Mystery Express

xxxxxxxooo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Mystery Express - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: logická
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Antoine Bauza
Serge Laget
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zkušenosti s toto hrou ?

Chtěl bych se zeptat, pokud to někdo vlastní, nebo má nastudovaná pravidla, tak co si o téhle hře myslí a jaká je. Designem se mi hra líbí, ale když tam vidím ten bloček, kde si odškrtávám možnosti, které mohu vyloučit, tak mi to připadá jako takové sudoku jenom v pěkném kabátě. Upozorňuju, že jsem pravidla nečetl a je to jen takový dojem z kusých informací co jsem o téhle hře četl. Takže mám dva dotazy:
1) Jaká je ta hra subjektivně pro toho kdo ji má, nebo ji má podrobněji nastudovanou
2) Mají všichni hráči dostupné informace k důkazům a alibi stejné? Jde mi o to, jestli je to o tom, že já svou hlavou VYDEDUKUJU víc z informací, které mají všichni hráči STEJNÉ (odškrtám si vylučovací metodou možnosti v bločku) a nebo jestli mohu nějak OVLIVNIT, že ke mně se dostane VÍCE INFORMACÍ než k soupeři.
8.4.2010 08:32:06

o hře
Obsáhlé info ke hře je na Hraj.cz zde: http://www.hraj.cz/view.php?cisloclanku=2010040401

8.4.2010 08:50:18

to Deth

No, problém je, že je to preview a dotyčný píše, že hru ještě nehrál.

Navíc na hraj.cz jsou všechny následné recenze nadmíru nadšené a nepovažuji je za příliš objektivní.

8.4.2010 09:14:26

to Sodovka
No s tím hraj.cz a nadšeností máš pravdu. Nicméně mě to mechanismy hry celkem osvětlilo a asi do toho půjdu. Ty jsi ale taky říkala, že to určitě budeš chtít a navíc máš nastudovaná pravidla. Tak co na to říkáš? A kdy to budeš mít? Můžu si to přijet zahrát? A kdy?
To je na tebe otázek co :D ?

8.4.2010 09:31:01

to Křen

Pravidla mám nastudovaná do té míry, že vím, že se to mi a klukům bude líbit. Nedovolím si mít názor, než to párkrát zahraju (a eliminuju počáteční nadšení a znovu si přečtu pravidla a eliminuju chyby).

Pokud to dorazí (pondělí, úterý), jsi očekáván v pátek večer 16.4. A můžeš si to i odnést, protože další týden trávím v městě, kde metro není bezpečné, a tam na hry rozhodně mít čas nebudu:-)

8.4.2010 09:54:36

to Sodovka
No tak to by bylo naprosto perfektní :D. Už jsem totiž měl cukání to rovnou u Anekena objednat. A pokud si to navíc budu moct zahrát i doma, tak to si víc nemůžu přát. Která hodina je pro tebe toho 16.4. večer? Když přijedu, tak kolik nás na tu hru bude? Pokud by mohl dojet i Tobiáš bylo by to fajn, ale nutnost to není.

8.4.2010 10:17:41

to křen

Kdyby přijel i Tobiáš, tak bych to raději nechala na jiný den - nebo na týž den a brzký čas, protože bych ke hře přibrala i naše kluky. Detaily doladíme, až Mystery Express dorazí k nám do hor - ozvu se.

8.4.2010 10:27:03

Sodovka
Vim, ze to mas od utery;) a nerikej, zes to jeste nehrala:) Sup sem s nejakym info, prosim, prosim:) Me to hodne zajima, tohle by se mohlo libit me zvedave zene:)

16.4.2010 09:55:53

to aneken
Jo, jistě jsem to hrála - 2x s děckama a navíc jsme poprvé blbě dali karty průvodčímu.

Rozhodně je to lepší než Cluedo, ale prozatím se mi to jeví horší než Mystery of the Abbey (teda u toho je vždycky sranda). Dneska to testneme v 5 (dospělí). Ale jaksi postrádám takovou tu prvotní vlnu nadšení, kdy dohraješ a řekneš si, že je to fakt dobré. Ale je příliš brzo činit závěry:-) Navíc, děckám se to líbilo, takže účel to splnilo.

Co se mi nelíbí, je ta možnost šacování věcí ve spacím vagonů, protože náhoda je tam velká - vezmeš model kufru, strčíš si ho do dlaně, ukážeš ruce a protihráč, když uhodně, může šacovat (ale stojí ho to 2 hodiny). Když neuhodne, smůla - promarnil hodinu. Navíc, ale to asi nebude u tvé ženy a jejich kamarátek problém, děcka mají malou ruku a ten kufr je velký, takže to neměli šanci schovat:-)

Pak je šílené to určování času - děcka jsem prostě seřadila na jedné hraně stolu a rozdaly se karty tak, aby to nikdo neměl vzhlůru nohama. Ale moc si nedovedu představit, jak dneska večer budu nutit naše téměř(nebo možná i) stokilové spoluhráče, aby se vysoukali zpoza stolu a sledovali hodiny - ty hodiny mají lehce archaický vzhled a fakt mám problém se zorientovat. Z osmi časů jsem si zapamatovala dva, takže čas neuhodnu asi nikdy. Jinak o vítězi /spolužák od syna/ rozhodl telegram z Budapešti - protože uhodnutých indicií měli oba dva stejně.

No, nerada, aby to vyznělo vyloženě negativně, dneska večer budu moudřejší a dám vědět.

16.4.2010 10:43:54

Sodovka
Diky, jsem zvedav na tu partii s dospelyma:) Ja to asi otevru tak jako tak, aspon pro zenu:)

16.4.2010 11:12:25

aneken
Takže včera jedna hra v pěti dospělých - trvalo to dost dlouho - přes 2 hodiny, ale je fakt, že jsme vysvětlovali pravidla.

Líbilo se mi to - hodnocení zvyšuju a je naděje, že i dále bude stoupat. Ale asi to bude další z her, ve které nikdy nevyhraju.

V zásadě se to dá hrát dvěma způsoby - buď si poctivě děláš poznámky, pečlivě rozhoduješ, co uděláš za akci nebo prostě lehce zmateně pobíháš po vlaku a čas od času k tobě dorazí informace, se kterou nevíš, jak naložit (zato se ale hodně dobře bavíš).

Šacování zavazadel jsme použili dvakrát - byla to nejméně používaná akce, protože výsledek byl nejistý a bylo líto tratit 2 hodiny. Až v půlce hry mi začaly docházet souvislosti, jak zkombinovat karty, abych z toho něco odvodila.

Důležité byly karty průvodčího a karty nastupujících cestujících.

Čas jsme kupodivu vydedukovali všichni (vražda se stala ve 4 hodiny, což je na hodinách snadno vidět).

Někteří vystačili s jedním sloupcem dedukčního listu, jiní potřebovali jeden sloupek na každý tah a pak byl i takový, co by uvítal barevné pastelky, aby si označil, která karta od koho přišla.

Vyhrál ten, co pečlivě vše značil. Jo, a určitě platí: čím víc hráčů, tím větší zábava.

17.4.2010 10:19:01

Sodovka
Vdaka, toz jsem na to zvedav, jak se to bude libit:) Mam pocit, ze v delani poznamek je zena duslednejsi nez, ja, safra:) Ja jsem byl dycky clovek intuice;)

17.4.2010 12:15:18

to Aneken
No já jsem se včera zúčastnil toho pátrání u Sodovky (byl jsem jeden z těch pěti).
1) Hra se mi maximálně líbí a tak už pracuju na překladu pravidel a těch složek na jízdenky - hru ještě nemám, ale Sodovka mi ji půjčiála.
2) Nevím jestli bude k nám do rodiny a byudu ji mít s kým hrát, protože ke konci už jsem měl hlavu jak balón a byl jsem ten co potřeboval další papírek na poznámky :)
3) nicméně ještě že tam byla Sodovka, takže jsem nebyl poslední :D

17.4.2010 13:33:22

kren
Safras, tak jestli to je tak narocne, tak komplikovanost u zeny mozna zvitezi nad zvidavosti, hry, kd musi skutecne hodne premyslet, moc rada nema:(

18.4.2010 10:34:42

to Aneken
No ono se nedá říct, že je to moc na přemýšlení - to ne, V tom to komplikované není, to jsem se špatně vyjádřil. Dá se říct, že je to co se týče pravidel a principu hry celkem jednoduché, pochopitelné a srozumitelné. Ta obtížnost je v tom, že aspoň pro mne je na téhle hře náročné to, že musím sledovat tok karet různého druhu u sebe a mezi hráči během hry a sledovat jestli tuhle nebo onu kartu co jsem viděl u jednoho spoluhráče je jiná než ta co jsem před chvílí viděl u někoho jiného a nebo je to ta co mi v minulé kole někdo vzal.

18.4.2010 22:09:36

to Aneken ... ještě
Dnes jsme to hráli u nás doma ve 4 hráčích ... a opět jsem byl předposlední. Můžu tě ale potěšit, protože vyhrála moje žena, nad kterou většinou u složitějších her (které nemá ráda) vítězím já. Je to prostě komplikovanost hry jiným způsobem, než u jiných her. Trošku (ale fakt jen vzdáleně) mi to připomíná mariáš, kdy musíš vydedukovat co už šlo a co ještě ne a co asi má kdo tedy ještě v ruce - navíc u Mystery Expressu je to komplikovanější na rozdíl od mariáše, že karty se vykládají veřejně minimálně a kolují mezi hráči a většinou zjistíš co někdo má soukromě a druhý z tvého zjištění nic nemá a stejně tak zase když něco zjistí protihráč, tak z toho zas nic nemáš ty, ale zase někdy ano podle toho co šlo předtím .... no a teď jsem se do toho totálně zamotal a nevím jestli jsi mne vůbec pochopil :D.

18.4.2010 22:15:36

Nechce si to někdo zahrát v Korunce
Hele mám to teď půjčené od Sodovky. Nechtěli byste si to někdo z Ostraváků zahrát teď ve středu v Korunce?

19.4.2010 10:30:58

kren
Jj, pochopil:) Kazdopadne diky za info, pujdeme to zkusit. Jen nevim kdy, ted o vikendu jedu na chatu s CGE, pak neco mam a pak je pro zmenu uz Podmitrov:) Se nejak s hernima akcema roztrhl pytel;) A doma ve dvou to bohuzel nejde...

19.4.2010 11:13:17

První hra
Tož jsme to dneska s Křenem v Korunce zprubovali a jo, dá se to... Byla to napínavá dvouhodinová hra (zdá se mi to poměrně dlouhé na to, co se v té hře děje), která skončila společným vítězstvím Křena a mé skromné maličkosti s výsledkem všech uhodnutých aspektů vraždý a tří bodů z telegramu. Za námi následovala Mialee s třemi uhodnutými aspekty, která předčila v bryskní dedukci Dalibora díky svému dobře mířenému telegramu. A na krásném posledním místě hrdě skončil Khorne the Blood God (aneb červený vyšetřovatel), za kterého hrál Beholder :-)
Každopádně mé postřehy z hraní jsou takové neurčité. Je to má první deduktivní hra, zatím jsem ještě neměl tu čest hrát ani Cluedo ani Mystery of the Abbey ani jinou podobnou hru. V této deduktivní hře ale opravdu můžete deduktivní myšlení nechat doma, spíše se vám bude hodit schopnost podrobně zaznamenávat všechno, co se děje. Čím více poznámek si děláte, tím více můžete hráčům "škodit" tím, že jim ukazujete karty, které už viděli. Dobré poznámky vám taky pomáhají tím, že se díky nim můžete dívat na karty těch hráčů, které jste ještě neviděli.
Na hře se mi líbí to, že některé karty do hry přicházejí až později a dá se tomu trochu přizpůsobit cíl jednotlivých kol. V každém kole je totiž nejlepší co nejvíce zkoumat karty jedné barvy, a využít toho, že jeden hráč vám nemůže v jednom kole ukázat dvakrát stejnou kartu. Času je celkem dost, takže se dá trochu taktizovat, kterou akci udělat a v jakém pořadí.
Na hře se mi ale zase pro změnu nelíbí to, že se často poslednímu a někdy i předposlednímu hráči stalo, že ve svém kole měl už všechny karty v odhazovacím balíčku a díky tomu nemohl provádět některé akce. Ano, mohl si za 1 hodinu vrátit nějaké karty do ruky, ale tím by ztratil 1 hodinu úplně zbytečně. Není to moc vychytané a nelíbí se mi to.
A nelíbí se mi i to, že se mi zdá, že opravdu strašně moc záleží na tom zapisování a taky na tom, jaké dostanete karty do začátku a jaké karty zůstanou v balíčcích nových cestujících.
Takže verdikt... Pokud očekáváte od deduktivní hry dedukování, tak si tuto hru nepořizujte. Pokud se chcete naučit všechno důkladně zapisovat a nebo si trochu potrénovat paměť, tak tohle je hra přesně pro vás... A já se raději vrátím zpátky k Androidovi, který si na žádnou dedukci ani nehraje, i když se tam taky vyšetřuje vražda :-)

21.4.2010 22:32:14

moje dojmy
Pro mě to je rovněž premiéra v hraní takového typu hry. Obecně můžu říct, že se mi to líbilo (přesto, že jsem skončil potupně poslední a vůbec nechápu, jak se to stalo :) ). Ale upřímně musím říct, že jsem čekal více Christieovské atmosféry. Myslel jsem, že vrah bude jeden z hráčů a očekával jsem více matení, blufování, odhalování důkazů atd. Takhle to bylo hodně o dobré paměti, postřehu a dobrém zapisování :). Také si nejsem jistý, jestli bych si tu hru chtěl zahrát po třetí, po čtvrté...(po druhé asi ještě ano :) ). Ale jak jsem napsal na začátku, jsem rád, že jsem se seznámil s tímto typem her a toto první poznání bylo rozhodně příjemné a jsem rád, že jsem se zúčastnil :)

22.4.2010 09:10:56

A nakonec můj pohled na včerejší pátrání
Protože jsem se spolu s Kadaverem zúčastnil včerejšího pátrání po okolnostech vraždy v Orient Expressu coby fotograf Archibald Mansard, cítím povinnost také k tomuto pátrání něco napsat a protože nemám příliš času, budu se odkazovat na jednotlivé připomínky kolegy Kadavera alias známého rakouského psychoanalytika doktora Strausee :).

1)Ze všech tří partií, které jsem zatím hrál se mi ta Korunkovská zdála nejlepší. Jako u jiných her záleží na tom s kým to hrajete a jakou má hra atmosféru. Pokud to neskluzne do suchého:"Franta mi ukáže modrou kartu a pak můžu ještě jednu akci a tak Pepa a Jirka mi dají červenou kartu a tady máte černou a zelenou", nýbrž se to hraje stylem, že Contesu Mirabell pozvu na oběd aby mi něco pověděla o motivu vraždy a pak si zajdu s plukovníkem Mc Douglesem a doktorem Straussem, na doutníček do kuřáckého vagonu, aby mi pověděli něco o modus operandi a já jim na oplátku prozradil mé podezření ohledně pachatele a místa činu, tak je hra hned o něřem jiném.

2)Že deduktivní myšlení můžete nechat zcela za dveřmi není podle mého názoru až zase tak pravda, i když je faktem, že zde nejde o postupné zjišťování nějakých dílčích stop, jejichž kombinace by nás dovedla k řešení, ale jde pouze o zjištění, která okolnost zločinu se v kolujících kartách vyskytuje na rozdíl od ostatních okolností jen jednou. Takže se vlastně sleduje tok karet, kdo je komu dává, kdo které ukazuje nebo dává mě a nebo naopak, které jsem už někomu nebo všem ukázal já. takhle napsané to zní dost suchopárně, ale opravdu ta atmosféra tam je.

3)Dělání poznámek během hry mi vůbec nevadí, protože i to má svou atmosféru vyšetřování. Poznámky se dělají na pěkné lístky s přehledně graficky vyvedenými kolonkami a je jen na každém jakým způsobem k zapisování poznámek přistupuje a jakou strategii zvolí (jestli bude zapisovat jen karty, které viděl a nebo bude mít přehled i kde se jaká karta (okolnost zločinu vyskytuje). I to dělání poznámek je dostatečně "atmosferické", protože lístek je vložen do velice pěkně graficky vyvedeného pouzdra na jízdenku Orient expressem, aby nikdo nemohl nakukovat, kdo co píše.

4) Některé karty opravdu přicházejí do hry až později a tak je dobré zvolit, jak říkal Kadaver, k tomu vhodnou strategii a kombinovat ji se speciálními schopností své postavy, kdy každá postava má větší schopnost zjišťovat nějaký druh okolnosti zločinu(jedna motiv, další modus operandi, atd.) a jedna postava má k dispozici více času na pátrání než ostatní. Tady vidím trošku nedostatek v tom, že pokud jsem postava, která má více možností zjišťovat motiv a ten se mi hned zkraje podaří odhalit, tak mi zvláštní schopnost mé postavy už až do konce hry na nic není. Kdežto postava s více času na pátrání má výhodu po celou hru - tam se mi to zdá poněkud nevyvážené.

5) Strategie, jak psal Kadaver, že v jednom kole je třeba se věnovat jen jedné okolnosti zločinu, je určitě správná, protože karty, které jsem v jednom kole už viděl, tak jsou na odkládacích balíčcích hráčů a v tomtéž kole už není možné, abych je viděl podruhé. Je zde ale výjimka, protože je tam akce, která umožňuje, abych kterémukoli hráči, tedy i sobě' přikázal, aby si vzal zpět do ruky ze svého odkládacího balíčku karty určité barvy (okolnosti zločinu). Tato akce sice stojí nějaký čas, ale jednak může zmást soupeře (pokud si znovu vytáhnu z balíčku svoje karty) a nebo umožňuje abych se nějakou následnou akcí podíval na soupeřovu kartu, kterou měl už odloženou díky nějaké akci s jiným protihráčem.

6) Že poslední hráč má nevýhodu, že už mívá všechny karty v odkládacím balíčku je pravda, ale k eliminaci této nevýhody lze využít (pravda za ztracený čas) akci, o které jsem psal výše. Kompenzováním této nevýhody je také to, že zatímco kolo probíhá po směru hodinových ručiček, tak začínající hráč se střídá proti směru hodinových ručiček. Takže jestliže v předchozím kole nebylo moc karet, které by si hráč mohl prohlédnout (protože byl na tahu jako poslední) v dalším kole "jede už do plných". I když je pravda, že si až zase tak nemyslím, že by začínající hráč měl nějakou extra výhodu, protože pokud táhnu až za někým, tak z jeho některých akcí můžu mít výhodu také já (Salonní vůz, kde se všichni opijí a veřejně ukáže každý jednu kartu určitého druhu, nebo Osobní vůz, kde si všichni hráči vzájemně předají jednu svou kartu určitého druhu). Jestliže táhnu jako první, pak nemohu své akce volit s ohledem na to, co jsem už viděl díky jinému hráči.

7) Kadaverova kritika náhodnosti co dostanu na začátku a co přijde s novými cestujícími během dvou kol hry se sice zakládá na pravdě, ale je to poměrně dvousečná zbraň. Mám za sebou sice jen tři hry, ale u každé hry jsem dostal jinou kombinaci karet do začátku, tak k tomu můžu něco říct. Pokud mám štěstí, mohu dostat už na začátku dvojici stejných karet. Při dobrém zamíchání je to sice málo pravděpodobné, ale stává se to. Pak sice mám v ruce jednu (nebo výjimečně dvě okolnosti, které mohu eliminovat, ale zase na druhou stranu mám pak ruku zapláclou neužitečnými kartami. Přirovnal bych to k Dominionu, kde příliš zelených karet a levným měďáků v balíčku ze začátku hry spíše škodí. Pokud mám v ruce různé karty a navíc různého druhu, pak je třeba se podívat jakou kombinaci karet mají ostatní a podle toho zvolit strategii. Nejhorší pro zjištění okolnosti určitého druhu je, pokud má někdo více karet určitého druhu a já je potřebuju vidět.
Výhodná akce je také rozhovor s průvodčím, který se během kol náhodně vyskytuje v různých vagonech a jestliže vykonám akci ve vagonu, kde je zrovna průvodčí, tak si s ním můžu popovídat a vyměnit si informace (vyměním si jednu svou kartu z ruky za kartu průvodčího z herního plánu. Tady je asi třeba, aby si člověk udělal poznámku, jakou kartu položil na herní plán průvodčímu, a sledovat jestli si ji někdo jiný nevezme, aby se nestalo to, co mně, že jsem si dvakrát vzal od průvodčího sviji kartu, kterou jsem mu tam někdy v předchozích kolech položil.

8) Ve svém posledním bodě bych ještě chtěl zmínit jednu okolnost zločinu, která se svým způsobem podání ve hře a zjišťováním liší od ostatních 4 (motivu, modus operandi, pachatele a místa činu) a to je zjišťování doby zločinu. U těch 4 zmiňovaných je vždy 6 možností a každá, kromě té pravé ( jen jedna), má po dvou kartách. U karet doby zločinu je to jinak. Je tam 8 možností a každý čas z těch osmi je tam 3x a ten správný dvakrát. Čas na kartách je zobrazen jako starobylé analogové hodiny s ručičkami, ale bez čísel a bez jakéhokoli členění na minuty, nebo aspoň čtvrthodiny (prostě jen ručičky). Tyhle karty jsou zveřejňovánu 3x za hru, vždy jiným mechanismem a rychle po sobě. Takže než se stačí člověk vzpamatovat, tak se mu pře očima míhají ručičky v různých pozicích až oči přecházejí a tady má výhodu člověk s fotografickou pamětí.

Pokud Kadaverův report zněl podle mého názoru mírně negativně, tak mé hodnocení je mírně pozitivní. Z mého hlediska to není nějaká obrovská bomba, kdy by se mi třásly ruce, že tuhle hru ještě nemám, ale na druhé straně se mi líbí natolik, že si ji hodlám pořídit a to z následujících důvodů:

PLUSY:
+ jazykově téměř nezávislá, takže ji lze hrát s jazykovými analfabety. Názvy jednotlivých druhů okolností zločinu a samotné okolnosti jsou sice v angličtině, ale je to textově i barevně vyvedeno i na zapisovacím lístečku, takže k atmosféře hry stačí třeba obrázek dýky na kartě s nadpisem stabbed a jazykově neznalý hráč si může na lístečku odškrtnout stabbed, aniž by chtěl přeložit, že stabbed je česky probodnutí. Obrázky jsou stylové a naprosto jasné, takže názvy v češtině opravdu nejsou potřeba.
+ Pravidla velice jednoduchá, akce lehce pochopitelné odpovídající příběhu a atmosféře hry.
+ Velice pěkné herní komponenty včetně grafiky a do této pochvaly vlastně patří i velikost herního plánu, který není zbytečně velký a je plně funkční v takové velikosti, v jaké je
+ Pro mne téma hry, ale to je věc čistě osobní. Tak jak někdo nemusí vesmírné bitvy zmutovaných mariňáků, tak chápu, že jiný zase nemusí dobu detektivek Agathy Christie.
+ Typ hry, kterých není mnoho. O deduktivnosti se sice dá polemizovat a Kadaver má částečně pravdu, že to příliš deduktivní není, tak bych to spíše nazval herním principem, se kterým není příliš her v nabídce. Obchodních strategií je plný pytel, ale takovýchhle her fakt moc není.

MÍNUSY:
- Podle mne částečná nevyváženost výhod a nevýhod pořadí hráčů. Hra má 5 kol a při 4 nebo 3 hráčích se nevystřídají pozice hráčů spravedlivě. Vlastně ani ne v pěti hráčích, protože kromě akcí, které si hráč volí sám, tak během hry přicházejí v určitých kolech určité akce, ze kterých může lépe těžit hráč, který je právě na řadě dřív.
- Hra není plně deduktivní
- Celkově by se můj mínus téhle hry dal shrnout citací, kterou jsem si teď přečetl od Beholdera, a která i pro mne naprosto sedí: „Ale upřímně musím říct, že jsem čekal více Christieovské atmosféry. Myslel jsem, že vrah bude jeden z hráčů a očekával jsem více matení, blufování, odhalování důkazů atd …“. To vyjádřil naprosto přesně.

Takže když to shrnu. Pro mne hra zajímavá. Rád si ji kdykoli zahraju. Není to hra, kterou bych hrál každý den s týmiž hráči, ale vždycky bych ji rád vytáhnul, když přijde nějaká skupinka, která by si ráda zahrála něco nového netradičního. Přes její mínusy bych si ji rád pořídil.

22.4.2010 09:53:41

díky křene
Tahle hra mě zajímala právě kvůli tématu. Jsem Agátin fanoušek a Poirota obzvlášť. Takže si ji prosím vás někdo kupte a nejdřív mi ji ukažte. :) Ale moc by se mi líbilo, kdyby tam byl mezi hráči skrytý vrah. Což jak jsem pochopil, tak asi není.

22.4.2010 10:18:54

re
Po dlouhatánské době, co ležela na polici jsem ji dostal včera na stůl a musím říct, že mi slušně zavařila mozek a těším se, až si ji znova zahraju. Myslel jsem si, že to bude oddychovka, kde si "odškrtnu" co už vím, ale hra mě překvapila v tom, jak moc je náročná a co všechno je třeba sledovat (např. jakou kartu jsem komu dal/ukázal, jakou kartu jsem si já/ostatní měnili s průvodčím, jakou dostali od cestujícího), do toho koncentrovaný chaos ohledně času vraždy... No není to žádný med, fanoušci deduktivních her, dejte tomu šanci ;-)

18.11.2011 09:25:54

Vybíráme z Bazaru

World of Warcraft: Wrath of the Lich king
World of Warcraft: Wrath of the Lich king
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas