Mysterium - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Oleg Sidorenko
Oleksandr Nevskiy
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy ze hry

Tak mám za sebou cca patnáct her ve stejné skupině hráčů a musím říct, že znovuhratelnost pomalu ale jistě klesá. Problém spočívá v asociacích, které si hráči postupně vybudují pro vykládané karty snů. Nám se třeba stalo, že duch vyložil na hádaný předmět kladívka jabloň, což byla tak blbá nápověda, až jsme jí začali využívat všichni.
Herně se ovšem jedná o vydařený a velmi netradiční kousek. Partie je odehraná cca za dvacet až třicet minut, v závislosti od počtu hráčů. Hru jsme si upravili tak, že duch měl na ruce vždy sedm karet, první se hádal předmět, pak lokace, pak postava. Velmi doporučuji, aby se hráči v průběhu vyšetřování spolu nemohli radit. Odstraní se tím syndrom vůdcovství, který jinak může být ve hře dost zásadní. Jediné porady byly možné v případě, že někteří hráči chtěli tipovat stejnou kartu a při výběru finálního pachatele na konci hry.
Po drobných úpravách pravidel se mi hra moc líbí. Jen ta znovuhratelnost je horší...
16.10.2014 15:15:44

Pravidla
Doporučuju hrát podle původních ukrajinských pravidel.
Oproti polským se liší v několika detailech. Duch má 7 karet a hádá se osoba, místo a věc (což je celkem nedůležité), ale finální rozhodování funguje tak, že hráči dostanou 3 karty, z nichž jedna označuje osobu, jedna místo a jedna věc (zamíchané), a které dohromady určují jednu trojici karet na stole. Je to tak mnohem zajímavější.

Jinak debatování bych rozhodně nezakazoval, spočívá v něm většina zábavy. Poslední slovo má prostě vždycky hráč, kterému nápověda patří.

Co mi přijde zajímavé, je obtížnost. Nestačí jen zvolit obtížnost na začátku, ale duch musí přemýšlet i o tom, aby nezvolil příliš snadné kombinace postav, míst a věcí. Na obtížnost mají obrovský vliv, některé jsou výrazně snadnější. Tohle ale považuju za plus, nováček třeba může dostat lehčí... Taky jde karty vybírat náhodně, ale tím zas odpadne část zábavy.

3.3.2015 11:35:54

Vybíráme z Bazaru

Hra o trúny - cyklus Zlato a krev
Hra o trúny - cyklus Zlato a krev
Akt. cena: 7 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas