Mythic Battles - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: IELLO
Play & Win
Autoři: Benoit Vogt
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obecne

Máte nejaké info, názory, dojmy? :)
5.8.2012 15:22:06

Mythic Battles
Tak to mě docela zaujalo - trochu mi to připomíná Summoner Wars. Ty karty vypadají opravdu dobře, temně a drsně. V popisu mě zaujala zmínka o kampani, tak jsem zvědav co z toho bude.

na ofiko stránkách jsou k dispozici pravidla: http://www.playandwingames.com/downloads.php
až bude chvilka času tak je projdu.

5.8.2012 16:46:16 | Upraveno autorem (porovnej)

zluda
A tie arty sú na niektorých kartách skvostné... :)

5.8.2012 17:55:33

Ohó
že by vyvstalo rozhodování, zda Mage Wars, či toto? Art je supr, jdu omrknout rules.

5.8.2012 18:23:19

MB
Co jsme se bavili s klukama z Iella, tak se tvarili, ze je to jejich nej letosni hra. Slibili nam poslat kousek, jakmile to bude, jsem na to dost zvedavej;)

5.8.2012 18:27:49

halbarad
Tiež porovnávam s Mage Wars.. :). No viem, ako to opäť dopadne..:D

5.8.2012 18:32:19

aneken
a kdy by to mělo být ti neříkali? Každopádně dej pak vědět jaké to je;)

5.8.2012 18:44:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Santorrinni
Hm, mně je taky jasný, jak to dopadne :-)

5.8.2012 18:56:05

zluda
Bud srpen nebo zari, maji to jako predessenskou novinku, na Essen chystaji jine veci;) Vedet urcite dam;)

5.8.2012 19:04:03

U nás?
Tak za hranicema už je k dostání, nevíte kdy by mohlo být u nás? Hlavně tedy u našich prodejců :-)

3.10.2012 16:30:10

rbx

Divisek
Brzy.

3.10.2012 17:12:20

rbx
Výborně, třeba stihnu i sloučit objednávku :-))

3.10.2012 18:10:42

dojmy
zatím viceméně vizuální - karty vypadají naprosto luxusně, ale to bylo jasné už podle obrázků, příjemně překvapila gramáž - karty jsou výrazně silnější než třeba LOTR LCG nebo nový Netrunner.
Bojiště také v pohodě - 6 oboustranných desek, s tím že se použijí vždy 4, takže kombinací pár je. Navíc v rozšířeních přibudou další - ukazovali mi je autoři v Essenu a vypadali parádně.
Jednotky na bojišti symbolizují žetony - mají stejný artwork jako karty(samozřejmě je výřez) a vypadají celkem pěkně, ale takový krásný karty by si zasloužily min. kartonové postavy(jako třeba v Okko), to je podle autorů v řešení, dokonce prý připadají v úvahu i miniatury. Otázka jak moc by to hru prodražilo a jak přehledná by pak byla. To jsou ale zatím vše pouze úvahy autorů.

Herně zatím nedokážu soudit, zahraju snad o víkendu, ale pár věcí se mi líbí už teď - po zranění jednotky odkryjete kartu s příslušným nižším počtem životů a ta má zároveň nějakým způsobem nižší statistiky nebo změněné vlastnosti(výjimečně to může být i změna pozitivní).
Každá jednotka má nějakou bodovou cenu, se soupeřem se domluvíte na určité bodové hodnotě a sestavíte svojí armádu - jako u miniature wargame.
Bojovníci jsou celkem různorodí a mají různé dovednosti.
V kampani se za vítězství přenášejí do další bitvy nějaké výhody, ale to nemám ještě načtené.

Co se mi moc nelíbí - tváří se to, jakoby tam byly mraky různých druhů jednotek, ale většinou jsou vždy tři stejné jednotky lišící se jen obrázkem - na každé straně je tak vlastně 7 druhů různých jednotek. Není to málo, ale hra trochu klame. Tady bude velký potenciál pro rozšíření(v Essenu mi ukazovaly první 3 nové pro připravovanou expanzi, 2 z nich jsou i na BGG).
Chybí nějaká "lama karta" - je tam celkem dost schopností potvor, na kartě je jen název a popis až v pravidlech, než to přejde do krve a člověk si je zapamatuje.... I to ale autoři snad vyřeší - nejdřív bude "pomocník" ke stažení, fyzicky by měl být obsažen v první expanzi.

Klady každopádně zatím výrazně převládají a těch pár nedostatků by se mělo brzy odstranit. Uvidím po pár hrách jestli bude hra tak zábavná jak se zatím tváří. Jsem docela zvědav, jestli se vyrovná mým oblíbeným Summoner Wars.

23.10.2012 14:19:02 | Upraveno autorem (porovnej)

další dojmy
včera jsme nad MB strávili skoro celý den a prošli jsme prvních 6 z 9 scénářů kampaně. Vzhledem k tomu, že jsem prohrál z 6 her 5, tak pokračovat nemělo smysl( kampaň vyhrává ten, kdo má po 9 bitvách více vítězství).
Jinak kampaň je udělaná opravdu pěkně, hlavně vás postupně učí pravidla - v prvním scénáři využíváte jen pohyb a boj, v dalších se postupně přidávají pravidla - aktivace jednotek, efekty terénů, schopnosti postav, counter-atack atd. Takže až asi 5. scénář se hraje s kompletními pravidly. Samozřejmě nic nebrání tomu, začít hrát s plnými pravidly rovnou. Pokud chcete někoho nového hru naučit, je ale kampaň ideální.
Úkoly ve scénářích jsou celkem rozmanité a znovuhratelnost bude slušná. Navíc nebude vůbec problém vytvářet fanouškovské scénaře popř. celé kampaně. A to nemluvím o tom, že se na celou kampaň můžete vykašlat, postavit bojiště, sestavit armády na dohodnutý počet bodů a dát si jednoduše po tlamě:)
Jinak hra je celkem dost komplexní - čekal jsem kopii Summoner Wars, ale tohle to je dost jiné a složitější, také delší. Musí se tady počítat s terénem, sledovat co soupeř zahrál, jestli bude schopen protiútočit, jak využít svoje karty - na aktivaci nebo na body, jednotky můžou bránit svoje spolubojovníky, harassnout soupeře a zabránit mu v pohybu atd. Je to spíš taková fantasy wargame. Ve větších bitvách a s plnými pravidly jsem si už docela škvařil mozkové závity:)
A systém karet, kdy se za zranění odkrývají slabší verze jednotek, je prostě super, jednoduchý a funkční.

edit: Z předchozího textu je to asi jasné, ale přesto radši doplním, že se mi hra libí a to tak, že hodně moc:) Od včera pořád přemýšlím co jsem udělal blbě(a že toho bylo) a jak bych to zahál znovu a lépe:) Divím se, že je kolem této hry takové "ticho po pěšině" a to jak tady tak na BGG.

28.10.2012 10:47:08 | Upraveno autorem (porovnej)

a nikdo jiný
to nehraje? :-)

12.11.2012 20:22:23

ta"jemná"
Zítra pro to skočím do obchodu a o víkendu snad vyzkouším...

12.11.2012 20:27:18

saiwer
tak pak napiš... :-)

12.11.2012 20:30:02

jemna
Tak nakonec pro hrani dostala prednost AGoT CZ.
K MB se tak mohu vyjadrit pouze po technicke strance. Jednim slovem paradni grafika. Timto se mi presne trefili do gusta. Mam ale dve vyhrady - v insertu chybi prihradka na kostky a karty bude nutne vzhledem k tmavemu podkladu obalit. Uz po rozbaleni jsem mel nekolik karet s osoupanymi hranami. Vycitat insertu, ze se do nej po obaleni karty nevejdou, by nebylo spravedlive, protoze na to neni mysleno u zadne hry.
Mozna take herni desky a zetony pusobi trosku vyblitym dojmem na to, ze se jedna o temne tema, ale to uz je vylozene hnidopisska poznamka a jak jsem napsal na zacatku, graficky je hra proste paradni.

18.11.2012 11:14:24 | Upraveno autorem (porovnej)

saiwer
...ty karty jsou fakt takový...trochu aušusový, chtělo by to matroš jako třeba v Dominionu, tam se mi ty karty neošoupaly, ať dělám, co dělám. Přihrádka na kostky tam je - uprostřed takovej ďůlek, ne? ;.-)

18.11.2012 16:54:04 | Upraveno autorem (porovnej)

jemna
Ten dulek uprostred je na zetony jednotek, ale kostky se tam nevlezou...

18.11.2012 23:35:06

sawier
Já dal kostky pod balíčky karet... Nevejdou se pod jeden balíček,ale pod dva je dáš bez problémů... :-)

19.11.2012 08:50:39

saiwer
ajo, máš recht :-)

Stejně ten inzert asi půjde pryč, protože karty obalím a pak bude v krabici místa habakuk! :-)

19.11.2012 13:03:42

divisek3
Jo vidis, pod kartami prostor je. Každopádně to ale asi vyřeším jako ta"jemná", bo až budou přibývat rozšíření, místo na nové karty se stejně jinak neudělá, než vyhozením insertu.

A co, už jste to také hráli? Někdo jiný, než jen zluda?

19.11.2012 13:43:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrál
ale moc vám toho neděli jelikož jsem hrál se Zludou, no a jen k tomu zahrál jsem a uvažuju o vlastní kopii

19.11.2012 13:51:57

Vybíráme z Bazaru

Prodám karty Scratch Wars
Prodám karty Scratch Wars
Akt. cena: 115 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas